środa 24 Kwi 2024

Szukaj

Wiktoria wyróżniona w konkursie czytelniczym!

„Dzięki książkom na każde nasze zawołanie obcuje z nami elita intelektualna świata.” Melchior Wańkowicz

Zmagania były długie, przygotowania- pracowite, ale pasjonujące.
Wymagano przeczytania 5 wybranych książek w ciągu miesiąca. Cel główny stanowiło rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów. Ponadto- kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród młodzieży, promocja czytelnictwa, przybliżanie twórczości znanych pisarzy, kształtowanie wrażliwości czytelniczej. I etap konkursu przeprowadziłam dla chętnych uczennic w bibliotece szkolnej 4 kwietnia i przekazałam wyniki testu do organizatorów.
II etap Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego „Czy znasz...?” dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych odbył się 11 kwietnia 2024 r. w Bibliotece Pedagogicznej
 w Zamościu, czyli w siedzibie organizatorów. W konkursie wzięło udział 22 uczniów zakwalifikowanych przez komisję z 13 szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było samodzielne rozwiązanie testu wiedzy złożonego z 80 pytań.
Pytania konkursowe zostały przygotowane w oparciu o następujące utwory literackie: Marcin Przewoźniak  „Ostatni trop Kopernika”, Rick Riordan  „Percy Jackson i bogowie olimpijscy. T. 1, Złodziej pioruna”, Nancy Springer „Sprawa zaginionego markiza”, Katarzyna Wasilkowska „Świat Mundka”, Robert Beatty „Willa dziewczyna z lasu”.

Do trzeciego etapu konkursu zakwalifikowało się 13 osób, w tym z naszej szkoły Wiktoria Kosak i Olivia Pomykała z klasy 8. Rozwiązały test wiedzy złożony z 73 pytań zamkniętych. Już sam udział w ostatnim etapie stanowił sukces, toteż cieszę się niezmiernie, że Wiktoria zdobyła wyróżnienie. Gratuluję!
Zachęcam do czytania dla przyjemności i dla celów konkursowych.

Małgorzata Knafel

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2024

4 kwietnia 2024 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

W konkursie na szczeblu powiatowym wzięło udział łącznie 27 uczniów.

Rywalizacja odbywała się w trzech grupach wiekowych: I grupa – uczniowie klas I-IV szkół podstawowych, II grupa – uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych i III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Ze Szkoły Podstawowej w Tarnawatce w eliminacjach powiatowych uczestniczyli następujący uczniowie w pierwszej grupie wiekowej: Piotr Dej z klasy III w  oraz w II grupie wiekowej Bartosz Maryńczak z klasy VIII. Uczniów do konkursu przygotowywał  Pan Marek Czerwonka.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji wyłoniono laureatów tegorocznych eliminacji powiatowych. Wyniki eliminacji powiatowych przedstawiają się następująco:

Protokół

I grupa wiekowa:

1 miejsce: Dawid Komadowski – Szkoła Podstawowa w Jarczowie

2 miejsce: Kacper Parol – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim

3 miejsce: Kamila Szabat – Szkoła Podstawowa w Łosińcu

4 miejsce: Hubert Kellner – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bełżcu

 II grupa wiekowa:

1 miejsce: Bartosz Maryńczak  Zespół Szkół i Przedszkola w Tarnawatce

2 miejsce: Emilia Wiatrowska – Szkoła Podstawowa im. Ordynacji Zamojskiej w Sabaudii

3 miejsce: Jakub Kot – Szkoła Podstawowa w Wożuczynie

4 miejsce: Oskar Hawryluk – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krynicach

 III grupa wiekowa

1 miejsce: Hubert Antoszak – Zespół Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim

2 miejsce: Kamil Pisarczyk– Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. Macieja Rataja w Tomaszowie Lubelskim

3 miejsce: Sylwia Kielar – I Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim

4 miejsce: Aleksandra Waliwender – II Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim

 Zwycięzcy  pierwszych miejsc z poszczególnych grup wiekowych będą reprezentować powiat na eliminacjach wojewódzkich w Lublinie.  Nasz uczeń Bartosz Maryńczak  w II grupie wiekowej zajął I miejsce w powiecie tomaszowskim i będzie reprezentował nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 25 kwietnia 2024 roku.  Gratulujemy sukcesu.

