niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W PRZEDSZKOLU

„Marzanno, Marzanno,
Ty zimowa panno!
Pięknie Cię żegnamy,
Bo wiosnę witamy!”

 

            W piątek 21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w uroczystym powitaniu wiosny. By tradycji stało się zadość, przedszkolaki wyruszyły w wiosennym korowodzie, na czele którego, widniała Marzanna, którą pożegnaliśmy staropolskim zwyczajem. Wszystkie dzieci dzielnie kroczyły w parach, wymachując gałązkami ozdobionymi kolorową bibułą. Bacznie obserwowały piękno budzącej się do życia przyrody, wypatrywały pąków na drzewach, pierwszych kwiatów czy powracających ptaków. Wszyscy wróciliśmy do przedszkola z nadzieją, że upragniona wiosna na dobre z nami pozostanie.

            21 marca, to również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany również Dniem Kolorowej Skarpetki. Jak co roku nasze przedszkole przystąpiło do tej niezwykle ważnej akcji, której celem jest kształtowanie świadomości na temat, czym jest Zespół Downa oraz budowanie tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób dotkniętych tą chorobą. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że osoby z Zespołem Downa mają takie same potrzeby, mają prawo do szacunku, akceptacji i miłości. Na znak solidarności dzieci i nauczyciele z naszego przedszkola nałożyli kolorowe, różniące się od siebie skarpetki. W tym dniu pokazaliśmy, że różni nas tak niewiele, tylko jeden dodatkowy, niepasujący chromosom, jak ta jedna niepasująca skarpetka.

 

Iwona Hucik

           

Wyjazd przedszkolaków do Tomaszowskiego domu Kultury na spektakl „Safari”

Dnia 12.03.2025r. przedszkolaki wybrały się do Tomaszowskiego Domu Kultury na wyjątkowy spektakl muzyczny Teatru Polskiego Kultura z Łodzi pt. „Safari”.

            Podczas przedstawienia dzieci wyruszyły na muzyczne Safari razem z uroczymi postaciami: małpką Moniką, hipopotamem Hipolitem, żyrafą Żanetą i zebrą Zuzią. Bohaterowie opowiadali o sile przyjaźni i współpracy, podkreślając przy tym, że różnorodność jest bogactwem. Pełen przygód spektakl przeniósł dzieci w podróż przez dżunglę, gdzie edukacja spotykała się z rozrywką. Melodie wplecione w historię odkrywały tajemnicę zwierzęcego świata, przekazując ponadczasowe wartości, tj. współpraca, przyjaźń, akceptacja. Spektakl poruszył również temat segregacji śmieci, polskiej gościnności oraz bezpieczeństwa na drodze.

            Przedszkolaki z zapartym tchem słuchały zabawnych dialogów i rytmicznych piosenek, nagradzając aktorów głośnymi brawami. Spotkanie z kulturą rozbudziło zainteresowanie teatrem i sztuką. Wyjazd na spektakl był ogromnym przeżyciem i niesamowitą przygodą, która sprawiła wszystkim wiele radości.

 

Iwona Hucik

AKTYWNE FERIE ZIMOWE W PRZEDSZKOLU

Tegoroczne ferie zimowe w naszym przedszkolu upłynęły w atmosferze  dobrej zabawy. Na ten czas zaplanowano szereg zajęć integracyjnych, mających na celu zapewnienie kreatywnego spędzenia czasu. W trakcie tych dni odbyły się ciekawe zajęcia, które pozwoliły dzieciom rozwijać swoje pasje i talenty, a także spędzić czas w gronie rówieśników. Każdy dzień przynosił nowe wyzwania, zabawy i emocje, które sprawiały, że maluchy nie miały czasu na nudę. Przedszkolaki bardzo aktywnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły
w zajęciach. Czerpały radość i zadowolenie ze wspólnej zabawy. Ferie były pełne śmiechu
i niezapomnianych wspomnień.

 

Iwona Hucik

Brukselka Blanka -realizacja projektu edukacyjnego „Witaminki”

Przedszkolaki wykonały kolejne zadanie z projektu edukacyjnego „Witaminki”. Tym razem główną rolę odegrała brukselka Blanka. Dzieci dowiedziały się do jakiej grupy warzyw należy brukselka, jak jest zbudowana, jaką ma strukturę,jakie są właściwości odżywcze tego warzywa oraz jak można ją wykorzystać w kuchni. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa ruchowa przy piosence „Brukselka Blanka”. Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną.

Iwona Hucik

„Magic show”, czyli muzyczna bajka pt. „Magia Czarownicy”

Dnia 05.02.2025r. dzieci z naszego przedszkola wraz z opiekunami wybrały się do Tomaszowskiego Domu Kultury na muzyczną bajkę pt. „Magia Czarownicy” w wykonaniu grupy Magic Show z Krakowa.

            Podczas widowiska dzieci miały okazje zetknąć się z tajemniczym światem magii, iluzji oraz zobaczyć na żywo naukę sztuczek. Przedszkolaki z zapartym tchem śledziły postępy głównej bohaterki Sabriny, młodej czarownicy ze szkoły magii. W zaczarowanym spektaklu, nowoczesna iluzja przeplatała się z grą aktorską, humorem słownym i sytuacyjnym, tworząc wspólnie z widownią zaskakujące i interaktywne magiczne show. Iluzjonistyczne sztuczki, magiczne triki, ledowa żonglerka przyciągnęły uwagę całej publiczności, a muzyka i barwne kostiumy doskonale wkomponowały się w atmosferę magii i tajemnicy. Wyjazd na przedstawienie okazał się nie tylko wspaniałą zabawą, ale także świetną lekcją o wyobraźni oraz wierze w siebie i swoje umiejętności.

            Po zakończonym przedstawieniu dzieci jeszcze długo dzieliły się swoimi przeżyciami i spostrzeżeniami. Magiczne wrażenia pozostaną w naszej pamięci na długo.

 Iwona Hucik

Kalafior Kostek - realizacja projektu edukacyjnego „Witaminki”

Bohaterem styczniowej odsłony projektu WITAMINKI był kalafior Kostek. Przedszkolaki zapoznały się z tym ciekawym warzywem, które wzbudziło spory entuzjazm wynikający z różnorodności kolorystycznej jego odmian. Dzieci miały okazję poznać kalafiora angażując do tego zmysły dotyku, węchu i smaku. Przedszkolaki podjęły wyzwanie „Kalafior koloru…”- łamańce językowe. Wykonały także prace plastyczną z wykorzystaniem plasteliny, a na obiad zjadły pyszną zupę kalafiorową.

Iwona Hucik