XI EDYCJA KONKURSU GRAFICZNEGO – KOMPUTEROWY PROJEKT KARTKI ŚWIĄTECZNEJ

Zapraszamy wszystkich uczniów  Szkoły Podstawowej i Gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy komputerowy projekt kartki świątecznej – XI edycja.

Głównym celem jest propagowanie technologii  informacyjnej, zachęcanie do poznawania tajników programów graficznych oraz utrwalenie tradycji i zwyczajów ludowych, wysyłania do siebie nawzajem życzeń świątecznych.

REGULAMIN

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach:

  •  „Maluch” – klasy 0–III
  • „Junior" – klasy IV – VI
  •  „Gimnazjalista” –  klasy I – III

 1.      Graficzny projekt wykonujemy w dowolnym programie graficznym
np. Paincie, Gimpie, Photo Filtre lub innym.

2.      Rozmiary kartek świątecznych:

12 cm x 16 cm

16 cm x 12 cm

Jak ustalamy rozmiar kartki?

Wykorzystujemy do tego celu polecenie ATRYBUTY z menu OBRAZ. 

Po pojawieniu się okna dialogowego wybieramy jednostkę centymetry
i wpisujemy szerokość (np. 16) i wysokość (np. 12).

3.      Do każdej pracy należy dołączyć metryczkę: imię i nazwisko autora pracy oraz klasę.

4.      Dyskietki oraz płyty CD z pracami należy składać w pracowni komputerowej do dnia 12 grudnia  2014  roku.

5.      Rozstrzygnięcie  konkursu i wręczenie nagród  odbędzie się na szkolnym apelu.

6.      Najlepsze kartki świąteczne zostaną umieszczone na szkolnej stronie internetowej.

Osoby, które nie mają w domu komputera, a chciałyby wziąć udział  w konkursie zapraszamy do szkolnej pracowni komputerowej.

 

Organizatorzy konkursu:

Celina Czerwonka i Marek Czerwonka