niedziela 08 Gru 2019

Szukaj

Wyjazd do Tomaszowskiego Domu Kultury na spektakl „Tomek Sawyer”

Wyjazd miał miejsce 4 listopada 2019 r. Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas IV – VII. Na początku spektaklu jeden z bohaterów – „Joshua z New York Press z Nowego Jorku”, przechadzając się wśród widowni, zadał widzom kilka pytań na temat Tomka Sawyera. Ten interaktywny wstęp został pozytywnie odebrany przez uczniów i rozbawił zebranych. Chwilę później Joshua pojawia się na scenie z wychowującą Tomka ciotką Polly, postacią która wzbudziła najwięcej pozytywnych emocji i najbardziej zapadła uczniom w pamięć.

Tytułowy bohater przedstawienia, zdecydowanie odbiegający od ideału grzecznego chłopca, to uroczy i nieprzewidywalny rozrabiaka, który zrobi wszystko, by się nie nudzić. Pomimo tego, że jest autorem figli niejednokrotnie wołających o pomstę do nieba (np. nocna wyprawa na cmentarz z przyjacielem Huckiem), ostatecznie staje się miejscowym bohaterem. Ponadto z Huckiem odnajdują skarb i stają się bogaci.

Spektakl wszystkim się podobał. Wartka fabuła, duża dawka humoru, doskonała gra aktorska, piękna scenografia oraz piosenki przybliżające doznania bohaterów to niezaprzeczalne atuty widowiska. Uczniów bardzo zafascynowało to, z jaką łatwością ta sama aktorka potrafiła wcielić się w postać starej ciotki Polly i młodziutkiej, czarującej Becky Thatcher, w której zakochał się Tomek.

Choć akcja spektaklu dzieje się w XIX-wiecznej Ameryce, jest on w swojej wymowie jak najbardziej współczesny, a w bohaterach bez trudu odnajdziemy siebie. Podążając za losami Tomka, uświadamiamy sobie, że wartości takie jak rodzina, przyjaźń i miłość były, są i zawsze pozostaną najważniejsze, a dzieciństwo nigdy nie przemija.

Wyjazd na spektakl zorganizowała pani Małgorzata Knafel.                                                                                   

                                                                                                                                                                             Aneta Mużacz

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Niedziela
8 grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Boguwola, Klement, Maria, Światozar, Wirginiusz
Do końca roku zostało
24 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

004056018
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
5210
5697
50327
3928769
50327
175052
4056018

Twój IP: 46.229.168.141
Server Time: 2019-12-08 21:47:03

GOŚCIMY

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.