środa 24 Kwi 2024

Szukaj

Uczniowie klas I-III „Klikają z głową”

Od wielu lat staramy się dbać o sieciowe bezpieczeństwo naszych uczniów, w związku z tym szkoła w tym roku po raz kolejny włączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu DBI. Podjęliśmy szereg działań, aby dotrzeć z informacją do każdego ucznia, sprowokować go do refleksji nad korzyściami i zagrożeniami płynącymi z Internetu.

 Uczniowie klas I-III uczestniczyli w cyklu webinariów  przygotowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej pod hasłem: „Klikam z głową – uczeń bezpieczny w sieci”:

  • Bezpieczne relacje w sieci
  • Ochrona danych i wizerunku w sieci 

Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, poznali zasady, którymi należy się kierować w wirtualnym świecie i gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa.

 Młodzi internauci obejrzeli prezentację pt. „Bezpiecznie w sieci”, która    pokazywała zarówno dobrodziejstwa jak i zagrożenia płynące z dostępu do Internetu.  Pokazano dzieciom, że decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mogą mieć wpływ na ich realne życie.

Mamy nadzieję, że dzięki tym spotkaniom i wielu innym działaniom podejmowanym przez naszą szkołę w tym temacie, uczniowie będą odpowiedzialnie korzystać z Internetu, co pozwoli uniknąć wielu niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.

 

Organizatorzy DBI w Szkole Podstawowej w Tarnawatce

Celina Czerwonka i Marek Czerwonka

BIP

Imieniny

Dzisiaj jest
Środa
24 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Egbert, Erwin, Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacy, Horacjusz, Zbroimir
Do końca roku zostało
252 dni

Galeria

Warto odwiedzić

Statystyki

024188840
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
9719
21458
69160
23966589
395585
584229
24188840

Twój IP: 54.36.148.107
Server Time: 2024-04-24 18:58:26

Gościmy

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

Deklaracja dostępności