„TO DLA CIEBIE OJCZE ŚWIĘTY”
„To dla Ciebie Ojcze Święty” to tytuł programu słowno-muzycznego jaki zaprezentowali uczniowie klasy szóstej i dzieci z „Małego chórku” w dniu 27 kwietnia 2014r. w Kościele Parafialnym pw. Św. App. Piotra i Pawła w Tarnawatce, a w dniu 2 kwietnia 2014r. w Szkole Podstawowej w Tarnawatce. Radość z Kanonizacji Jana Pawła II towarzyszyła tej niecodziennej prezentacji.
Droga do świętości zmarłego 2 kwietnia 2005 roku Jana Pawła II została uznana za najszybszą w nowożytnej historii Kościoła. Zaczęła się ona w rekordowo błyskawiczny sposób: Benedykt XVI zgodził się na beatyfikację poprzednika miesiąc i 11 dni po jego śmierci. 13 maja 2005 roku Benedykt XVI wyraził zgodę na otwarcie procesu beatyfikacyjnego papieża Polaka. Tym samym uchylił wymóg pięciu lat oczekiwania na otwarcie procesu po śmierci kandydata na ołtarze. To była odpowiedź Josepha Ratzingera na hasła "Santo subito" (święty natychmiast) widniejące na transparentach przyniesionych na uroczystości pogrzebowe Jana Pawła II. Była to również odpowiedź na petycję dużej grupy kardynałów, którzy jeszcze przed kwietniowym konklawe wystosowali prośbę do przyszłego papieża o jak najszybsze wyniesienie Jana Pawła II na ołtarze. 27 kwietnia 2014r. Jan Paweł II został ogłoszony świętym.
Prezentacja programu na tę okoliczność dobitnie odzwierciedliła słowa Świętego Jana Pawła II „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”. Do programu dzieci przygotowały panie: Aneta Pastuszek i Elżbieta Jakubczak.
Elżbieta Jakubczak













