Informacja dla uczniów dowożonych
Dnia 2 września 2013 roku autobusy dowiozą uczniów bezpośrednio do kościoła w Tarnawatce.
Odjazd od strony Tymina, Pańkowa i Klocówki o godz. 8.00 . Powrót ok. godz. 11.00
Dnia 2 września 2013 roku autobusy dowiozą uczniów bezpośrednio do kościoła w Tarnawatce.
Odjazd od strony Tymina, Pańkowa i Klocówki o godz. 8.00 . Powrót ok. godz. 11.00
W Szkole Podstawowej w Tarnawatce w 8 oddziałach, w kl. I – VI uczy się łącznie 171 uczniów.
Za II semestr wszyscy zostali klasyfikowani.149 uczniów klas I-V otrzymało promocję do klas programowo wyższych. 22 uczniów klasy szóstej ukończyło szkołę podstawową.
Obowiązkiem przygotowania przedszkolnego objęto 31 dzieci w w 2 Oddziałach przedszkolnym (15 pięciolatków, 16 sześciolatków) oraz 15 dzieci w Gminnym Przedszkolu w Tarnawatce Tartaku (1 siedmiolatek, 6sześciolatków, 8 pięciolatków) razem w Zespole 22 dzieci sześcioletnich oraz 23 pięciolatków; łącznie 46 dzieci objęto obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym.
Uczniowie dowożeni- odjazdy autobusu szkolnego:
7.30 – od strony Klocówki
7.35 – od strony Tymina
7.45 – od strony Pańkowa
Autobusy dowiozą dzieci i młodzież pod kościół.
Kursy powrotne około 10.30.
W dniu 15 września 2012 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w V Ogólnopolskich Biegach z okazji obchodów 73 rocznicy Bitew pod Tomaszowem Lubelskim we wrześniu 1939r.
Wyniki uczniów:
Dziewczęta:
I miejsce – Sandra. Litwińczuk kl. IV
III miejsce – Edyta Przysucha kl. IV
Chłopcy:
V miejsce – Kacper Litwińczuk kl. III
V miejsce – Dawid Piskorowski kl. VI
W dniu 15.01.2013r. odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt – gry pojedyncze. Do turnieju przystąpiło 10 uczennic z poszczególnych klas wyłonionych w drodze eliminacji klasowych.

Wyniki końcowe:
I miejsce Litwińczuk Sandra kl. IV
II miejsce Dumicz Marta kl. VI
III miejsce Mokrzycka Roksana kl. IV
W dniu 14.01.2013r. odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Chłopców – gry pojedyncze. Do turnieju przystąpiło 10 chłopców z poszczególnych klas wyłonionych w drodze eliminacji klasowych.
Wyniki końcowe:
I miejsce Szokało Dawid kl. V
II miejsce Czop Krystian kl. V
III miejsce Mirecki Paweł kl. V
W dniu 16.11. 2013r. 34 osobowa grupa uczniów naszej szkoły z opiekunami panią Ewą Kierepką, panią Celiną Czerwonką i panią Teresą Bartoszyk uczestniczyła w wyjeździe na krytą pływalnię w Zamościu. Głównym celem wyjazdu było kształtowanie nawyków prozdrowotnych, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych oraz nauka czynnego spędzania wolnego czasu.
W drodze powrotnej zawitaliśmy do MC Donalds.
18 stycznia 2013 roku uczniowie kl. IV – VI uczestniczyli w wyjeździe na lodowisko do Zamościa.
Uczniowie doskonalili swoje umiejętności łyżwiarskie pod opieką pani Ewy Kierepki pani Celiny Czerwonki i pani Teresy Bartoszyk.
17 maja 2013 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Piłki Nożnej Chłopców.UCZESTNICY TURNIEJU: KL.: IVA, IVB, V – I GR., V – II GR, VI.
WYNIKI TURNIEJU PRZEPROWADZONEGO SYSTEMEM „KAŻDY Z KAŻDYM”:
1. IVA – IVB 0:1
2. IVA – V - I GR. 0:5
3. IVA – V – II GR. 0:3
4. IVA –VI 0:3
5. IVB – V – I GR. 0:4
6. IVB – V- IIGR. 0:4
7. IVB –VI 0:4
8. V – I GR. – V- II GR. 1:0
9. V – I GR. – VI 0:0
10. V – II GR. – VI 1:1
|
KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ W TURNIEJU |
KLASA |
PKT |
LICZBA BRAMEK |
|
I |
V – I GR. |
10 |
10 |
|
II |
VI |
8 |
8 |
|
III |
V – II GR. |
7 |
8 |
|
IV |
IVB |
3 |
1 |
|
V |
IVA |
0 |
0 |
KRÓLEM STRZELCÓW ZOSTAŁ ROMAN JĘDRUSZCZAK (7 BRAMEK) - UCZEŃ KLASY V.
22.03.2013 roku dwudziestu uczniów z kl. IV – VI oraz panie: Ewa Kierepka i Teresa Bartoszyk wyjeżdżało na ścianę wspinaczkową do Jatutowa.
Uczniowie po raz pierwszy mieli możliwość korzystania z takiej formy wypoczynku, pod opieką wychowawców i instruktorów uczniowie korzystali ze ściany 2,5 metrowej, a najbardziej odważni przy specjalnych zabezpieczeniach wspinali się na 10 metrową. Dla uczniów była to wspaniała zabawa, a zarazem przygoda.

