niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

„Koziołkowanie w przedszkolnym planie”

 

26 kwietnia 2023 r. przedszkolaków i uczniów klas I – III odwiedzili aktorzy z przedstawieniem teatralnym „Koziołkowanie w przedszkolnym planie”. Była to opowieść o Koziołku Matołku, który wędrował do Pacanowa, aby podkuć swoje kopytka. Koziołek w zabawny sposób opowiadał wszystkim o swoich przygodach i zaprosił do wspólnej zabawy. Dzieci odgadywały przysłowia zawierające mądre życiowe myśli, rozwiązywały zagadki, na koniec podkuwały nowego przyjaciela. Każdy uczestnik został honorowym członkiem Klubu Koziołka Matołka, czego dowodem były stemple odciśnięte na rękach. Na koniec dzieci otrzymały od Koziołka prezenty w postaci kolorowanek oraz dyplom za udział w programie, który można wydrukować z naszej strony internetowej.

Jolanta Wołoszyn

Wyjątkowa podróż po Układzie Słonecznym

25 kwietnia 2023 r. przedszkolaki i uczniowie klas I – III udały się w wyjątkową podróż po Układzie Słonecznym. Podczas seansu, który miał formę bajki, poznały księżyc i planety. Dowiedziały się z czego się one składają. Po wejściu do kapsuły Planetarium, dzieci zajęły miejsca na specjalnych poduszkach, wyczekując na niesamowitą „bajkę” wyświetlaną dookoła głowy. Start rozpoczął się z Ziemi, następnie rakieta zbliżała się do każdej z planet Układu Słonecznego, aby dowiedzieć się kilku ciekawostek o każdej z nich. Ta niesamowita podróż, towarzyszące efekty dźwiękowe, obrazy rozciągające się po całym wnętrzu kopuły sprawiły, że dzieci były zachwycone i miały wrażenie, jakby same podróżowały wokół planet.

Jolanta Wołoszyn

"Wielkanocna Kartka Świąteczna"

W dniach 31 i 02 marca 2023 roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne zatytułowane "Wielkanocna Kartka Świąteczna", które przeprowadziły panie Iwona Hucik, Iwona Pankiewicz i Sylwia Jasińska. W czasie spotkania przybliżono dzieciom tradycje wielkanocne. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy, wykazując się przy tym dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Stworzyły piękne kartki świąteczne, wykorzystując do ich wykonania różne techniki plastyczne. Tak wykonane kartki na pewno ucieszyły najbliższych. Dziękujemy Paniom za przeprowadzenie interesujących zajęć.

Historia Misia Wojtka

Dnia 28 marca 2023 roku przedszkolaki obejrzały spektakl pt. "Historia Misia Wojtka" przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej i Biuro Przystanków Historia. Aktorzy w przystępny sposób opowiadali o szlaku armii generała Andersa, z którą wędrował oswojony niedźwiedź brunatny Wojtek. Liczne piosenki, zmieniająca się scenografia, czy pacynki angażowały dzieci, przez co maluchy wchodziły w interakcję z aktorami. Poprzez uczestnictwo w takich przedsięwzięciach już od najmłodszych lat kształtujemy w dzieciach postawy patriotyczne, poczucie tożsamości narodowej i rozbudzamy zainteresowanie historią.

Witaj, Wiosno!

21 marca 2023 r. dzieci z naszego przedszkola obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Była to doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku. Mimo że pogoda w tym dniu nie dopisała, wszyscy bawili się doskonale. Były tańce, śpiewy a w starszych grupach konkurencje sportowe. Aby zadość uczynić tradycji, dwa dni później przedszkolaki wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach wiosenne kwiaty na spacer po najbliższej okolicy. Bacznie obserwowały piękno budzącej się do życia przyrody, wypatrywały pąków na drzewach, pierwszych kwiatów, powracających ptaków. Do przedszkola wróciły zmęczone, ale szczęśliwe, że Wiosna już na dobre u nas zagościła.

            21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. W ten wyjątkowy dzień przedszkolaki założyły kolorowe skarpetki "nie do pary" jako wyraz tolerancji i solidarności z osobami z trisomią 21.

Jolanta Wołoszyn

8 marca

8 marca to wyjątkowy dzień w roku, w którym swoje święto obchodzą małe i duże kobietki. W tym uroczystym dniu chłopcy z wielką elegancją złożyli swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia, tradycyjnie zaśpiewali uroczyste „100 lat” i wręczyli piękne laurki i niespodzianki. Ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali po zabawie. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w której rytmie bawiły się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

Jolanta Wołoszyn