niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

Narodowe Święto Niepodległości w przedszkolu

Kto ty jesteś?
 – Polak mały…

            Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 18 listopada 2022 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki  z grupy „Biedronki” pod opieką pani Barbary Tyrka od paru tygodni przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia. Podczas występu dzieci recytowały wiersze, w których opowiedziały historię Polski w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego o wolność. Odśpiewały hymn Polski oraz pieśni patriotyczne. Występ zorganizowany został najpierw dla dzieci z naszego przedszkola, następnie dla rodziców. W tej uroczystości uczestniczyli również dyrekcja oraz władze gminy. Tego ważnego dnia wszystkie dzieci wyglądały odświętnie i uroczyście, na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Całość dopełniała przepiękna dekoracja. Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami, a także gestami wzruszenia.

            Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia szacunku do Ojczyzny.

Jolanta Wołoszyn

Muzyczna opowieść o chłopcu, który nie chce dorosnąć

10 listopada 2022 r. przedszkolaki wybrały się do Zamojskiego Domu Kultury na musical pt. ”Piotruś Pan”, muzyczną opowieść o chłopcu, który nie chce dorosnąć. Barwne kostiumy, wspaniałe aranżacje muzyczne sprawiły, że dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie. Wspólnie Piotrusiem Panem przeżywały niezwykłe przygody w Nibylandii. Historia Piotrusia Pana rozbawiła wszystkich uczestników i bardzo podobała się zgromadzonej publiczności.

Jolanta Wołoszyn

 

Gala finałowa Konkursu plastycznego "Kolory Niepodległości"

W środę 09.11.2022 r. w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu plastycznego "Kolory Niepodległości". Organizatorem konkursu był Poseł na Sejm RP Tomasz Zieliński przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu pod honorowym patronatem p. Premiera Mateusza Morawieckiego.

Miło nam poinformować, że w uroczystej gali uczestniczyły również uczennice naszej szkoły Kinga Moskwa z klasy II (op. p. Teresa Bartoszyk), która zajęła II miejsce w konkursie plastycznym "Kolory Niepodległości" i Lena Sowiak z klasy III (op. p. Elżbieta Jakubczak), która w tym samym konkursie zdobyła wyróżnienie. Nasze przedszkole reprezentowali Daria Maryńczak i Aleksander Mużacz z grupy "Mrówki" (op. p. Alicja Polowiec), którzy otrzymali wyróżnienia.

Gratulujemy Kindze, Lenie, Darii i Olkowi i życzymy dalszych sukcesów.

Jolanta Wołoszyn

Bohaterowie bajek też mają swoje święto

"Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała.

Drogie dzieci dobrze wiecie, że was bajka pokochała"

 

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. W naszym przedszkolu to nietypowe święto obchodziliśmy 4 listopada 2022 roku. Był to dzień kolorowy i wesoły. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, przygotowanych przez panią Alicję Polowiec. Pani Ala powitała zebranych przedszkolaków, następnie wypowiadając zaklęcie, zaprosiła do bajkowej krainy. Dzieci przebrane w stroje ulubionych bohaterów weszły do krainy bajek przez tajemnicze drzwi. Zabawę rozpoczął wspólny taniec "Krasnoludek". Następnie przedszkolaki rozpoznawały tytuły bajek na podstawie wysłuchanych zagadek, układały puzzle. Przez chwilę stały się Kopciuszkiem, który oddzielał ziarna grochu od fasoli i soczewicy. Tańczyły do znanych dziecięcych melodii. Dzieci sprawnie wykonywały polecenia i odgadywały zagadki. W nagrodę otrzymały medale i kolorowanki. Na koniec pełnego radości i dobrej zabawy dnia, wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie na tle bajkowej dekoracji przygotowanej specjalnie na tę okazję. To spotkanie sprawiło wszystkim bardzo wiele radości. Był to dzień pełen wrażeń.

Jolanta Wołoszyn

Jesienna wystawa z dobrodziejstw natury

Jesień to piękna i kolorowa pora roku, która obfituje w różne dary tj.: kasztany, żołędzie, kwiaty, warzywa, owoce, grzyby i różnobarwne liście upiększające Złotą Polską Jesień. Wykorzystując wszystkie dobrodziejstwa natury przedszkolaki wzięły udział w przedszkolnej wystawie pt. „Wystawa wytworów z darów jesieni”. Dzieci z każdej grupy wspólnie z rodzicami wykonywały w domu przeróżne kompozycje przestrzenne. Gotowe prace: ludziki z kasztanów, sowy i jeże z szyszek, korale z jarzębin, stroiki jesienne na korze, mchu, patery pełne rozmaitości odzwierciedlające lasy, parki i jesienne sady. To wszystko trafiło na wystawę, która zdobi przedszkolny korytarz.

            Celem wystawy było wykonanie wspólnie z rodzicami jesiennych prac różnymi technikami plastycznymi. Zorganizowana wystawa pozwoliła zachęcić przedszkolaków do rozwijania własnej inwencji twórczej, pomysłowości i talentów. Przy okazji była ciekawą formą aktywnego i pozytywnego spędzania wolnego czasu. Wszystkie dzieci, których jesienna kompozycja prezentuje się na wystawie otrzymały podziękowania z rąk Pani Dyrektor.

"Kolorowa jesień wokół nas"

W październiku 2022 roku w naszym przedszkolu zorganizowano konkurs plastyczny pt. "Kolorowa jesień wokół nas". Do udziału w nim zaproszono dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Celem konkursu było m.in.: rozwijanie wyobraźni, twórczej aktywności oraz ekspresji plastycznej dziecka, dostrzeganie walorów jesiennej przyrody oraz budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi. W konkursie wzięło udział 32 przedszkolaków. 2 listopada 2022 roku Komisja w składzie: pani Monika Czerniak - Uchman, pani Iwona Hucik i pani Iwona Pankiewicz dokonała oceny prac konkursowych. Przy ocenie wzięła pod uwagę samodzielność wykonania pracy, staranność, pomysłowość oraz ogólne wrażenia estetyczne. Po obejrzeniu wszystkich prac z pięciu grup przedszkolnych przyznała 14 równorzędnych nagród:

  • Klara Kłos, Marcelina Zielonka - z grupy "Żabki" (op. pani Anita Jędruszczak);
  • Łukasz Graca, Lena Smyk, Lena Miśkiewicz - z grupy "Motylki" (op. pani Jolanta Wołoszyn);
  • Agata Najda, Róża Miśkiewicz, Anna Jakimczuk - z grupy "Biedronki" (op. pani Barbara Tyrka);
  • Oliwia Matwiejszyn, Alicja Bukała, Hanna Łaba - z grupy "Pszczółki" (op. pani Dorota Piróg);
  • Zofia Skroban, Maria Jaworska, Daria Maryńczak - z grupy "Mrówki" (op. pani Alicja Polowiec).

Prace plastyczne wykonane przez przedszkolaków można oglądać na tablicy znajdującej się w szatni naszego przedszkola. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk pani dyrektor pamiątkowe dyplomy i podziękowania.

Jolanta Wołoszyn