Muzyczny występ z przesłaniem
Cieszymy się, że nasza uczennica Alicja Bukała z klasy II b wzięła udział w XIV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek”, który odbył się 13 maja 2025 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.Konkurs objęty był honorowym patronatem Kuratora Oświaty Tomasza Szabłowskiego. W festiwalu wystąpiło ponad stu wokalistów, w kategorii, w której występowała Ala zgłoszonych było trzydziestu czterech.W komisji konkursowej zasiadali Magdalena Stopa – muzyk, wokalistka i pianistka, Katarzyna Kowanek – muzyk, wokalistka i skrzypaczka oraz Krzysztof Jaremko – starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Zamościu. Ala zaprezentowała piosenkę pt. "Biały orzeł". Występ wzbogacony był o ciekawą oprawę. Iga Jasińska wcieliła się w postać orła, co nadało całości wyjątkowego charakteru.Choć duet nie zdobył nagrody, ich prezentacja została ciepło przyjęta. Przewodnicząca komisji konkursowej w podsumowaniu podkreśliła, że poziom konkursu był bardzo wysoki, a pomysłowość, zaangażowanie oraz dodatkowe elementy artystyczne, takie jak kostiumy, ruch sceniczny podkreślały przekaz utworów. Występ dziewczynek był pięknym przykładem twórczej współpracy i pasji do muzyki. Gratulujemy dziewczynkom występu i życzymy sukcesów na muzycznej scenie.
Elżbieta Jakubczak
