poniedziałek 20 Sty 2020

Szukaj

Jasełka w wykonaniu przedszkolaków

W dniu 19 grudnia 2019 roku grupa dzieci 4 i 5 letnich przygotowana pod kierunkiem swoich  wychowawczyń pani Anity Jędruszczak i pani Ewy Kierepka zaprezentowała przepiękne tradycyjne Jasełka, których głównym celem było wprowadzenie dzieci w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas prezentacji. Widzami tego niecodziennego spektaklu były dzieci oraz zaproszeni goście: Władze Gminy Tarnawatka, Dyrekcja Szkoły, Wikariusz Parafii w Tarnawatce,  rodzice, nauczyciele i pracownicy przedszkola. Dzieci w pięknych strojach z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w role Św. Rodziny, Gospodarzy, Pasterzy, Aniołów i Królów. Przepiękna scenografia przygotowana przez panią Iwonę Hucik i panią Julitę Majdanik podkreśliła magiczny, świąteczny nastrój i dodała jeszcze większego uroku występującym „małym artystom”. Pod koniec przedstawienia do Dzieciątka przybyły dzieci, które złożyły przyrzeczenia i zaprosiły Małego Jezusa do swoich domów - „Serduszka swoje Tobie oddamy i do naszych domów Ciebie zapraszamy”. Gromkie brawa za tak wyjątkowe przedstawienie były jak najbardziej zasłużone. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne, ogromne  pochwały za stworzenie wspaniałej świątecznej atmosfery i podbicie serc całej widowni. Po występie przedszkolaków ks. Marian Maciołek odczytał Ewangelię według Św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, po czym nastąpiła krótka modlitwa, życzenia od Dyrektor Szkoły pani Bernadety Wołoszyńskiej i Wójta Gminy pana Piotra Pasiecznego, śpiew kolęd i dzielenie się opłatkiem. Uroczyste spotkanie uwiecznił nam w formie zdjęć i filmu pan Łukasz Litwińczuk, któremu bardzo gorąco dziękujemy.
Ten wyjątkowy, można rzec magiczny dzień, na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników uroczystości.

Elżbieta Jakubczak

„Świąteczna gorączka Olafa”

13 grudnia 2019 roku  przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Świąteczna gorączka Olafa” w wykonaniu aktorów Krakowskiego Studia  Teatralnego Krak – Art. Jest  związane ze znaną i lubianą przez dzieci bajką „Kraina Lodu”. W królestwie Arendelle zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Siostry Ania i Elza są bardzo szczęśliwe, gdyż po raz pierwszy od wielu lat będą mogły ten czas spędzić razem. Olaf nie może doczekać się prezentów pod choinkę. Niestety wielką radość przygotowań zakłóca przeziębienie Królowej. W dodatku Ania uświadamia sobie, że w ich rodzinie nie ma tradycji świątecznych. Z pomocą przychodzi Olaf. Jak to zawsze w bajkach bywa, wszystko dobrze się kończy. Pełna humoru  sztuka wprowadziła małych widzów w świat miłości i przyjaźni, a także była cenną lekcją o potrzebie wzajemnej współpracy.

Anita Jędruszczak

Listopadowo – grudniowe „ Czytanie na dywanie”

„Czytamy, czytamy i innych do tego zachęcamy” i tak też się dzieje w naszym przedszkolu. Smutne  jesienne poranki  w starszej  grupie rozweseliła  nam mama Krzysia z grupy 5 – latków pani Joanna Dmitroca prezentując „Świat baśni”, a z niej  dwie pozycje „Baśń o rybaku i złotej rybce” i „Książe Żaba”, a w grupie najmłodszej mama Karola,  pani Iwona  Czuwara,  z tekstem „Brzydkie Kaczątko. Nie lada niespodzianką było czytanie „Przygód Kubusia Puchatka” przez wujka Julii z grupy 3 – latków, pana Jakuba Wójcika. Babcia Ani i Milenki również z grupy najmłodszej wprowadziła  dzieci w radosny czas świąteczny  czytając dzieciom  książkę pt. „Przyjaciele Św. Mikołaja”, zaś pani Małgorzata Wawrzusiszyn mama Mai z grupy 6- latków , „Dziewczynkę z zapałkami”. Kolejne czytane przez mamy pozycje były związane ze zwyczajami bożonarodzeniowymi. Pani Justyna Łaba mama Jakuba z najstarszej grupy w przedszkolu przeczytała  „Wigilijny podarunek” , mama Wiktorii pani Julita Majdanik, „Choinkę  Elfów”, a mama Ali pani  Marta Mirecka książkę pt. „Choinka”. Czytające osoby przybliżyły dzieciom magiczny czas  Świąt Bożego Narodzenia przesycony dobrocią, miłością, spokojem i  otwartością na drugiego człowieka,  miały również dla dzieci przygotowane niespodzianki. Wszystkim czytającym gorąco dziękujemy .

