piątek 01 Maj 2026

Szukaj

I my to obejrzeliśmy! – wyjazd do TDK-u naniezwykłe widowisko „Być człowiekiem”

I my to obejrzeliśmy! – wyjazd do TDK-u na niezwykłe widowisko „Być człowiekiem”

15 września 2025 r. uczniowie klas ósmych i siódmych obejrzeli w Tomaszowskim Domu Kultury widowisko „Być człowiekiem” w reżyserii Pani Marii Kozyry. Spektakl stanowił podsumowanie 20 lat pracy artystycznej Tomaszowskiego Zespołu Teatralnego, a także pani Marii Kozyry jako reżysera i kierownika grupy. Na początku zaprezentowany został krótkometrażowy film z archiwalnymi wstawkami, ukazujący aktorów obecnie działających w zespole oraz tych, którzy pracowali w nim od początku istnienia grupy.

Spektakl połączył w sobie muzykę, teatr, poezję i prozę. Było bardzo dużo piosenek oraz zmysłowego tańca. Zabawne, a niekiedy wzruszające historie przenosiły widza w wyjątkowy świat emocji. Dominowała tematyka miłości jako wartości najważniejszej w życiu człowieka, zaś taniec ukazany został jako lekarstwo na wszystko. Podczas występu widzowie wraz z aktorami wirowali w tańcu i czuli się jak na scenie… A gdy przyszło opuścić salę teatralną, ukazane w widowisku głębokie oraz inspirujące mądrości o byciu człowiekiem skłaniały do refleksji i przemyśleń jeszcze przez długi czas…

Sztuka wszystkim się podobała. Przed powrotem na zajęcia lekcyjne udało się zrobić upamiętniające to wydarzenie zdjęcie z Łucją Cienkusz, obecnie uczennicą klasy 8b naszej szkoły, która wraz z zespołem New Wave Two wystąpiła na scenie. Ta grupa taneczna od wielu lat uświetnia sztuki wyreżyserowane przez Panią Kozyrę. Możliwość obejrzenia talentu Łucji jest dla uczniów Szkoły Podstawowej w Tarnawatce dodatkową atrakcją i wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy na moment, w którym dobrze znana nam ósmoklasistka pojawi się na scenie!

Swoimi opiniami o spektaklu podzieli się uczniowie klasy 8a. Oto klika z nich:           

Weronika Dejneka:

„Muzyka była świetnie dobrana. Wykonawcy wspaniale śpiewali, osiągali cudne wysokie tony. Najbardziej zafascynowały mnie porywające ruchy grupy tanecznej”.


Natalia Majewska:
„Całe przedstawienie zachwycało. Muzyka i gra świateł dawały niezapomniane wrażenia. Wywoływały mnóstwo pozytywnych emocji”.

Jakub Litwińczuk:
„Spektakl był idealny”.

Oliwia Siemieniuk:
„Uważam, że gra aktorska była na wysokim poziomie. Układy taneczne były wykonane znakomicie. Urzekł mnie występ młodych dziewcząt trenujących hip -hop. Najlepszą sceną był napad zgrai piratek na statek i związanie mężczyzny, odtańczenie zwycięskiego tańca. Była to odwieczna walka płci”.

 

Hubert Jasiński:
„Pozytywnie oceniam pracę wszystkich tworzących przedstawienie. Najciekawsza według mnie była zaprezentowana historia żydowskiego pianisty, który otrzymał pomoc od niemieckiego oficera w czasie okupacji Warszawy. Podobały mi się również żywiołowe tańce”.

Aneta Mużacz

BIP

Imieniny

Dzisiaj jest
Piątek
1 maja 2026
Imieniny obchodzą
Aniela, Filip, Jakub, Jeremiasz, Jeremi, Józef, Lubomir
Do końca roku zostało
245 dni

Galeria

Warto odwiedzić

Statystyki

036848337
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
2763
33695
145910
36468455
2763
880928
36848337

Twój IP: 136.243.228.182
Server Time: 2026-05-01 01:56:19

Gościmy

Odwiedza nas 423 gości oraz 0 użytkowników.

Deklaracja dostępności