środa 24 Kwi 2024

Szukaj

Pamięć o bohaterach zawsze w sercach naszych

15 kwietnia 2024 r. uczciliśmy 84 rocznicę zbrodni katyńskiej. Uczniowie klasy VIII pod kierunkiem pani Wiesławy Pióro przygotowali audycję, której wysłuchali uczniowie naszej szkoły. We wzruszającym montażu słowno-muzycznym młodzież zaprezentowała wydarzenia związane z agresją sowiecką na Polskę i mordem w Katyniu.

Uczniowie przypomnieli wezwanie Jana Pawła II skierowane do ludzi młodych: „Wy macie przenieść ku przyszłości to całe olbrzymie doświadczenie dziejów, któremu na imię Polska. Tego trudu się nie lękajcie. Polska potrzebuje pamięci aby pielęgnować tożsamość, którą przekazali nam nasi ojcowie i dziadowie, a do której każde pokolenie wnosi swój bezcenny wkład”.                                                                                  

W 2022 r. posadziliśmy obok naszej szkoły Dąb Pamięci. Jest to rodzaj „żywego pomnika”. Przedstawiciele klas IV-VIII zapalili przy nim znicze jako symbol pamięci społeczności szkolnej o pomordowanych w Katyniu.

 

„AUTYZM- poznaj, by zrozumieć”

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

Nasza szkoła solidaryzując się z osobami z autyzmem również włączyła się w tę akcję.

3 kwietnia uczniowie uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez A. Lewandowską- Matysiak, J. Majdanik oraz M. Rebizant: „AUTYZM- poznaj, by zrozumieć” podczas których odbyły się projekcje filmów tematycznych.

Klasy I-VIII obejrzały prezentację multimedialną opatrzoną komentarzem prelegentek.

Celem warsztatów było uwrażliwienie naszych uczniów na ograniczenia osób autystycznych w zakresie porozumiewania się, poznawania świata oraz relacji z rówieśnikami.

Na parterze naszej szkoły została przygotowana także gazetka z hasłami definiującymi spektrum autyzmu oraz postulatami tolerancji i akceptacji.

Tego dnia wśród uczniów i nauczycieli dominował kolor niebieski.

 

Anna Lewandowska- Matysiak

Julita Majdanik

Marta Rebizant

Święta Wielkanocne są czasem nadziei.

Niech radosne Alleluja będzie ostoją
zwycięskiej miłości i niezłomnej wiary.

Życzymy zdrowia, radości i wytrwałości w trudach
codziennego życia. Niech Zmartwychwstanie Pańskie przyniesie
siłę i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 

Społeczność
Zespołu Szkół i Przedszkola w Tarnawatce

Świętujemy pierwszy dzień wiosny 2024

Co roku wszyscy z utęsknieniem czekają na pierwszy dzień wiosny. Nie tylko dlatego, że niesie nadzieję na poprawę pogody, słoneczne dni i możliwość obserwowania wszystkich zmian, które dokonują się w budzącej się do życia przyrodzie. Wiosna sprawia, że rodzi się w nas optymizm, którego czasem trudno dopatrzeć się w zimie. Ale data 21 marca ma przynajmniej jeszcze jeden powód do wyczekiwania. Tego dnia w szkołach organizowane są różne aktywności, które sprzyjają integracji uczniów i stworzeniu pozytywnej atmosfery.

Te założenia przyświecały wycieczce do Zamościa, w której 21 marca 2024 roku uczestniczyły klasy IV – VII. Pierwszym punktem wyjazdu było kino „Stylowy”, gdzie uczniowie obejrzeli film „Cudowny chłopak. Biały ptak”. Ukazana została w nim bardzo smutna i wzruszająca historia, podejmująca wątek Holokaustu. Historia ta - wbrew temu, że nie kończy się łatwym „happy endem” - napawa chęcią do czynienia dobra. Jednym z przesłań filmu jest to, że nawet drobne gesty życzliwości czynią świat lepszym. Po tej „niezwykłej lekcji” w kinie uczniowie udali się do restauracji McDonald’s, gdzie zajadli ulubione przysmaki.

