piątek 25 Wrz 2020

Szukaj

Przedszkolaki dla Niepodległej - „Jesteśmy Polką i Polakiem”

8 listopada 2019 roku najstarsza grupa przedszkolna przygotowana przez panie Elżbietę Jakubczak i Martę Mateja zaprezentowała program patriotyczny pt. „Jesteśmy Polką  i Polakiem”, któremu  przyświecał główny cel uczczenia 11 listopada – Święta Odzyskania Niepodległości. W tej tak ważnej  uroczystości uczestniczyli:  Przewodnicząca Rady Gminy Tarnawatka - pani Kazimiera Mańdziuk, Sekretarz Gminy Tarnawatka pan Marian Szałapski, Dyrekcja Zespołu Szkół i Przedszkola  w Tarnawatce pani  Bernadeta Wołoszyńska i pani Dorota Ciećko, nauczyciele, pracownicy przedszkola i rodzice. Program prezentowany przez dzieci zawierał   treści związane z dziejami Polski i Polaków. W  przystępnej formie; słownej, muzycznej  i obrazowej dzieci przybliżyły rozbiory Polski, niewolę, walkę Polaków, polskie symbole narodowe oraz piękno naszej małej Ojczyzny Tarnawatki. Odśpiewany hymn państwowy,  biało-czerwone kotyliony  na piersiach małych przedszkolaków oraz stroje podkreślały wyjątkową wagę tego dnia. Występom towarzyszyła  podniosła i uroczysta atmosfera. Recytatorskie i wokalne umiejętności dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami uczestników uroczystości,  a także gestami wzruszenia. Po części artystycznej nastąpiło wspólne  śpiewanie piosenek  patriotycznych, przy akompaniamencie  akordeonu, na którym grał  pan Kamil Kostur. Pięknie i z pełnym zaangażowaniem wybrzmiewały utwory patriotyczne. Spotkanie zakończyło się wspólnie odśpiewaną „Rotą”. Słowa podziękowania  w kierunku dzieci, rodziców i pań, które przygotowywały dzieci skierowała dyrektor szkoły pani Bernadeta Wołoszyńska. Mamy nadzieję, że ta niecodzienna forma uczenia patriotyzmu, na zawsze pozostanie i zaowocuje w sercach naszych Małych Polaków.

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Piątek
25 września 2020
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek, Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas, Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzisław
Do końca roku zostało
98 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

006569871
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
2360
4101
40702
6452881
209362
478074
6569871

Twój IP: 54.36.148.136
Server Time: 2020-09-25 13:21:14

GOŚCIMY

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.