środa 24 Kwi 2024

Szukaj

Każdy przedszkolak dobrze wie, że palenie jest złe

W tym roku nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło do programu edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Program przeznaczony był dla najstarszych grup wiekowych dzieci 5 i 6-letnich. Jego celem było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy, a także wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony ich dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. Realizując program „Biedronki”, „Pszczółki” i „Wiewiórki” obserwowały źródła dymu podczas wycieczki, następnie przelały swoje spostrzeżenia na papier, wykonując plakaty dotyczące źródeł dymu, ozdabiały postać Dinka, kolorowały kwiaty, poszukiwały tabliczek „zakaz palenia”. Przedszkolaki śpiewały piosenkę o zielonym Dinku.

            Ponadto został zorganizowany konkurs plastyczny „Czyste Powietrze wokół nas”. Komisja konkursowa w składzie p. Anita Jędruszczak, p. Iwona Hucik i p. Iwona Pankiewicz postanowiła wyróżnić prace następujących dzieci:

Z grupy „Biedronki”

 1. Alicja Wawrzusiszyn
 2. Antoni Litwińczuk
 3. Pola Wawrzusiszyn
 4. Sebastian Śrutwa
 5. Lena Guczma

Z grupy „Pszczółki”

 1. Leonard Godzisz
 2. Anna Jakimczuk
 3. Róża Miśkiewicz
 4. Aleksandra Dąbrowska
 5. Gabriela Burda

Z grupy „Wiewiórki”

 1. Mikołaj Klich
 2. Łucja Parus
 3. Nina Krajewska
 4. Krzysztof Kurzępa
 5. Lena Gozdek

Muzyczna bajka „Mała rybka”

W dniach 5 i 12 kwietnia 2024 roku mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu muzyczne małżeństwo: panią Anię i pana Wojtka Ślusarskich, czyli Krainę Dźwięków – Małą Akademię Muzycznej Przygody. Nasi goście zaprezentowali bajkę muzyczną „Mała rybka”, w której dzieci były nie tylko odbiorcami, ale jej twórcami poprzez śpiew, taniec i grę na instrumentach. Przedszkolaki wysłuchały muzycznej opowieści o rybce, wspólnie bawiły się wykorzystując różnorodne rekwizyty, grały na instrumentach perkusyjnych, tańczyły. To była niezapomniana muzyczna przygoda, która dostarczyła naszym wychowankom mnóstwo radości.

Jolanta Wołoszyn

Warsztaty plastyczne "Kartka wielkanocna"

Wysyłanie kartek świątecznych to bardzo stara tradycja. I chociaż dziś już trochę o niej zapominamy, to warto wysłać świąteczne życzenia do bliskich i przyjaciół, szczególnie na kartce wykonanej własnoręcznie. Dlatego w dniach 18-21 marca 2024 roku we wszystkich grupach przedszkolnych dzieci pod czujnym okiem pań: Iwony Pankiewicz, Moniki Gozdek i Anny Zielonka wykonywały kartki wielkanocne, wykorzystując do tego różne techniki plastyczne. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem pracowały, wykazując się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniem i stworzyli jedyne w swoim rodzaju, unikatowe, małe dzieła sztuki, które z pewnością ucieszą bliskich.

Jolanta Wołoszyn

Dzień Kolorowej Skarpetki w przedszkolu.

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Sama data nie jest przypadkowa, bowiem w 21 parze chromosomów osoby zdrowe mają 2 chromosomy, podczas gdy osoby z Zespołem Downa – 3 (marzec).