Wrażenia z filmu i po raz pierwszy tego roku mocno przygrzewające słońce kreowały niezwykłą, w pewnym stopniu magiczną atmosferę. To był udany dzień!

Wyjazd został zorganizowany przez Zespół Wychowawców. Koordynatorem wycieczki była pani Ewa Gruszka.

 

Aneta Mużacz

Dzień Otwarty Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Tomaszowskiego

21 marca uczniowie klasy ósmej wyjechali do Tomaszowa Lubelskiego na Dzień Otwarty Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Tomaszowskiego w celu zapoznania z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych. Podczas wyjazdu uczniowie kolejno odwiedzili: Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych, I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowali: Renata i Mariusz Litwińczuk.

                                                                                                                          Renata Litwińczuk

Spotkanie z podróżnikiem –odkrywamy Maroko

Po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole podróżnika z grupy Trzask. Tym razem zawitał do nas pan Piotr Bedliński, który 14 marca 2024r. „zabrał” uczniów w podróż do Maroka. Nasz gość w ciekawy sposób przedstawił to państwo położone w północno-zachodniej Afryce. Zderza się w nim wiele kultur, jednakże dominującą religią jest islam. Pan Piotr opowiedział o geografii, przyrodzie, codziennym życiu Marokańczyków, o kulturze i zwyczajach muzułmanów. Tę niezwykłą lekcję urozmaicił prezentacją multimedialną stworzoną ze zdjęć z wyprawy. Uczestnicy spotkania poznali zachwycające miejsca: Marrakesz, Fez, Casablankę, ruiny pałacu Badi. Dowiedzieli się jak wiązać turban, który chroni przed słońcem i piaskiem na pustyni. Nauczyli się, jak skutecznie targować się na arabskim targu, by „nie pójść z torbami”, ale też nie urazić arabskiego kupca, czy jak traktować tamtejsze koty (które są „święte”), by nie ściągnąć na siebie kary proroka Mahometa. Poznali przepis na marokańskie danie tażin. Pan Piotr zadawał słuchaczom pytania, a za poprawne odpowiedzi nagradzał słodkościami. Na zakończenie zainteresowane osoby mogły wziąć do ręki pamiątki przywiezione z Maroka.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas I – VIII. Zajęcia spotkały się z żywym zainteresowaniem i na pewno rozbudziły ciekawość świata. Wydarzenie zorganizowała pani Monika Czerniak-Uchman.

Aneta Mużacz

8 MARCA 2024 - DZIEŃ KOBIET W SP

Dnia 8 marca 2024 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji klasa II przygotowała dla klas I – III program artystyczny. Recytowano wiersze, śpiewano piosenki jak również zaprezentowano piękne kobiece stroje. Na koniec Panie i dziewczynki zostały obdarowane przez chłopców słodkimi niespodziankami.

Ten miły i udany dzień na pewno zostanie w pamięci wszystkich pierwszoklasistów. W klasach 1 chłopcy z elegancją złożyli koleżankom i paniom życzenia i wręczyli drobne upominki.

Uczniowie klasy III w tym dniu byli na wycieczce w Tomaszowie Lubelskim, gdzie miło i wesoło spędzili czas na basenie, relaksując się w wodzie. Potem był czas na poczęstunek.

Miło było widać uśmiech na twarzach wszystkich kobiet tego dnia.

BIP

Imieniny

Dzisiaj jest
Środa
24 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Egbert, Erwin, Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacy, Horacjusz, Zbroimir
Do końca roku zostało
252 dni

Galeria

Warto odwiedzić

Statystyki

024188840
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
9719
21458
69160
23966589
395585
584229
24188840

Twój IP: 54.36.148.107
Server Time: 2024-04-24 18:58:26

Gościmy

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

Deklaracja dostępności