Wręczono nagrody
21 grudnia na uroczystym apelu zostały rozstrzygnięte organizowane w ostatnim czasie konkursy:
„Konkurs graficzny na komputerowy projekt kartki świątecznej- XII edycja”- organizator -Celina Czerwonka;
IX edycja szkolnego konkursu plastycznego „Najpiękniejsza karta świąteczna”- organizator -Barbara Tyrka i Aneta Pastuszek;
XIV szkolny konkurs plastyczny „Ozdoba choinkowa”- organizator -Elżbieta Jakubczak;
Konkurs plastyczny „Jedz owoce i warzywa. Pij mleko” - organizator -Ewa Kierepka, B.Tyrka;
Konkurs plastyczny „Stop - dopalaczom” - organizator-wychowawcy klas IV-VI;
Wręczono także upominki nominowanym do gminnego konkursu kolęd i pastorałek „Hej kolęda, kolęda”.
Sponsorem nagród w powyższych konkursach była Rada Rodziców, której składamy gorące podziękowanie.
Dzieci otrzymały również nagrody i podziękowania za udział w gminnym konkursie „Najładniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Tarnawatce.
Elżbieta Jakubczak



Wykorzystanie nowych technologii w edukacji szkolnej to wyzwanie stojące przed współczesnym szkolnictwem a zarazem uczniami Zespołu Szkół i Przedszkola w Tarnawatce. Nowe rozwiązania technologiczne stają się dziś standardem w procesie dydaktycznym i potrzebą zbliżenia szkoły do otaczającej ją rzeczywistości cyfrowej. W związku z tym uczniowie naszej szkoły zarówno podstawowej jak i gimnazjum w dniach 12-15 stycznia 2016 roku, na zajęciach komputerowych i informatyce zostali zapoznani z e-podręcznikami w których „kryje się” zbiór multimedialnych zasobów edukacyjnych zgodnych z podstawą programową. Na zajęciach uczniowie pracowali z dostępnymi na stronie 


Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum zorganizował w miesiącu grudniu kolejny międzyklasowy konkurs, tym razem na najpiękniejszą choinkę. Każda klasa dołożyła wszelkich starań, by ich bożonarodzeniowe drzewko prezentowało się najpiękniej. Jedni postawili na tradycyjne kolory i ozdoby, inni przystroili choinki zgodnie z obowiązującymi w modzie trendami, ograniczając się tylko do dwóch kolorów i ciekawych ozdób.
Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum ogłosił we wrześniu pierwszy, międzyklasowy konkurs na najlepszą gazetkę klasową. Głównym celem konkursu było zaktywizowanie całej grupy uczniów do podjęcia wspólnych działań, zmierzających do opracowania ciekawego pomysłu oraz treści gazetki klasowej, która najtrafniej charakteryzowałaby dany zespół klasowy. Na jej wykonanie gimnazjaliści otrzymali miesiąc. Każdy zespół pracował sumiennie, rzetelnie wykonując przydzielone zadania.









