wtorek 17 Maj 2022

Szukaj

PODSUMOWANIE PROJEKTU MATEMATYCZNEGO „PIRAMIDA CHEOPSA”.

25 kwietnia 2022 roku w Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu odbyło się podsumowanie przygotowanego z dużym rozmachem projektu - „Piramida Cheopsa”. W projekcie tym wzięli udział uczniowie klasy VIII a i VIII b wraz z nauczycielami matematyki – Aleksandrą Krech i Moniką Borek. Część oficjalną spotkania rozpoczęli gospodarze uroczystości – Waldemar Gardiasz Dyrektor Technikum i Monika Żur Dyrektor Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie, którzy serdecznie powitali przybyłych na to wydarzenie Gości.

            Inicjatywa wzniesienia modelu zrodziła się w ramach działającej od 2019 roku Roztoczańskiej Akademii Matematyki, Akademii służącej promowaniu nowoczesnych technologii w nauczaniu matematyki.

           Projekt „Piramida Cheopsa”  został objęty Patronatem Honorowym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty - Panią Teresę Misiuk. Jego realizacja składała się z kilku etapów, a były to: prezentacja założeń projektu, cykl pięciu spotkań zdalnych z nauczycielami i uczniami pokazujących zastosowanie programu GeoGebra w realizacji podstawy programowej matematyki oraz spotkanie z grupą 25 nauczycieli, dotyczące finałowego etapu realizacji projektu „Piramida Cheopsa”. Każda z dwudziestu pięciu szkół zgłoszonych do finału zobowiązała się wykonać ustaloną liczbę prostopadłościanów, których suma wyniosła 960 tekturowych elementów! Po kilku miesiącach intensywnych przygotowań i niecierpliwych oczekiwań na wynik wspólnych działań powstało naprawdę imponujące dzieło – „Piramida Cheopsa” w skali 1:40!

            Należy zaznaczyć, że do opracowania powstałego modelu został zastosowany program komputerowy GeoGebra - nowoczesny sposób nauczania geometrii przestrzennej.

            Niewątpliwie osiągnięty efekt okazał się dziełem spektakularnym. Uczestnicy projektu trwającego równolegle w kilkudziesięciu szkołach – współcześni wykonawcy i budowniczy, powielając starożytny prawzorzec - przemieścili się w czasie i przestrzeni, tworząc dzieło na miarę szkolnych możliwości XXI wieku. Godny podziwu był zapał towarzyszący wznoszeniu piramidy. Układanie rozpoczęli Goście od warstw szczytowych – ósmej, dziewiątej i dziesiątej, kolejne układali reprezentanci poszczególnych szkół. Delegacja z Tarnawatki składała się z następujących uczniów: Katarzyna Matwiejszyn, Bartłomiej Kudyba, Szymon Pękala, Maja Oberda, Łukasz Cisło, Bartłomiej Głogowski.

            Bardzo cieszymy się , że mogliśmy być częścią tak wspaniałego wydarzenia.

                                                                                   Aleksandra Krech

         

 

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Wtorek
17 maja 2022
Imieniny obchodzą
Bruno, Herakliusz, Paschalis, Sławomir, Torpet, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz
Do końca roku zostało
229 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

014641496
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
9021
13734
36926
14458961
262786
579077
14641496

Twój IP: 185.191.171.7
Server Time: 2022-05-17 16:26:26

GOŚCIMY

Odwiedza nas 126 gości oraz 0 użytkowników.

Deklaracja dostępności