Ślubowanie klas pierwszych
15 października w szkole podstawowej w Tarnawatce odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej .W uroczystym ślubowaniu wzięli udział dyrektor pani Bernadeta Wołoszyńska, wicedyrektor pani Dorota Ciećko i goście: wójt gminy pan Piotr Pasieczny, sekretarz gminy pan Marian Szałapski, przewodnicząca rady rodziców pani Anna Bajwoluk , nauczycielka przedszkola pani Anita Jędruszczak ,wychowawczynie klas drugich - pani Jolanta Wołoszyn i pani Grażyna Piasecka. Tę uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych, pani Elżbieta Bielak i pani Ewa Kierepka. Klasy drugie powitały klasy pierwsze, co podkreśliło naszą wspólnotę uczniowską. Przejście dziecka pomiędzy przedszkolem a szkołą jest najtrudniejsze. Dlatego starsi uczniowie z radością witają pierwszaków i starają się im stworzyć jak najlepsze warunki. Ceremonię prowadziła pani Elżbieta Bielak. Grupę pierwszoklasistów przywitała serdecznie w imieniu całej społeczności uczniowskiej -Sandra Tymczuk przewodnicząca samorządu uczniowskiego. Uczniowie wykazali się swoją wiedzą, którą nabyli w szkole przez pierwszy miesiąc nauki. W uroczystości uczestniczył też duszek Aplaus, który mieszka w naszej szkole. Chciał się również przekonać, jak pierwszaki są do szkoły przygotowane. Uroczystość została przyjęta wielkim aplauzem. Pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania pierwszoklasistów, którzy ze zniecierpliwieniem, a zarazem z uśmiechem na ustach czekali na tę chwilę. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Rodzice przygotowali poczęstunek dla dzieci. Jesteśmy przekonani, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszej oceny opisowej na pierwszym świadectwie.





Dnia 8 października na leśnej polanie odbyło się spotkanie przedszkolaków z panem leśnikiem.
Wielkie zainteresowanie wzbudził IV Gminny Konkurs im. Tomasza Zamojskiego, który zorganizowały 28 września w centrum multimedialnym Gminna Biblioteka Publiczna w Tarnawatce i biblioteka szkolna. Repertuar był bardzo ambitny, bo były recytowane utwory naszych poetów z Tarnawatki: Ewy Nieścior, ks. Grzegorza Bartko, Jana Tyszkiewicza i wiersze własne Sandry Tymczuk i Zuzanny Źróbek z klasy V. Wrażenia słuchaczy były nieprzeciętne. Z 50 uczestników komisja wyłoniła reprezentantów gminy na etap powiatowy. Recytatorów oceniały: Bożena Gałan-dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnawatce, Mirosława Mosur -dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim i Anna Najda-starszy referent do spraw oświaty w Gminnym Ośrodku Kultury.
Dnia 30 września 2015r. w naszym gimnazjum odbyła się dyskoteka szkolna, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W tym dniu swoje święto obchodzili wszyscy CHŁOPCY J. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16.00. Przez ponad cztery godziny gimnazjaliści świetnie się bawili w rytmie największych hitów, zajmujących czołowe miejsca na listach przebojów. Znakomicie miksowane piosenki, zadowoliły gusta nawet najbardziej wybrednych słuchaczy, którzy głośno śpiewali grane kawałki J. Dzięki temu, odkryliśmy liczne talenty muzyczne, wśród naszych kolegów i koleżanek J









