wtorek 05 Maj 2026

Szukaj

Kto w nagrodę pojedzie do polskiego zamku?

20170317 1135374 uczennice z klasy VI przystąpiły do Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy "ŹRÓDŁA MARZEŃ - SOURCES OF DREAMS" 2017.Z inicjatywy Katarzyna Dumicz, miłośniczki książek z serii "Zwiadowcy"zorganizowaliśmy w szkole konkurs. Przystapiły z chęcią do niego jeszcze Kinga Kaznowska, Angelika Szum i Zuzanna Źróbek, pisały 17 marca testy. Nagrody główne to : osiem dwunastodniowych pobytów w jednym z polskich zamków (Gniew, Czocha, Moszna, Kliczków, Krasiczyn, Giżycko, Baranów Sandomierski)!

Przedmiotem konkursu jest literatura autorstwa J. K. Rowling - seria książek o przygodach Harry'ego Pottera (Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i Więzień Azkabanu, Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci), literatura autorstwa J. Flanagana – seria Zwiadowcy (Ruiny Gorlanu, Płonący most, Ziemia skuta lodem, Bitwa o Skandię, Czarnoksiężnik z Północy, Oblężenie Macindaw, Okup za Eraka, Królowie Clonmelu, Halt w niebezpieczeństwie, Cesarz Nihon-Ja, Zaginione historie, Królewski zwiadowca), literatura autorstwa C. S. Lewisa – seria „Opowieści z Narnii” (Lew, czarownica i stara szafa, Książę Kaspian, Podróż „Wędrowca do Świtu”, Srebrne krzesło, Koń i jego chłopiec, Siostrzeniec czarodzieja, Ostatnia bitwa).

Ma na celu przede wszystkim propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży oraz promowanie literatury ciekawej, zajmującej, a jednocześnie przekazującej pozytywne wartości, m.in. przyjaźni, odpowiedzialności, odwagi oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Konkurs jest także okazją do spotkania nauczycieli różnych miast, wymiany doświadczeń i spostrzeżeń oraz podniesienia kwalifikacji, poprzez uczestnictwo w warsztatach metodycznych organizowanych podczas trwania finału konkursu. Uczniom daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności czytania, wyszukiwania i analizowania informacji, redagowania krótkich tekstów użytkowych oraz skonfrontowania ich z rówieśnikami z innych miejscowości. Teraz żyjemy nadzieją na zaproszenie do finału.

Małgorzata Knafel

 

 

 

 

BIP

Imieniny

Dzisiaj jest
Wtorek
5 maja 2026
Imieniny obchodzą
Irena, Ita, Pius, Teodor, Waldemar, Zdzibor
Do końca roku zostało
241 dni

Galeria

Warto odwiedzić

Statystyki

036986472
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
1754
36778
73506
36671085
140898
880928
36986472

Twój IP: 47.79.15.86
Server Time: 2026-05-05 01:58:21

Gościmy

Odwiedza nas 354 gości oraz 0 użytkowników.

Deklaracja dostępności