środa 24 Kwi 2024

Szukaj

SUKCES UCZNIA NASZEJ SZKOŁY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Korzystam z OZE każdego dnia”

W dzisiejszych czasach, świadomość ekologiczna staje się coraz bardziej istotna, a jednym z kluczowych elementów tej transformacji jest zastosowanie odnawialnych źródeł energii (OZE). W ramach propagowania tej idei firma WP Energy oraz Fundacja Czysta Polska zorganizowały Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem „Korzystam z OZE każdego dnia”. Jego celem było przedstawienie korzyści płynących z zastosowania instalacji produkujących energię ze źródeł odnawialnych, wskazanie zagrożeń i skutków związanych ze zjawiskiem smogu oraz przedstawienie korzyści wynikających ze stosowania odnawialnych źródeł energii.

Informacja o możliwości wzięcia udziału w konkursie pojawiła się w listopadzie 2023 i przyciągnęła uwagę utalentowanych artystów z całego kraju. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a jego uczestnicy starali się wyrazić swoje spojrzenie na korzystanie z odnawialnych źródeł energii poprzez różnorodne formy artystyczne (rysunek, malarstwo, rzeźbę i modele 3D). Prace należało przesłać do siedziby Organizatora w Gdańsku do dnia 15 grudnia 2023r. Wydarzeniu towarzyszyło wiele emocji, gdyż to społeczność internetowa miała niezwykłą szansę wyłonienia ulubionych artystów, klikając w link przypisany do pracy swojego faworyta. Po długim procesie weryfikacji jury ogłosiło zwycięzców, wyłaniając spośród 465 nadesłanych prac te, które nie tylko wspaniale oddają ideę korzystania z odnawialnych źródeł energii, ale również inspirują do działania.

Z naszej szkoły do Gdańska została wysłana praca Huberta Jasińskiego, ucznia klasy VIa. Wykonał on model 3D,w którym doskonale odzwierciedlił promowanie działań na rzecz przyszłości naszej planety. Hubert zdobył wyróżnienie oraz otrzymał voucher na kwotę 2000 zł (na zakup usług lub urządzeń firmy z branży energetycznej).

To niewątpliwie ogromne osiągnięcie i powód do dumy zarówno dla Huberta, jak i dla całej społeczności szkolnej. Jego kreatywność, zaangażowanie i talent zostały docenione na szczeblu ogólnokrajowym, co świadczy o wysokim poziomie artystycznym pracy naszego ucznia. Serdecznie gratulujemy Hubertowi tego wyjątkowego sukcesu. Jego praca nie tylko zdobyła uznanie jury konkursu, ale również przyczyniła się do promocji naszej szkoły na arenie ogólnopolskiej.

Dziękujemy także za wsparcie, jakie udzieliła Hubertowi cała społeczność szkolna i gminna. To wspólny sukces, który pokazuje, jak ważne jest wspieranie talentów i pasji naszych uczniów.

W uznaniu za zaangażowanie w promocję odnawialnych źródeł energii Szkoła Podstawowa w Tarnawatce otrzymała od Zespołu WP Energy podziękowanie oraz voucher na kwotę 5000 zł, który można wykorzystać na produkty i usługi oferowane przez firmę WP Energy sp. z.o.o.

Działania związane z konkursem koordynowała pani Agnieszka Loda-Kozłowska.

BIP

Imieniny

Dzisiaj jest
Środa
24 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Egbert, Erwin, Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacy, Horacjusz, Zbroimir
Do końca roku zostało
252 dni

Galeria

Warto odwiedzić

Statystyki

024188722
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
9601
21458
69042
23966589
395467
584229
24188722

Twój IP: 110.154.97.41
Server Time: 2024-04-24 18:42:42

Gościmy

Odwiedza nas 259 gości oraz 0 użytkowników.

Deklaracja dostępności