niedziela 08 Gru 2019

Szukaj

Na spektaklu „Niespodzianka” w Tomaszowskim Domu Kultury

W poniedziałek 18 listopada 2019 r. uczniowie klas V – VIII wyjeżdżali do TDK na spektakl pt. „Niespodzianka”. Został on przygotowany przez Tomaszowski Zespół Teatralny. Reżyserią zajęła się pani Maria Kozyra, która jest jednoczesne autorką scenariusza.

Już sam tytuł wskazywał, że widzów czeka niezwykłe widowisko. Akcja toczy się w mieszkaniu pana Piotra, dyrektora doskonale prosperującej firmy. Jak się okazuje, w domu tym zwykle bywa sporo gości i dużo się dzieje. Historia rozpoczyna się w momencie, gdy córki pana Piotra nie mogą się doczekać wyjazdu babci, która, jak to babcia, próbuje sprowadzić wnuczki na lepszą drogę. Starsza pani nie tylko umoralnia dziewczęta, ale także robi im mnóstwo uwag na temat sposobu ubierania się i nadmiernej skłonności do pogoni za modą, która osobom w jej wieku wydaje się bardzo niestosowna.

Babcia wyjeżdża, jednak w domu panuje zamieszanie, gdyż córki pana Piotra ukradkiem dowiedziały się o uroczystej kolacji, która ma odbyć się tego dnia wieczorem. Dziewczęta nie znają listy gości, gdyż jest ona owiana wielką tajemnicą. Domyślają się jedynie, że z jakiegoś powodu ojciec chce zrobić niespodziankę ich mamie. Bez wiedzy rodziców zapraszają zaprzyjaźniony zespół wokalno-taneczny, którego zadaniem jest uatrakcyjnienie rodzinnego spotkania. Co chwilę rozlega się dzwonek i do mieszkania wchodzą kolejne kobiety, których relacje z panem Piotrem wykraczały „poza rodzinne i poza zawodowe”. Przyzwyczajone do nadmiernej hojności biznesmena i tym razem być może na coś liczą. Tylko mamy nie ma w domu, gdyż jak zwykle spędza cały dzień w galerii na zakupach.

W pewnym momencie, w tym całym zamieszaniu, z pokoju pana Piotra dobiega odgłos strzałów. Córki wnioskują, że ich ojciec został zamordowany. Przekonane, że w domu przebywa morderca, wzywają policję. Po krótkim przesłuchaniu i zabezpieczeniu śladów w ręce córek trafia nagranie pozostawione rodzinie przez pana Piotra. Mężczyzna wyjawia w nim, że ma już dość tego, że dla wszystkich liczy się tylko dlatego, że można wyciągnąć od niego każdą sumę pieniędzy. Żonie zostawia niewielką kwotę sugerując, aby sama wreszcie poszukała sobie pracy i zaczęła zarabiać pieniądze a nie tylko je wydawała. Córki także otrzymują niewielkie kieszonkowe, co wprawia je w nie lada zaskoczenie. Tak samo po nosie dostają pozostałe panie: sekretarka, ciocia Waleria i siostra dyrektora. Pan Piotr, robiąc sobie „rachunek sumienia”, rozlicza się ze wszystkimi, a sam wyjeżdża w daleką podróż. Taką podróż odbywają również widzowie dzięki artystom zespołu wokalno- tanecznego oraz  tańca nowoczesnego, którzy swymi występami, zawierającymi  najbardziej rozpoznawalne elementy kulturowe różnych państw, zabierają widownię  do poszczególnych krajów. Ta niezwykła „podróż” była niczym udział w koncercie, na którym mogliśmy nie tylko wysłuchać pięknych utworów, ale także obejrzeć bardzo oryginalne pokazy taneczne.

Zarówno dla uczniów jak i nauczycieli naszej szkoły spektakl miał jeszcze jedno dodatkowe istotne znaczenie. Na scenie mogliśmy podziwiać panią Aleksandrę Krech (w roli Cioci Walerii) - wychowawczynię klasy Va oraz nauczycielkę matematyki, która zachwyciła nas doskonałą grą aktorską. Zdaniem wszystkich pani Ola była dla nas największą atrakcją spektaklu. Nie mogliśmy wyjść z podziwu jak udało się jej utrzymać tak poważny nastrój w scenach pełnych komizmu, które wywoływały u widzów rozbawienie do łez.

Spektakl wszystkim bardzo się podobał. Szczególnie zapadła nam w pamięć pani Aleksandra Krech, której z całego serca gratulujemy doskonałego talentu aktorskiego. Na koniec wraz ze wszystkimi aktorami przedstawienia zrobiliśmy sobie zdjęcie pamiątkowe.  Wyjazd zorganizowały panie Agnieszka Loda-Kozłowska i Aneta Mużacz.

Aneta Mużacz

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Niedziela
8 grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Boguwola, Klement, Maria, Światozar, Wirginiusz
Do końca roku zostało
24 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

004056018
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
5210
5697
50327
3928769
50327
175052
4056018

Twój IP: 46.229.168.141
Server Time: 2019-12-08 21:47:03

GOŚCIMY

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.