 Celina Czerwonka

 

„Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”

Uczniowie klas I-III z pełnym zaangażowaniem przystąpili do udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Konkurs jest jednym z działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Wydarzenie przebiega pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a współorganizatorami są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Partnerem strategicznym Konkursu jest Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych – Agro Ubezpieczenia. W etapie szkolnym tego konkursu wzięło udział 74 uczniów z klas I-III. Do etapu powiatowego zakwalifikowano prace uczniów: Oliwii Matwiejszyn i Marii Jaworskiej z klasy Ia (op. Celina Czerwonka), Mileny Szokało i Igi Jasińskiej z kl.Ib (op. Elżbieta Jakubczak), Mai Świder i Martyny Świder z kl.II (op. Elżbieta Bielak), Krzysztofa Dmitrocy i Kingi Moskwy z kl.III (op. Teresa Bartoszyk). Wszystkim uczniom i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie, a zakwalifikowanym autorom prac życzymy sukcesów.

Elżbieta Jakubczak 

Konkurs Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia „Trzymaj Formę”

18 marca 2024 roku 15 uczniów przystąpiło do I etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia „Trzymaj Formę”. Konkurs organizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny, Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców oraz Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne jako inicjatywa towarzysząca Ogólnopolskiemu Programowi Edukacyjnemu "Trzymaj Formę!"Konkurs  adresowany jest do uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych zainteresowanych zdobyciem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Pierwszy etap szkolny przeprowadzony został on-line za pośrednictwem internetowego systemu konkursowego w szkolnej pracowni informatycznej. Uczniowie odpowiadali na 40 pytań wylosowanych przez Komisję Konkursową w Warszawie i udzielali dwojakiego rodzaju odpowiedzi: testu wyboru oraz decydowali o prawdzie lub fałszu zdania. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Dorota Ciećko - dyrektor ZSiP w Tarnawatce, p. Renata Litwińczuk – koordynator programu Trzymaj Formę i p. Marek Czerwonka –nauczyciel  informatyki. Wyniki konkursu poznamy w terminie do 05.04.2024r.

                                                                                                                          Renata Litwińczuk

W VII edycji Turnieju Techniczno-Motoryzacyjnego w Tomaszowie Lubelskim nasz uczeń Bartosz Maryńczak zajął III miejsce.

 

15 marca 2024 roku w Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół Techniczno – Motoryzacyjnych w Tomaszowie Lubelskim odbył się finał Turnieju Techniczno-Motoryzacyjnego pod patronatem Starosty Tomaszowskiego.

Za organizację techniczną przedsięwzięcia odpowiadał zespół złożony z nauczycieli Zespołu Szkół Techniczno – Motoryzacyjnych Tomaszowie Lubelskim. W turnieju uczestniczyło 28 uczniów z 10 szkół podstawowych.

Szkołę Podstawową w Tarnawatce  reprezentowała drużyna  w składzie:  Bartosz Maryńczak z klasy 8, Jakub Pitura z klasy 8 oraz Krystian Rajtak z klasy 7b. Opiekunem drużyny był nauczyciel techniki Pan Marek Czerwonka.

Turniej składał się z dwóch części. Test wiedzy techniczno – motoryzacyjnej wyłonił finalistów, którzy wzięli udział w części praktycznej.  Bartosz Maryńczak z naszej szkoły  zakwalifikowała się do finału, który składał się z trzech kategorii: rozpoznawanie części, montażu układów elektrycznych i rozwiązywanie zadań oraz  zadania z pomiarów suwmiarką.

 Finalistami turnieju zostali:

 1. Dominik Polowiec – Szkoła Podstawowa w Jarczowie
 2. Bruno Szumilak – Szkoła Podstawowa Nr3 w Tomaszowie Lubelskim
 3. Bartosz Maryńczak – Szkoła Podstawowa w Tarnawatce

 Klasyfikacja zespołowa:

 1. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
 2. Szkoła Podstawowa w Jarczowie
 3. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim

 Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy i cenne nagrody.  Życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                          Marek Czerwonka

Rozstrzygnięcie konkursu

 

Piątek 15 marca był ważnym dniem dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. A to dlatego, że tego dnia zostały wręczone nagrody w ramach Szkolnego Konkursu Plastycznego „Styl życia wolny od nałogów i używek”. Konkurs był realizowany we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Tomaszowie Lubelskim i dlatego też odwiedziła nas pani Alina Pliżga- kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. Pani kierownik przeprowadziła pogadankę z dziećmi na temat zdrowego stylu życia oraz chorób zakaźnych. Przedstawiła zadania i uprawnienia tzw. sanepidu. Przekazała drobne upominki dla wszystkich dzieci, które wykonały rysunki.

Konkurs był przeznaczony dla klas I-IV trwał od 20 lutego do 1 marca,a rozstrzygnięty został 7 marca. Celem konkursu było:

- propagowanie zdrowego stylu życia,

- promowanie stylu życia wolnego od nałogów i używek,

- zwiększenie świadomości o zagrożeniach uzależnieniami,

- kształtowanie odpowiednich postaw wobec własnego zdrowia,

- prezentacja możliwości twórczych dzieci.

