środa 30 Wrz 2020

Szukaj

Przedstawienie cyrkowe w wykonaniu grupy Focus

Cyrk Focus, który gościł w naszej szkole 13 września 2019 roku, na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników spotkania. Widowisko odbyło się na hali gimnastycznej. Uczestniczyli w nim chętni uczniowie klas I – VII.

Grupę Focus tworzą pani Swietłana, która poprowadziła pokaz prezentując się w przepięknych kreacjach, klaun Maniuś oraz ich pupile – wyczarowany króliczek, pudelek Kelly i legwan zielony. Zwierzątka te wywołały dużo emocji, gdyż każdy mógł je pogłaskać. Na początku przedstawienie zapowiadało się spokojnie, ale napięcie rosło z każdą chwilą. Pani Swietłana popisywała się nie tylko sztuczkami magicznymi, ale także innymi niesamowitymi umiejętnościami: żonglerką  i pokazami akrobatycznymi z hula-hoop. Przezabawny klaun Maniuś rozbawił publiczność wesołymi zabawami z elementami iluzji, w których uczniowie brali czynny udział. Niektórzy otrzymali symboliczne upominki – nagrody  za asystowanie w pokazach. Ogromne wrażenie na publiczności wywarła sztuczka, w której  powiązana sznurem pani Swietłana skryła się za magicznym parawanem z jednym z uczniów.  Po chwili ukazała się wszystkim nadal skrępowana sznurem, ale pod nim miała na sobie bluzę chłopca, który z nią występował. Bardzo dużo śmiechu wywołał popisowy numer z mini  rowerkiem, na którym próbowało się przejechać aż sześciu uczniów i jedna z pań nauczycielek. Pomimo usilnych starań, nikomu z naszej szkoły nie udało się tego dokonać. Maniuś pokazał jednak wszystkim, że jest to wykonalne. Potem przyszła kolej na popisy utalentowanego pudelka, który, jak dało się zauważyć, przepada za swoim panem i chętnie demonstruje swoje umiejętności.  Sztuczki, które zalazły się w ostatniej części programu, zapierały dech w piersiach. Klaun, który tym razem wystąpił w roli fakira, połykał ogień, skakał po pobitym szkle i wspinał się po drabince z mieczy. Gorącą atmosferę jeszcze bardziej podkręcała dynamiczna muzyka, która towarzyszyła całemu widowisku.

Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem obserwowali pokazy, które przygotował dla nas cyrk Focus. Wszyscy świetnie się bawili i poczuli żal, gdy przestawienie dobiegło końca. Ku wielkiej radości zebranych, cyrkowcy pożegnali nas tymi słowami: „ Nie żegnamy się z wami, tylko mówimy do zobaczenia!”. To poprawiło humor wszystkim, bo na pewno nie zabraknie chętnych na kolejny występ grupy  Focus. Na zakończenie każdy mógł zakupić sobie pamiątkowy nosek klauna.

                                                                                                                             Aneta Mużacz

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Środa
30 września 2020
Imieniny obchodzą
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław, Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor, Wiktoriusz, Zofia
Do końca roku zostało
93 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

006604438
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
2031
8618
27250
6497827
243929
478074
6604438

Twój IP: 54.36.148.61
Server Time: 2020-09-30 05:25:39

GOŚCIMY

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.