Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia ,, Trzymaj Formę’’

06 marca 2015 w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej  w Tomaszowie Lubelskim odbył się powiatowy etap ogólnopolskiego konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia ,,Trzymaj Formę’’. Organizatorem konkursu jest Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców w Warszawie. Tematyka konkursu obejmuje żywienie zgodne z zasadami zbilansowanej diety, aktywność fizyczną i wybrane elementy edukacji konsumenckiej.                           

      Do II etapu spośród trzech wytypowanych szkół gimnazjalnych powiatu tomaszowskiego (Gimnazjum w Lubyczy Królewskiej, Gimnazjum nr 1 w Tomaszowie Lub. i Gimnazjum w Tarnawatce) po I szkolnym etapie zakwalifikowało się 5 uczennic w tym 4 z naszego gimnazjum: Karolina Stroczyńska, Katarzyna Bartoszyńska, Angelika Poszelężna i Natalia Sochan. Pytania konkursowe nie były łatwe a wyniki będą znane pod koniec marca. Dziewczęta do konkursu przygotowuje pani Renata Litwińczuk – szkolny koordynator programu „Trzymaj Formę” przy współpracy z paniami Aliną Pliżga i Zofią Moskaluk   z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tomaszowie Lubelskim.