W tym dniu nasze przedszkolaki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami, przyszły do przedszkola w skarpetkach nie do pary. Niepasujące do siebie skarpetki symbolizowały niedopasowane chromosomy. Na początku dzieci wysłuchały listu „Skarpetki Fredzi”, w którym wyjaśniła, jak ważny jest to dzień szczególnie dla osób dotkniętych chorobą. Następnie, słuchając bajki, poznały jej przygody, ucząc się przy tym szacunku, empatii i tolerancji wobec innych. Przedszkolaki wspólnie bawiły się przy utworze Marii Tomaszewskiej „Dzień Kolorowej Skarpetki”, nauczyły się krótkiej piosenki o skarpetce. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną: „Nasza wyjątkowa kolorowa Fredzia”.

Dzień Kolorowej Skarpetki stał się dla dzieci wspaniałą lekcją akceptacji, zrozumienia i życzliwości dla drugiego człowieka, a niedopasowane skarpetki symbolem tego, że tak naprawdę każdy z nas jest inny i wyjątkowy na swój sposób, każdy z nas ma swoje zdolności, zalety i wszyscy jesteśmy wspaniali.

„WSZYSCY JESTEŚMY RÓŻNI, LECZ TAK SAMO WAŻNI”.

Jolanta Wołoszyn

Musical „Alicja w Krainie Czarów”

W środę, 20 marca 2024 roku dzieci z grup: Pszczółki, Wiewiórki, Biedronki, Misie i Żabki wraz z opiekunami wybrały się do Tomaszowskiego Domu Kultury na musical pt. „Alicja w Krainie Czarów”. Spektakl wystawiany był przez Teatr Muzyczny Forte z Wrocławia. „Alicja w Krainie Czarów” to piękna opowieść o przygodach dziewczynki, która trafiła do magicznego świata. Dzieci wspólnie z bohaterką odbyły niezwykłą podróż do Krainy Czarów i przeżyły niezapomniane chwile wspólnej zabawy. W Musicalu zostały poruszone wartości edukacyjno-profilaktyczne z uwzględnieniem aspektu tolerancji. Dodatkowo zachęcał on do kulturalnego spędzania czasu, odciągając tym samym dzieci od złych nawyków oraz złych zachowań. Miał on również na celu poszerzanie i propagowanie kultury oraz przedstawienie uczestnikom dobrych wzorców. W Musicalu pojawiły się treści pokazujące dzieciom, jak wiele może nam dać otwartość na innych i jak cenne jest posiadanie osoby, która pomaga nam, gdy stajemy na rozdrożu. Przepiękna, barwna scenografia i kostiumy, gra świateł, muzyka oraz wspaniale role aktorskie, dostarczyły przedszkolakom niezapomnianych wrażeń.

Jolanta Wołoszyn

8 MARCA - DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet jest szczególnym i wyjątkowym dniem, który obchodzą wszystkie kobiety na całym świecie. O tym dniu chłopcy w przedszkolu również pamiętają i składają najserdeczniejsze życzenia swoim koleżankom, a także wręczają im drobne upominki.

Tak też było i u nas. 8 marca 2024 roku nasze dziewczynki zostały mile zaskoczone przez kolegów. Chłopcy z grup: „Pszczółki” i „Wiewiórki” przygotowali dla nich wspaniałą niespodziankę. Pod czujnym okiem pań: Mirosławy Majdan i Ewy Kierepka wystąpili w montażu słowno – muzycznym. Były wiersze, piosenki i taniec dla wszystkich Pań i koleżanek. Nie zabrakło serdecznych życzeń skierowanych do kobiet, zarówno tych dużych jak i małych. Następnie chłopcy wręczyli każdej Pani różę a koleżankom własnoręcznie wykonane kwiaty.

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech…

Jolanta Wołoszyn

BIP

Imieniny

Dzisiaj jest
Środa
24 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Egbert, Erwin, Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacy, Horacjusz, Zbroimir
Do końca roku zostało
252 dni

Galeria

Warto odwiedzić

Statystyki

024188415
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
9294
21458
68735
23966589
395160
584229
24188415

Twój IP: 66.249.64.224
Server Time: 2024-04-24 18:12:20

Gościmy

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

Deklaracja dostępności