WYJAZD DZIECI Z „MAŁEGO CHÓRKU” DO KRASNOBRODU
W dniach 13-14.06. wszystkie dzieci, które uczęszczają na zajęcia „Małego Chórku” wyjeżdżały do Krasnobrodu w ramach zorganizowanego dla nich wypoczynku. Cele wyjazdu to: poznanie uroczych zakątków Roztocza, rozwijanie potrzeby aktywnego spędzania wolnego czasu, kształtowanie umiejętności samodzielnego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach oraz integracja grupy. W programie wyjazdu znalazły się następujące punkty: zwiedzanie Kapliczki na wodzie i Krasnobrodzkiego Sanktuarium, wyjście do Parku Dinozaurów, przejście doliną św. Rocha, spacer nad zalewem, grill i zabawy. Dzieci rozlokowane były w pięknym pensjonacie w pobliżu zalewu. Miały zapewnione śniadanie i obiad. Ten wyjazd oprócz wspólnej integracji, zwiedzania uroczych zakątków, był sprawdzianem samodzielności i umiejętności dzieci. Nad dziećmi czuwały panie: Elżbieta Jakubczak i Monika Borek.
Jak dzieci spędziły czas prezentują poniższe wypowiedzi uczestników:
„Wyjazd do Krasnobrodu był moją najlepszą przygodą. W Parku Dinozaurów pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o życiu tych zwierząt. Bałam się trochę nocowania poza domem, ale z koleżankami zawsze jest raźniej.”
Natalka kl.I
„Wyjazd był super! Zwiedzaliśmy różne ciekawe miejsca. Przy zwiedzaniu Parku Dinozaurów przeszkodził nam deszcz, ale i tak było fajnie. Najbardziej podobał mi się pensjonat w którym spaliśmy oraz Park Dinozaurów. Wszystko było super!”
Wiktoria kl.II
„ Na wyjeździe było bardzo fajnie. Najbardziej podobały mi się zabawy przy grillu oraz przejście doliną Św. Rocha. Panie, które się nami opiekowały były bardzo miłe.”
Wktoria kl.III
„Wyjazd do Krasnobrodu bardzo mi się podobał. Najbardziej podobały mi się zabawy przy grillu i nocleg, ponieważ wygodnie się spało.”
Zuzia kl.III
„ Pokoje nam się podobały i obiadki smakowały. ”
Natalia kl.VI



Dnia 13 .06.2014 roku na boisku w Tarnawatce – Tartak odbył się piknik rodzinny dla przedszkolaków i ich rodzin. Przeprowadzone zostały konkurencje sportowe w których uczestniczyły dzieci z rodzicami. Największym zainteresowaniem cieszyło się przeciąganie liny i rzut trampkami na odległość. Zmęczeni sportowymi rozgrywkami wszyscy ze smakiem zjedli kiełbaski z grilla i słodki batonik. Potem trwały szaleństwa na dmuchanej zjeżdżalni. Wszyscy wspaniale się bawili.

Fani języka angielskiego z gminy Tarnawatka mieli okazję uczestniczyć już w III edycji tego konkursu dnia 3 czerwca 2014 r. Tym razem w zmaganiach językowych wzięło udział 24 uczniów, którzy reprezentowali: SP w Hucie Tarnawackiej, Niepubliczną SP w Wieprzowie oraz SP w Tarnawatce.
Wielka akcja do której przyłączyli się rodzice i dziadkowie naszych przedszkolaków. Przez tydzień odwiedzali nas i czytali przyniesione przez siebie książki swoim pociechom.









