wtorek 27 Paź 2020

Szukaj

JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ DIALOGU XIII DZIEŃ PAPIESKI

„Dni znikają tak jak biały dym,
Co przed laty uniósł się nad Rzym;
Chociaż rzeka czasu mknie do przodu,
Wciąż jest z nami, a my z Nim…”

 Już po raz trzynasty w Polsce obchodzono Dzień Papieski. Uczniowie naszej szkoły również należą  do grona Polaków, którym postać błogosławionego Jana Pawła II jest szczególnie droga, toteż postanowili uczcić to święto. 17 października 2013 roku w Zespole Szkół i Przedszkola w Tarnawatce odbył się uroczysty apel przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: Alicji Mazur, Moniki Borek, Marka Czerwonki i Elżbiety Jakubczak, zaś o dekorację zadbała pani Elżbieta Bielak. Podczas uroczystości dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum przekonały naszą społeczność, że Jan Paweł II nie bez przyczyny nazywany jest „papieżem dialogu”. Jak nikt inny posiadał nadzwyczajną umiejętność wsłuchania się w to, co ówi drugi człowiek. Dzięki niemu wiemy, że dialog to coś więcej niż prosta i krótka wymiana zdań. Dialog obejmuje bowiem trzy podstawowe płaszczyzny: wzajemne poznawanie się, obustronny szacunek i zaangażowanie wewnętrzne. Papież - Polak potrafił rozmawiać z tłumem wiernych i z pojedynczym człowiekiem, prowadził dialog między narodami i szukał porozumienia między różnymi religiami, zapewniając, że wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga.

Przygotowane okolicznościowe wiersze, piosenki i prezentacja multimedialna w artystycznym wykonaniu uczniów naszej szkoły sprawiły, że znów mogliśmy poczuć bliską obecność tego niezwykłego człowieka oraz pragnienie stania się elementem jego „żywego pomnika”.

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Wtorek
27 października 2020
Imieniny obchodzą
Frumencjusz, Iwona, Sabina, Siestrzemił, Wincenty
Do końca roku zostało
66 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

006782727
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
4108
7490
18510
6690131
172097
250121
6782727

Twój IP: 54.36.148.15
Server Time: 2020-10-27 14:49:43

GOŚCIMY

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.