niedziela 08 Gru 2019

Szukaj

Październikowe „Czytanie na dywanie”

W tym roku szkolnym w naszym przedszkolu kontynuowane są działania pt. „Czytanie na dywanie”. Głośne czytanie dzieciom od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na ich wszechstronny rozwój. Aby uzyskać pomyślne efekty wychowawcze ważny jest  starannie dobrany i przemyślany dobór książek do czytania, w zależności od wieku dziecka i jego rozwoju. Mając to na uwadze, nauczyciele we wszystkich grupach codziennie czytają dzieciom i zachęcają rodziców do czytania swoim pociechom. Czytanie rodziców we wszystkich grupach zainaugurowała pani Małgorzata Knafel- bibliotekarka naszej szkoły wierszykami i zagadkami o jesieni. Następnie 5 i 6 - latki gościły babcię Tobiasza z grupy 5 – latków, panią Marię Domańską, autorkę książeczek dla dzieci pt. „Kraina Tęczy”, „Poranek na wsi”, „Wiosenne pogwarki”, „Drewniana chatka”, „Jak słonko pomagało wiośnie”, „W Bałwankowej Krainie”. Oprócz przeczytanych pozycji autorka opowiedziała dzieciom, jak powstały książeczki, kto wykonał do nich piękne ilustracje. Wszystkie te pozycje podarowała dla dzieci przedszkolnych. W kolejnych dniach czytała mama Jonatana z grupy 6 – latków pani Barbara Dudek. Zaprezentowała dzieciom fragment chwytającej za serce książki „Ambaras”, opowieści o przyjaźni, bohaterstwie, odwiecznym strachu ludzi przed wilkami oraz wilków przed ludźmi, a także o tym, jak mądra współpraca wilka z człowiekiem może ocalić wilcze i ludzkie życie. Mama Jakuba z grupy 6 - latków pani  Paulina Włoszczuk przeczytała dzieciom dwie książki pt. ”Król lew”, która  w przyjemny sposób dostarcza dzieciom nauki o świecie, a zarazem  jest źródłem wielu emocji i książeczkę „Na ratunek”, dzięki której dzieci przypomniały sobie numery alarmowe i sposoby wzywania pomocy. W grupie 3 latków czytała pani Marta Luchowska- mama Jacoba, a w grupie 4 – latków mama Mai i Martyny pani Joanna Świder oraz mama Oliviera pani  Iwona Pankiewicz. Cieszymy się, że rodzice chętnie włączają się w działania podejmowane w przedszkolu i bardzo im za to dziękujemy. Zachęcamy, aby jak najwięcej osób zgłaszało się do czytania dzieciom.

Elżbieta Jakubczak

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Niedziela
8 grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Boguwola, Klement, Maria, Światozar, Wirginiusz
Do końca roku zostało
24 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

004056018
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
5210
5697
50327
3928769
50327
175052
4056018

Twój IP: 46.229.168.141
Server Time: 2019-12-08 21:47:03

GOŚCIMY

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.