piątek 25 Wrz 2020

Szukaj

Wyjazd do Tomaszowskiego Domu Kultury na spektakl „Tomek Sawyer”

Wyjazd miał miejsce 4 listopada 2019 r. Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas IV – VII. Na początku spektaklu jeden z bohaterów – „Joshua z New York Press z Nowego Jorku”, przechadzając się wśród widowni, zadał widzom kilka pytań na temat Tomka Sawyera. Ten interaktywny wstęp został pozytywnie odebrany przez uczniów i rozbawił zebranych. Chwilę później Joshua pojawia się na scenie z wychowującą Tomka ciotką Polly, postacią która wzbudziła najwięcej pozytywnych emocji i najbardziej zapadła uczniom w pamięć.

Tytułowy bohater przedstawienia, zdecydowanie odbiegający od ideału grzecznego chłopca, to uroczy i nieprzewidywalny rozrabiaka, który zrobi wszystko, by się nie nudzić. Pomimo tego, że jest autorem figli niejednokrotnie wołających o pomstę do nieba (np. nocna wyprawa na cmentarz z przyjacielem Huckiem), ostatecznie staje się miejscowym bohaterem. Ponadto z Huckiem odnajdują skarb i stają się bogaci.

Spektakl wszystkim się podobał. Wartka fabuła, duża dawka humoru, doskonała gra aktorska, piękna scenografia oraz piosenki przybliżające doznania bohaterów to niezaprzeczalne atuty widowiska. Uczniów bardzo zafascynowało to, z jaką łatwością ta sama aktorka potrafiła wcielić się w postać starej ciotki Polly i młodziutkiej, czarującej Becky Thatcher, w której zakochał się Tomek.

Choć akcja spektaklu dzieje się w XIX-wiecznej Ameryce, jest on w swojej wymowie jak najbardziej współczesny, a w bohaterach bez trudu odnajdziemy siebie. Podążając za losami Tomka, uświadamiamy sobie, że wartości takie jak rodzina, przyjaźń i miłość były, są i zawsze pozostaną najważniejsze, a dzieciństwo nigdy nie przemija.

Wyjazd na spektakl zorganizowała pani Małgorzata Knafel.                                                                                   

                                                                                                                                                                             Aneta Mużacz

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Piątek
25 września 2020
Imieniny obchodzą
Aureli, Aurelia, Aurelian, Franciszek, Gaspar, Herkulan, Kamil, Kleofas, Kleopatra, Ładysław, Piotr, Rufus, Świętopełk, Wincenty, Władysław, Władysława, Włodzisław
Do końca roku zostało
98 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

006569764
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
2253
4101
40595
6452881
209255
478074
6569764

Twój IP: 54.36.148.80
Server Time: 2020-09-25 12:48:12

GOŚCIMY

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.