niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

PROJEKT EDUKACYJNY „WITAMINKI” W PRZEDSZKOLU

W roku szkolnym 2024/2025 przedszkolaki dołączyły do drugiej edycji projektu edukacyjnego „WITAMINKI” pod patronatem miesięcznika Bliżej Przedszkola.

Cele szczegółowe projektu to:

  • promowanie zdrowych nawyków żywieniowych,
  • zachęcanie do spożywania zróżnicowanych potraw, bogatych w warzywa,
  • stwarzanie okazji do poznawania nowych smaków,
  • oswajanie z wyglądem warzyw i zapoznanie z ich wartościami odżywczymi,
  • wdrażanie do samodzielnego komponowania posiłków i robienia prostych potraw według przepisów kulinarnych.

W ramach realizacji projektu, będziemy podejmować różnorodne aktywności promujące zdrowe nawyki żywieniowe. W każdym miesiącu przedszkolaki będą uczestniczyły w realizacji warzywnego wyzwania poprzez udział w różnych zadaniach organizowanych
w przedszkolu.

Bohaterem, który rozpoczął drugą edycję projektu był ziemniak Ziemowit. Przedszkolaki podczas zajęć poznały to warzywo poprzez dotyk i węch. Dowiedziały się jak jest zbudowany ziemniak, jakie są etapy jego rozwoju, pod jakimi innymi nazwami występuje w różnych regionach naszego kraju oraz jakie potrawy możemy przygotować z tego warzywa. W ramach zadaniach dzieci wykonały mini książeczkę obrazującą jak rosną ziemniaki.

Iwona Hucik