środa 30 Wrz 2020

Szukaj

Przedszkolaki poznają „Tajemnice lasu”

Dnia 09.10.2019r. dzieci z przedszkola wybrały się autokarami na wycieczkę do Leśniczówki Skrzypny Ostrów. Wyjazdowi towarzyszyły takie cele jak: poznanie pracy leśnika, rozbudzenie zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego, wielozmysłowe poznanie środowiska leśnego. To był pierwszy wyjazd dzieci w tym roku szkolnym. Szczególnie 3- latkom  towarzyszyło wiele emocji, ale po przyjeździe na miejsce wszystkie przedszkolaki z radością powitały pana Karola Jańczuka – leśnika z Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski , który był naszym przewodnikiem. Pan Karol szybko nawiązał kontakt z dziećmi i zaprosił na spacer po lesie ścieżką edukacyjną.  Jego bogata wiedza na temat lasu, roślin  i jego mieszkańców, prosty przekaz dzieciom  sprawił, że wszyscy  z wielką uwagą i zainteresowaniem wsłuchiwali się w jego opowieści , zadawali mnóstwo pytań oraz udzielali odpowiedzi  na zadawane pytania. Leśnik opowiedział dzieciom również o swojej pracy i przygodach jakie go spotkały w lesie. Po spacerze na dzieci czekał miejscowy leśnik,  pan Sławomir Markiewicz, który przygotował ognisko. Dla  młodszych  dzieci kiełbaski upiekły panie, a starszaki świetnie poradziły sobie same.  Po zjedzeniu smakowitych kiełbasek  dzieci bawiły się na polanie. Na zakończenie podziękowały leśnikom za umożliwienie odbycia tak  ciekawych zajęć. Na pewno zdobyte informacje w bezpośrednim kontakcie ze środowiskiem leśnym ubogacą ich wiadomości.

Elżbieta Jakubczak

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Środa
30 września 2020
Imieniny obchodzą
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław, Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor, Wiktoriusz, Zofia
Do końca roku zostało
93 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

006604346
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
1939
8618
27158
6497827
243837
478074
6604346

Twój IP: 3.235.101.50
Server Time: 2020-09-30 05:10:34

GOŚCIMY

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.