Regulamin Konkursu graficznego na Komputerowy Projekt Kartki Świątecznej- X edycja

 

Zapraszamy wszystkich uczniów  gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy komputerowy projekt kartki świątecznej – X edycja.

Głównym celem jest propagowanie technologii  informacyjnej, zachęcanie do poznawania tajników programów graficznych oraz utrwalenie tradycji i zwyczajów ludowych, wysyłania do siebie nawzajem życzeń świątecznych.

REGULAMIN

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: „Maluch” – klasy 0–III

„Junior" – klasy IV – VI oraz  „Gimnazjalista” –  klasy I – III

1. Graficzny projekt wykonujemy w dowolnym programie graficznym
np. Paincie, Gimpie, Photo Filtre lub innym

2.    Rozmiary kartek świątecznych:

10,90 x 14,80 cm

15,00 x 11,00cm

Jak ustalamy rozmiar kartki?

Wykorzystujemy do tego celu polecenie ATRYBUTY z menu OBRAZ. 

Po pojawieniu się okna dialogowego wybieramy jednostkę centymetry
i wpisujemy szerokość (np. 16) i wysokość (np. 12).

3.    Do każdej pracy należy dołączyć metryczkę: imię i nazwisko autora pracy oraz klasę.

4.    Dyskietki oraz płyty CD z pracami należy składać w pracowni komputerowej do dnia 12 grudnia  2013 roku.

5.    Rozstrzygnięcie  konkursu i wręczenie nagród  odbędzie się na szkolnym apelu.

6.   Najlepsze kartki świąteczne zostaną umieszczone na szkolnej stronie internetowej.

Osoby, które nie mają w domu komputera, a chciałyby wziąć udział  w konkursie zapraszamy do szkolnej pracowni komputerowej.

Organizatorzy konkursu:

Celina Czerwonka i Marek Czerwonka