03 czerwca 2013 roku w naszej szkole o na Dzień Dziecka zorganizowano Dzień Sportu. Wcześniej przygotowano regulamin. Do rywalizacji przystąpili uczniowie kl. IV – VI. Uczniowie rywalizowali ze sobą na wesoło, było dużo radości i uśmiechów.


W klasyfikacji końcowej:
I miejsce zajęli uczniowie kl. IV B
II miejsce uczniowie kl. VI
III miejsce uczniowie kl. IV a
V miejsce uczniowie kl. V
Na zakończenie wręczono dyplomy i słodkie upominki.

Dnia 25 czerwca 2013 roku przyjechali do naszej szkoły uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Huty Dzierążyńskiej wraz z nauczycielami i panią dyrektor.
O godzinie 9:00 spotkaliśmy się na boisku szkolnym aby rozegrać towarzyski mecz piłki nożnej.
1. Przepisy gry:
· Drużyny sześcioosobowe (5+1),
· Gra bez spalonego,
· Czas gry 2 x 15 min.,
· Gra w butach miękkich,
· Pozostałe przepisy zgodne z przepisami PZPN.
2. Zawodników obowiązywał strój sportowy.
3. Sprawy sporne nie objęte regulaminem rozstrzygali sędziowie i nauczyciele.
4. Mecz sędziowali uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Tarnawatce.

Następnie zaprosiliśmy gości do naszej szkoły. Pani Małgorzata Knafel nauczycielka języka polskiego oprowadziła przybyłych i przedstawiła historię naszej szkoły.

Dnia 19 czerwca 2013r. uczniowie klas pierwszych i klasy II B wraz z opiekunami Panem Markiem Czerwonka, Panią Barbarą Kierepka i Panią Ewą Gruszka wybrali się na spływ kajakowy po rzece Tanew na trasie Paary- Huta Szumy – Rebizanty. Tanew płynie na tym odcinku wąskim, krętym i płytkim korytem. Młodzież i opiekunowie zaopatrzeni w wiosła i kapoki wyruszyła w trasę. W czasie spływu było bardzo dużo ciekawych, śmiesznie sytuacji. Trasa naszego spływu była bardzo malownicza, zakola rzeki i powalone drzewa stawiały przed uczestnikami spływu kajakowego duże wyzwanie.
Opiekunowie i uczniowie podczas trudnych sytuacji wzajemnie sobie pomagali. Dla większości uczestników spływu była to pierwsza przygoda z kajakiem i wodą. Po przepłynięciu trasy liczącej 7 km odbyło się ognisko integracyjne.
Przy smacznej kiełbasce była okazja, aby wysuszyć mokre ubrania i podzielić się swoimi wrażeniami. W czasie ogniska można było pograć w piłkę nożną, siatkówkę oraz zakupić pyszne lody. Wszyscy byli zachwyceni i do tej pory wspominają spływ kajakowy i już planują kolejny wyjazd na rok następny.

W kwietniu 2013 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum brali udział w III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Edukacja z Panem T.I.K.-iem „Bezpieczny w sieci - powiedz to innym”. Był to konkurs na projekt koszulki (T-shirt) o bezpiecznej pracy w sieci. W maju konkurs został rozstrzygnięty, z pośród prac nadesłanych na konkurs ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej: Amelia Biront z klasy IV „a” i Sandra Litwińczuk z klasy IV „b” otrzymały wyróżnienie. Do konkursu uczennice przygotowała Pani Celina Czerwonka. Gratulujemy dziewczętom i cieszymy się, że ich prace zostały dostrzeżone wśród niemalże 1000 prac z całego kraju.
„Bezpieczny w sieci – powiedz to innym”, to kolejna, już III edycja konkursu Edukacji z Panem T.I.K.iem, poświęcona Internetowi i pracy w sieci.
Wszystkim bowiem zależy, aby prawidłowe zachowania bezpiecznego korzystania z sieci komputerowej stały się nawykiem dla każdego młodego Internauty.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci, rozbudzanie zainteresowań informatycznych, szerzenie idei bezpiecznej pracy w Internecie, wyrabianie odpowiednich nawyków, zachęcanie do wspólnej edukacyjnej zabawy jako mądrego sposobu spędzania czasu z komputerem.
Uczniowie mieli za zadanie zaprojektować T-shirt (tworząc grafikę, hasło czy też używając symboli) informującą rówieśników jak bezpiecznie korzystać z Internetu.