„Zawsze niech będzie…”

Uczniowie naszej szkoły z pełnym zaangażowaniem rokrocznie biorą udział  w Wojewódzkim  Konkursie  Twórczości Dziecięcej „Zawsze niech będzie…”. To już XXII edycja tegoż konkursu, któremu przyświeca hasło C. Freineta   „ …starajcie się, aby dziecko zawsze miało okazję do jakiegoś sukcesu”, a jednym z wiodących celów jest propagowanie idei integracji z osobami niepełnosprawnymi poprzez różne formy twórczości. Nasi wychowankowie przystąpili do  trzech form konkursu: literackiej, plastycznej, muzycznej. To nie tylko okazja do wyrażenia swojej kreatywności, ale także doskonała możliwość rozwijania swoich umiejętności w danej dziedzinie. Uczestnicy mają szansę wyrazić swoje myśli, emocje, wyobraźnię. Udział w konkursie  umożliwia wyrażenie swojego talentu, ale także stanowi okazję do nauki poprzez obserwację występów,  prac innych uczestnikówb
W formie literackiej zgłoszono prace: Mikołaja Pasiecznego z kl. Ia (opiekun Celina Czerwonka),Igi Jasińskiej i Mileny Szokało – kl. Ib (op. Elżbieta Jakubczak), Jakuba Litwińczuka – kl. VI (op. Małgorzata Knafel), Leny Pankiewicz, Nikoli Kiszczyńskiej i Krystiana Rajtaka z kl. VIIb (op. Alicja Mazur).W formie plastycznej z klas I-III zgłoszono 17 prac, które uczniowie przygotowali pod okiem swoich wychowawczyń (p. Celiny Czerwonki, p. Elżbiety Jakubczak, p. Elżbiety Bielak i p. Teresy Bartoszyk). Pani Anna Lewandowska – Matysiak zgłosiła pracę plastyczną Szymona Małki z klasy V b.
W formie plastycznej z klas starszych  prace wykonali: Jonatan Dudek,  Jakub Jakimczuk, Wiktoria Majdanik, Alicja Mirecka  z klasy IV,  Paweł Rawiak, Natalia Kosak z klasy V, Aysha Afzal, Jakub Berbeć z kl. VII, którzy pracowali pod kierunkiem pani Ewy Zieńko- Bajwoł.

 


Za nami przesłuchania muzyczne. Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Bukała, Iga Jasińska, Milena Szokało, Anastazja Gawlik, Adrian Rembisz z klasy Ib (op. Elżbieta Jakubczak), Michał Berbeć z klasy II (op. Elżbieta Bielak). Dziękujemy wszystkim uczniom i ich opiekunom za pracę nad  przygotowanie prac  plastycznych, literackich i utworów muzycznych. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

Elżbieta Jakubczak