Komisja w składzie: Pani Dyrektor Dorota Ciećko, Pani Ewa Zieńko- nauczyciel plastyki i muzyki oraz Pani Anna Najda- wychowawca świetlicy oceniła 38 prac według następujących kryteriów: zgodność z tematyką, samodzielność wykonanej pracy, oryginalność i estetyka wykonania. Komisja wybrała 3 prace, które zostały nagrodzone i 5 prac wyróżniła.

Nagrodzono: Martynę Świder kl. II, NikolęRajtak kl. III i LenęSowiak kl. IV.

Wyróżnienia natomiast otrzymały: Maria Jaworska kl. I a, Zofia Skroban kl. I a, Hanna Łaba kl. I b, Zuzanna Palak kl. III i Julia Kierepka  kl. III.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie,a laureatom serdecznie gratulujemy talentu oraz życzymy dalszych sukcesów.

Pedagog szkolny

Wiktoria w Lublinie!

13 marca 2024 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Lublinie odbyła się uroczystość  podsumowania wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Uczennica naszej szkoły- Wiktoria Majdanik wzięła w niej udział jako laureatka wojewódzkich eliminacji w „kategorii- II grupa wiekowa- szkoły podstawowe kl. I- IV”. Jej praca została wyłoniona spośród ponad czterystu siedemdziesięciu nadesłanych prac.

Serdecznie gratulujemy Wiktorii tego szczególnego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                               E.Zieńko

SUKCES UCZNIA NASZEJ SZKOŁY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Korzystam z OZE każdego dnia”

W dzisiejszych czasach, świadomość ekologiczna staje się coraz bardziej istotna, a jednym z kluczowych elementów tej transformacji jest zastosowanie odnawialnych źródeł energii (OZE). W ramach propagowania tej idei firma WP Energy oraz Fundacja Czysta Polska zorganizowały Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem „Korzystam z OZE każdego dnia”. Jego celem było przedstawienie korzyści płynących z zastosowania instalacji produkujących energię ze źródeł odnawialnych, wskazanie zagrożeń i skutków związanych ze zjawiskiem smogu oraz przedstawienie korzyści wynikających ze stosowania odnawialnych źródeł energii.

Informacja o możliwości wzięcia udziału w konkursie pojawiła się w listopadzie 2023 i przyciągnęła uwagę utalentowanych artystów z całego kraju. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a jego uczestnicy starali się wyrazić swoje spojrzenie na korzystanie z odnawialnych źródeł energii poprzez różnorodne formy artystyczne (rysunek, malarstwo, rzeźbę i modele 3D). Prace należało przesłać do siedziby Organizatora w Gdańsku do dnia 15 grudnia 2023r. Wydarzeniu towarzyszyło wiele emocji, gdyż to społeczność internetowa miała niezwykłą szansę wyłonienia ulubionych artystów, klikając w link przypisany do pracy swojego faworyta. Po długim procesie weryfikacji jury ogłosiło zwycięzców, wyłaniając spośród 465 nadesłanych prac te, które nie tylko wspaniale oddają ideę korzystania z odnawialnych źródeł energii, ale również inspirują do działania.

Z naszej szkoły do Gdańska została wysłana praca Huberta Jasińskiego, ucznia klasy VIa. Wykonał on model 3D,w którym doskonale odzwierciedlił promowanie działań na rzecz przyszłości naszej planety. Hubert zdobył wyróżnienie oraz otrzymał voucher na kwotę 2000 zł (na zakup usług lub urządzeń firmy z branży energetycznej).

To niewątpliwie ogromne osiągnięcie i powód do dumy zarówno dla Huberta, jak i dla całej społeczności szkolnej. Jego kreatywność, zaangażowanie i talent zostały docenione na szczeblu ogólnokrajowym, co świadczy o wysokim poziomie artystycznym pracy naszego ucznia. Serdecznie gratulujemy Hubertowi tego wyjątkowego sukcesu. Jego praca nie tylko zdobyła uznanie jury konkursu, ale również przyczyniła się do promocji naszej szkoły na arenie ogólnopolskiej.

Dziękujemy także za wsparcie, jakie udzieliła Hubertowi cała społeczność szkolna i gminna. To wspólny sukces, który pokazuje, jak ważne jest wspieranie talentów i pasji naszych uczniów.

W uznaniu za zaangażowanie w promocję odnawialnych źródeł energii Szkoła Podstawowa w Tarnawatce otrzymała od Zespołu WP Energy podziękowanie oraz voucher na kwotę 5000 zł, który można wykorzystać na produkty i usługi oferowane przez firmę WP Energy sp. z.o.o.

Działania związane z konkursem koordynowała pani Agnieszka Loda-Kozłowska.

Eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - 2024

 

W dniu 12 marca  2024 r. w Szkole Podstawowej w Tarnawatce odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczy. W finale wzięło udział 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej z Tarnawatki w dwóch grupach wiekowych.

Szkołę Podstawową w Tarnawatce w grupie I  wiekowej (klasy I- IV)  reprezentowali uczniowie:

 1. Piotr Dej KL. III
 2. Krzysztof Dmitroca kl. III
 3. Hołojuch Szymon  kl. IV
 4. Hubert Sak kl. IV
 5. Jakub Włoszczuk  kl. IV

 oraz w  II grupie wiekowej (klasy V-VIII)

 1. Maja Bul kl. Vb
 2. Bartosz Maryńczak kl. VIII
 3. Nikola Zielonka kl. Vb
 4. Michał  Bartnicki kl. Va
 5. Michał Kot kl. Vb

Uczniów do turnieju z SP Tarnawatka przygotowywał Pan Marek Czerwonka. Eliminacje gminne przeprowadzał Komitet Organizacyjny OTWP w składzie: wiceprezes Zarządu Gminnego OSP RP w Tarnawatce druh Marek Czerwonka,  członek Zarządu Gminnego OSP RP w Tarnawatce druh Marek Pasieczny oraz komendant Zarządu Gminnego OSP RP w Tarnawatce  druh Piotr Pankiewicz Turniej składał się z dwóch etapów - I etap pisemny i II etap ustny.

Na podstawie regulaminu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, Komitet Organizacyjny OTWP eliminacji gminnych po dokonaniu oceny prac pisemnych  oraz po eliminacjach w II części ustnej  wyłonił zwycięzców którzy zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych OTWP.

W I grupie wiekowej (klasy I-IV)  - I miejsce zajął uczeń z klasy III- Piotr Dej. 

W II  grupie wiekowej (klasy V-VIII)   - I miejsce zajął uczeń z klasy VIII  - Bartosz Maryńczak.

W eliminacjach powiatowych gminę Tarnawatka reprezentować będą uczniowie:

 • I grupa wiekowa Piotr Dej  - Szkoła Podstawowa w Tarnawatce
 • II grupa wiekowa Bartosz Maryńczak - Szkoła Podstawowa w Tarnawatce.

Na zakończenie eliminacji gminnych Pan Wójt Piotr Pasieczny wręczył uczestnikom i finalistom cenne nagrody. Pani dyrektor Dorota Ciećko pogratulowała uczniom wiedzy i życzyła dalszych sukcesów w turnieju w  eliminacjach powiatowych. Finał powiatowy OTWP odbędzie się w 4 kwietnia 2024 r.  w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim.

Marek Czerwonka

 

Oszałamiające wyniki Szkolnego Konkursu Czytelniczego "Czy znasz...?"

6 marca 2024 roku w szkolnej bibliotece przeprowadzono I etap Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego” Czy znasz...? organizowanego co roku przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu.
 Chętni uczniowie z klas 1- 3 pisali test z zadaniami zamkniętymi na temat 6 przeczytanych książek.

Wyłoniono 3 zwycięzców z największą liczbą uzyskanych punktów, którzy wezmą udział 12 marca w następnym, regionalnym etapie w Tomaszowie Lubelskim.
 Iga Jasińska z klasy I b oraz Aleksander Mużacz z klasy I a uzyskali po 34 punkty na 37 możliwych; Michał Berbeć z klasy II -31 punktów.
 Ponadto w konkursie udział wzięli i zajęli kolejne miejsca według uzyskanej punktacji: Marcelina Bosiak z klasy III; Maja Świder z kl. II; Olivier Pankiewicz; Martyna Świder; Lena Bartecka.

 Wyniki oszołomiły szkolną komisję i nauczycieli, gdyż najmłodsi uczestnicy, którzy dopiero nauczyli się czytać, uzyskali najwyższe wyniki, wykazując się lepszą pamięcią od starszych uczniów naszej szkoły.
 Wszyscy uczniowie zasługują na pochwałę za zaangażowanie w czytanie polecanych obszernych książek i udział w konkursie oraz za reprezentowanie naszej szkoły. Bierzcie z nich wzór i poszerzajcie grono miłośników książek! Życzymy powodzenia na wyższym szczeblu konkursu! Gratulujemy.

Małgorzata Knafel

BIP

Imieniny

Dzisiaj jest
Środa
24 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Egbert, Erwin, Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacy, Horacjusz, Zbroimir
Do końca roku zostało
252 dni

Galeria

Warto odwiedzić

Statystyki

024189155
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
10034
21458
69475
23966589
395900
584229
24189155

Twój IP: 54.36.148.226
Server Time: 2024-04-24 19:44:29

Gościmy

Odwiedza nas 120 gości oraz 0 użytkowników.

Deklaracja dostępności