piątek 25 Wrz 2020

Szukaj

Wycieczka klasy Va do Łańcuta i Rzeszowa

Dnia 25 października 2019 r. uczniowie klasy Va wzięli udział w wycieczce do Łańcuta i Rzeszowa. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zamku. Obecny zamek wzniesiony został na polecenie Stanisława Lubomirskiego w latach 1629 - 1642. Była to wówczas nowoczesna rezydencja typu "palazzo in fortezza", składająca się z budynku mieszkalnego z wieżami w narożach otoczonego fortyfikacjami bastionowymi. W drugiej połowie XVIII w. ówczesna właścicielka Łańcuta Izabella z Czartoryskich Lubomirska przekształciła fortecę w zespół pałacowo - parkowy. Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce, licznie odwiedzaną przez turystów z Polski i za granicy. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zamek otoczony jest parkiem, który w chwili obecnej podlega przebudowie i renowacji, podobnie jak otaczające zamek mury obronne.

Po ciekawej lekcji historii uczniowie wspólnie z opiekunami udali się na pyszny obiad do restauracji w Łańcucie „VIS a VIS”.

            Kolejnym punktem wycieczki był FlyPark w Rzeszowie. Dzięki doskonałej i bezpiecznej infrastrukturze, doświadczonej kadrze oraz wyjątkowym wrażeniom uczniowie na długo zapamiętają wizytę w Parku Trampolin. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach ruchowych z trenerem. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, nasi uczniowie korzystali z szeregu atrakcji. Pobyt w FlyPark sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, integracji oraz rozwijaniu zainteresowania sportem. Pobyt w tym miejscu uświadomił także uczniom, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.  Uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i z uśmiechem na twarzy.

Aleksandra Krech

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Piątek
25 września 2020
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek, Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas, Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzisław
Do końca roku zostało
98 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

006569909
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
2398
4101
40740
6452881
209400
478074
6569909

Twój IP: 207.46.13.41
Server Time: 2020-09-25 13:55:05

GOŚCIMY

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.