Elżbieta Jakubczak

6 – latki wykonują kartki świąteczne z mamą Jakuba

W dniu 12 grudnia 2019 roku w grupie 6- latków gościliśmy mamę Jakuba , Panią Justynę Jakimczuk,  która zapoznała dzieci, ze swoją pasją wykonywania kartek okolicznościowych. Zaprezentowała dzieciom różne rodzaje takich kartek i przedstawiła etapy  ich powstawania. Na spotkanie przyniosła maszynkę tnąco – wytłaczającą oraz  różnego rodzaju wykrojniki i  prezentowała sposób ich wykorzystania. Przygotowała również, różne gotowe elementy takie jak renifery, choinki, aniołki, gwiazdki. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem  pracowały, a Pani Justyna podpowiadała , co jeszcze można wykorzystać, aby kartki były piękne.  Zachęcała  do wysłania kartek świątecznych i  pielęgnowania  tej  pięknej  tradycji.  Wykonane kartki dzieci wręczą swoim rodzicom z życzeniami świątecznymi, a część kartek  przekażą do Klubu Miłośników Historii w Tomaszowie Lubelskim dla Kombatantów. Bardzo dziękujemy mamie Jakuba za dzielenie się z innymi swoimi umiejętnościami i  zachęcaniem do  wysyłania kartek z życzeniami do osób samotnych oraz tych, z którymi nie możemy usiąść przy Wigilijnym stole. Spotkanie było świetną okazją  do  promowania tradycji bożonarodzeniowych.

Elżbieta Jakubczak

XVII konkurs plastyczny „Ozdoba choinkowa”- rozstrzygnięty!

W dniu 09.12.2019roku   został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Ozdoba choinkowa”. Do konkursu przystąpiło  25 przedszkolaków  i 23 uczniów z klas I-III. Ogółem na konkurs przygotowano  68 ozdób.

Komisja w składzie:

pani  Ewa Zieńko- Bajwoł – nauczyciel plastyki

pani Wiesława Pióro  – nauczyciel historii

pani Teresa Bartoszyk – nauczyciel wychowania przedszkolnego

postanowiła przyznać  10 nagród w kategorii przedszkole i 10 nagród w kategorii klas I-III.

W kategorii przedszkole  nagrody otrzymują:

 1. Julia Węgrzyn – 3 latki
 2. Maja Świder – 4 latki
 3. Martyna Świder – 4 latki
 4. Kinga Szczepaniuk – 4 latki
 5. Antoni Laszczyński – 6 latki
 6. Piotr Romaszko- 6 latki
 7. Jonatan Dudek - 6  latki
 8. Jakub Włoszczuk - 6 latki
 9. Lena Sowiak - 6 latki
 10. Patryk Skotnicki - 6 latki

W kategorii klas I-III nagrody otrzymują:

 1. Gabriel Szostak – kl.I
 2. Natalia Kosak – kl.I
 3. Filip Świder – kl.I
 4. Anita Berbeć – kl.I
 5. Hubert Jasiński – kl.IIa
 6. Julia Dudek – kl.IIa
 7. Weronika Dejneka _ kl.IIa
 8. Krzysztof Czuwara – kl.IIIa
 9. Wiktoria Szostak – kl.IIIa
 10. Nikola Matwiejszyn – kl.IIIb

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy i drobne upominki, a ich prace zostały zakwalifikowane  do konkursu gminnego, który zostanie rozstrzygnięty w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnawatce w dniu 15 grudnia 2019r. o godz.15.00

Wszystkim uczestnikom konkursu  gratulujemy pomysłów  na wykonanie ozdób. Dziękujemy rodzicom za wkład pracy włożony w ich przygotowanie. Nagrodzone prace można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w przedszkolu(prace przedszkolne) i w szkole(prace uczniów klas I-III).

Organizator konkursu: Elżbieta Jakubczak

Malujemy w grupie 6-latków z mamą Jonatana

 W dniu 9 grudnia 2019 roku w grupie 6- latków gościliśmy mamę Jonatana, Panią Barbarę Dudek,  która opowiadała  dzieciom o swej pasji malowania. Pani Basia na spotkanie przyniosła kilka swoich obrazów; „Portret Mieczysława Kosza”, „Portret babci Bronci”, „Janek i Natalka”, „Portret rodziny”.  Zaprezentowała dzieciom publikację pt. „Chwilo Trwaj” 2017,  w której znajdują  się wiersze i obrazy  Poetów i Pisarzy z naszego regionu, a wśród nich zdjęcia obrazów jej autorstwa. Mówiła dzieciom o tym, że natchnieniem malarzy są nie tylko krajobrazy, ludzie, zwierzęta, martwa natura, ale również i poezja. Przeczytała wiersz Ireny Kucharskiej pt. „Mydlana bajka” i każde dziecko na podstawie wysłuchanego utworu mogło opisać jak wyglądałby  obraz.  Po tym wstępie pokazała dzieciom wszystkie rekwizyty do malowania;  sztalugi, farby olejne i płótno. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia zaprosiła dzieci do namalowania wspólnego obrazu pt. „Choinka”. Każdy przedszkolak mógł popróbować swych sił w malowaniu farbami olejnymi na płótnie przy sztalugach. To było niesamowite przeżycie dla małych „malarzy”. Efekt końcowy był bardzo zadowalający. Dzieci z pomocą mamy Jonatana stworzyli piękny obraz. Na koniec Pani Basia zachęcała dzieci do rozwijania różnych pasji. To spotkanie było również uzupełnieniem realizowanego w grupie  tematu „Barwy ciepłe i zimne”. W podziękowaniu za to niecodzienne spotkanie, dzieci wręczyły kartkę z życzeniami świątecznymi.
Cieszymy się, że mamy w grupie mamy, które podejmują różnorodne działania w celu rozwijania kreatywności dzieci i bardzo im za to dziękujemy.

Elżbieta Jakubczak

 

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Poniedziałek
20 stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Dobiegniew, Fabian, Sebastian
Do końca roku zostało
347 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

004328060
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
3199
4504
7703
4250225
112484
209885
4328060

Twój IP: 87.250.244.6
Server Time: 2020-01-20 15:35:46

GOŚCIMY

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.