niedziela 08 Gru 2019

Szukaj

Przedszkolaki dla Niepodległej - „Jesteśmy Polką i Polakiem”

8 listopada 2019 roku najstarsza grupa przedszkolna przygotowana przez panie Elżbietę Jakubczak i Martę Mateja zaprezentowała program patriotyczny pt. „Jesteśmy Polką  i Polakiem”, któremu  przyświecał główny cel uczczenia 11 listopada – Święta Odzyskania Niepodległości. W tej tak ważnej  uroczystości uczestniczyli:  Przewodnicząca Rady Gminy Tarnawatka - pani Kazimiera Mańdziuk, Sekretarz Gminy Tarnawatka pan Marian Szałapski, Dyrekcja Zespołu Szkół i Przedszkola  w Tarnawatce pani  Bernadeta Wołoszyńska i pani Dorota Ciećko, nauczyciele, pracownicy przedszkola i rodzice. Program prezentowany przez dzieci zawierał   treści związane z dziejami Polski i Polaków. W  przystępnej formie; słownej, muzycznej  i obrazowej dzieci przybliżyły rozbiory Polski, niewolę, walkę Polaków, polskie symbole narodowe oraz piękno naszej małej Ojczyzny Tarnawatki. Odśpiewany hymn państwowy,  biało-czerwone kotyliony  na piersiach małych przedszkolaków oraz stroje podkreślały wyjątkową wagę tego dnia. Występom towarzyszyła  podniosła i uroczysta atmosfera. Recytatorskie i wokalne umiejętności dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami uczestników uroczystości,  a także gestami wzruszenia. Po części artystycznej nastąpiło wspólne  śpiewanie piosenek  patriotycznych, przy akompaniamencie  akordeonu, na którym grał  pan Kamil Kostur. Pięknie i z pełnym zaangażowaniem wybrzmiewały utwory patriotyczne. Spotkanie zakończyło się wspólnie odśpiewaną „Rotą”. Słowa podziękowania  w kierunku dzieci, rodziców i pań, które przygotowywały dzieci skierowała dyrektor szkoły pani Bernadeta Wołoszyńska. Mamy nadzieję, że ta niecodzienna forma uczenia patriotyzmu, na zawsze pozostanie i zaowocuje w sercach naszych Małych Polaków.

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Niedziela
8 grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Boguwola, Klement, Maria, Światozar, Wirginiusz
Do końca roku zostało
24 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

004056018
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
5210
5697
50327
3928769
50327
175052
4056018

Twój IP: 46.229.168.141
Server Time: 2019-12-08 21:47:03

GOŚCIMY

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.