sobota 20 Lip 2024

Szukaj

Zwiedzamy Kazimierz Dolny

13 czerwca 2024r. 42 osobowa grupa uczniów klas pierwszych i trzeciej pod opieką pań: Teresy Bartoszyk, Celiny Czerwonki, Elżbiety Jakubczak i Julity Majdanik uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Kazimierza Dolnego.Wycieczka rozpoczęła się wyjazdem autokarem spod szkoły. Po dotarciu do Kazimierza Dolnego, pierwszym punktem programu był rejs statkiem po Wiśle. Dzieci miały okazję podziwiać piękne widoki i słuchać ciekawostek opowiadanych przez przewodnika. Rejs trwał około godzinę i dostarczył wielu wrażeń. Uczniowie byli zafascynowani opowieściami o lokalnej przyrodzie oraz historii miasta.Po rejsie nadszedł czas na posiłek. Obiad został zorganizowany w dawnym spichlerzu. Po obiedzie uczniowie wraz z przewodnikiem rozpoczęli zwiedzanie Kazimierza Dolnego. Spacer rozpoczął się od zwiedzania Kościoła farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, gdzie przewodnik opowiedział o jego historii i architekturze.Kolejnym punktem była wizyta na ruinach zamku, skąd roztaczał się wspaniały widok na miasto i okolicę.Następnie grupa udała się na rynek, gdzie dzieci mogły zobaczyć charakterystyczne kamieniczki, studnie oraz wysłuchać historii o brązowym posążku psa.Ostatnim punktem wycieczki był czas wolny przeznaczony na zakup pamiątek. Dzieci miały okazję zwiedzić stragany i sklepiki z lokalnymi wyrobami. Wiele osób zdecydowało się na zakup tradycyjnych kogutów z ciasta, magnesów. Był to również moment na zrobienie pamiątkowych zdjęć z kolegami i koleżankami. W drodze powrotnej dla dzieci przygotowana była niespodzianka - wizyta w McDonalds.
Wycieczka do Kazimierza Dolnego okazała się udana, pomimo niesprzyjającej tego dnia pogody. Uczniowie mieli możliwość poznania historii i kultury tego malowniczego miasteczka, a także wspólnego spędzenia czasu w miłej atmosferze. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i pełni wrażeń. Dzięki wycieczce dzieci nauczyły się wielu nowych rzeczy oraz zintegrowały się jako grupa.

Elżbieta Jakubczak

BIP

Imieniny

Dzisiaj jest
Sobota
20 lipca 2024
Imieniny obchodzą
Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Eliasz, Heliasz, Hieronim, Leon, Małgorzata, Paweł, Sewera
Do końca roku zostało
165 dni

Galeria

Warto odwiedzić

Statystyki

025736607
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
2931
17474
120550
25453691
392309
462091
25736607

Twój IP: 54.36.148.98
Server Time: 2024-07-20 02:32:05

Gościmy

Odwiedza nas 218 gości oraz 0 użytkowników.

Deklaracja dostępności