sobota 20 Lip 2024

Szukaj

Siódmoklasiści odbyli szkolenie w ramach programu „Edukacja z wojskiem”!

Program edukacyjno-obronny „Edukacja z wojskiem” jest wspólnym przedsięwzięciem  Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej realizowanym w całej Polsce. W ramach programu żołnierze w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych prowadzą zajęcia, podczas których przekazują uczniom wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

Zasadniczym celem programu  jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. To odpowiedź na współczesne potrzeby, wyzwania oraz zagrożenia związane z bezpieczeństwem. 

Szkolenie łączy teorię i praktykę. Zajęcia zwierają treści z obszarów: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznają się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy. Zajęcia są prowadzone w klasach oraz na boiskach szkolnych. Ich nadrzędnym założeniem jest przekazanie wiedzy i umiejętności w sposób ciekawy, praktyczny, dostosowany do wieku i przyjazny.

Warsztaty w naszej szkole przeprowadzili żołnierze 3. Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego 13 czerwca 2024 r. Z relacji uczniów wiadomo, że zajęcia były interesujące i bardzo się podobały. Na zakończenie przedstawiciele obu klas siódmych podziękowali prowadzącym za przekazaną wiedzę i ćwiczenia praktyczne oraz za to, że mogli w takim wydarzeniu uczestniczyć. Obecni siódmoklasiści otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu.

BIP

Imieniny

Dzisiaj jest
Sobota
20 lipca 2024
Imieniny obchodzą
Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Eliasz, Heliasz, Hieronim, Leon, Małgorzata, Paweł, Sewera
Do końca roku zostało
165 dni

Galeria

Warto odwiedzić

Statystyki

025737466
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
3790
17474
121409
25453691
393168
462091
25737466

Twój IP: 3.226.72.194
Server Time: 2024-07-20 03:33:11

Gościmy

Odwiedza nas 197 gości oraz 0 użytkowników.

Deklaracja dostępności