sobota 27 Cze 2026

Szukaj

Konkurs Historyczny "Wolna - Niepodległa"-III edycja

Organizatorem Konkursu Historycznego „Wolna - Niepodległa" był Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Zieliński, współorganizatorami konkursu : Wojewoda Lubelski, Lubelski Kurator Oświaty, IPN Oddział w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu.

Celem konkursu było min. : kształtowanie postaw patriotycznych, pogłębianie wiedzy historycznej, w tym przybliżenie życiorysów postaci zaangażowanych w walkę o niepodległość, motywowanie uczniów do samodzielnego pozyskiwania wiedzy z różnych źródeł, ukazanie różnych form obchodów rocznicy niepodległości w środowisku lokalnym. Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie wykonanie indywidualnie jednej pracy literackiej, która mogła przyjąć formę: eseju, rozprawki, opowiadania lub utworu poetyckiego, będącego autorską interpretacją tematu „Wolna – Niepodległa”.

W konkursie wzięło udział 784 uczniów z terenu dawnego województwa zamojskiego. Przyznano 22 nagrody główne i 22 wyróżnienia. 

Naszą szkołę reprezentawały uczennice: Julia Iskierka z kl. VIII a oraz Natalia Dudek z kl. VIII b. Obie uczennice otrzymały wyróżnienia. Jest to wielki sukces. Gratulujemy!

Niestety, obecna sytuacja epidemiczna nie pozwala na zorganizowanie uroczystego podsumowania konkursu. W związku z tym, organizatorzy spotkają się z laureatami i wyróżnionymi uczniami, nauczycielami, dyrektorami szkół w dogodnym terminie.