środa 30 Wrz 2020

Szukaj

Z powodzeniem gawędzą o książce

„Booktalking, czyli gawęda o książce” - to regionalny konkurs czytelniczy dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i średnich z powiatów: biłgorajskiego, tomaszowskiego i zamojskiego, którego organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu.
I etap konkursu odbył się 23 października 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Tomaszowie Lubelskim. W nim gawędziło 12 uczniów z  powiatu tomaszowskiego. Cele konkursu są następujące: popularyzacja i podnoszenie poziomu czytelnictwa, zachęcenie uczniów do sięgnięcia po książkę, rozwijanie świadomości literackiej uczniów, doskonalenie umiejętności autoprezentacji.Ze Szkoły Podstawowej w Tarnawatce wystąpili miłośnicy czytelnictwa: Szymon Łopuszyński z klasy VI b przygotowany przez Małgorzatę Knafel; Aleksandra Wysocka z klasy VI a i Aleksandra Krzeszowska z klasy VIII, uczennice Alicji Mazur. Z powodzeniem przeszli do II etapu, który odbędzie się 6 listopada w Zamościu.

Jury oceniało m.in.: pomysłowość, poprawność językową, umiejętność zainteresowania odbiorcy książką, zaangażowanie emocjonalne, przestrzeganie czasu wystąpienia. Na werdykt musieliśmy z niecierpliwością czekać do 25 października. Z radością ogłaszamy, że cała nasza wspaniała trójka zakwalifikowała się do II etapu konkursu.

Szymon z dużym zaangażowaniem zachęcał do przeczytania powieści Stefana Dardy z serii Czarny wygon pt. Słoneczna Dolina. Aleksandra Wysocka z powodzeniem polecała powieść Moony Witcher  Dziewczynka z Szóstego Księżyca. Natomiast Aleksandra Krzeszowska pomysłowo  gawędziła i reklamowała utwór Dziewczyna w niebieskim płaszczu, który napisała  Monica Hesse.
6 listopada Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu gościła 37 miłośników książek w czasie II etapu konkursu. Nasi reprezentanci otrzymali dyplomy za udział i zgodnie przyznali, że spróbują za rok.
Gratulujemy i życzymy sukcesów!

                                                                                                          Małgorzata Knafel

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Środa
30 września 2020
Imieniny obchodzą
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław, Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor, Wiktoriusz, Zofia
Do końca roku zostało
93 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

006604524
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
2117
8618
27336
6497827
244015
478074
6604524

Twój IP: 3.235.101.50
Server Time: 2020-09-30 05:40:51

GOŚCIMY

Odwiedza nas 116 gości oraz 0 użytkowników.