niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

Babciu, dziadku dziękujemy wam za … - Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu

21 i 22 styczeń to wyjątkowe daty w kalendarzu – święto wszystkich Babć i Dziadków. Wspólne świętowanie Dnia Babci i Dziadka trwało u nas kilka dni. Każda grupa wiekowa przygotowała specjalny program artystyczny. Przedszkolaki już od samego rana wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc doczekać się, kiedy „zapukają” do drzwi naszego przedszkola. Licznie przybyli dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie przygotowanych występach. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze dzieci wspaniale wystąpiły przed swoimi bliskimi. Były wzruszające okolicznościowe wiersze i piosenki, wesołe tańce, muzyczne inscenizacje i oczywiście głośne „sto lat”. Przedszkolaki odważnie i bez tremy odgrywały swoje role, prezentując się z jak najlepszej strony. Wzruszeni dziadkowie z dumą oglądali występy swoich wnucząt, a na ich twarzach gościł uśmiech. Oczywiście nie zabrakło też własnoręcznie zrobionych upominków, które dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom.

            To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne radości, uśmiechu i dumy. Szczęśliwe  i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania  i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

 

Iwona Hucik

PRZEDSZKOLNY BAL KARNAWAŁOWY

„Wszyscy się bawią doskonale, jak co roku w karnawale.”

             Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. W takiej atmosferze bawiły się dzieci z naszego przedszkola dnia 22.01.2025r. podczas balu karnawałowego. Był to dzień niezwykły i długo wyczekiwany przez wszystkich. Dzieci wcieliły się w różne postacie z bajek i nie tylko, np.: wróżki, księżniczki, motylki, policjantów i wiele innych postaci. Każde dziecko miało możliwość zaprezentować swój strój, zapozować do zdjęć indywidualnych oraz grupowych. Imprezę poprowadził DJ TIGER. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka porywała do tańca. Wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Nasze przedszkolaki z wielkim żalem opuściły salę balową. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele zadowolenia i uśmiechu. Na zakończenie czekał na dzieci specjalnie przygotowany słodki poczęstunek.

              Z pewnością ten dzień i towarzysząca mu atmosfera na długo pozostaną w naszej pamięci.

 Iwona Hucik

TEATRZYK KRAK-ART Z KRAKOWA W PRZEDSZKOLU

Dnia 21.01.2025r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów teatru Krak – Art z Krakowa, którzy zaprezentowali dzieciom spektakl pt. „Lodowa kraina”. Było to przedstawienie zrealizowane na podstawie znanej bajki „Kraina Lodu”. Widowisko teatralne przeniosło widzów w niezwykły, magiczny świat lodu i śniegu. Przedszkolaki z zachwytem oglądały losy dobrze znanych im postaci: Elsy, Anny i wesołego bałwanka Olafa. Bohaterowie w mroźnej scenerii pokonywali różne wyzwania i uczyli, że prawdziwa siła tkwi w dobrym sercu i tylko prawdziwa miłość potrafi pokonać najcięższe mrozy i rozgrzać serca na nowo. Spektakl wzbudził u przedszkolaków wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły ich uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

 

Iwona Hucik

„Otwórzmy nasze serca…” – Jasełka w przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu świąt pomaga świadome pielęgnowanie tradycji i zwyczajów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli przedstawienie, którego treść nawiązuje do narodzin Pana Jezusa.

            Z tej okazji 20 grudnia 2024r.dzieci z  grupy „Pszczółki” przedstawiły dla społeczności przedszkolnej oraz zaproszonych gości opowieść o narodzinach Jezusa. Nie zabrakło pięknych polskich kolęd, pastorałek oraz tańca aniołków i pasterzy. Mali artyści z dużym przejęciem
i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Scenografia nawiązująca do Betlejem oraz stroje przedszkolaków były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. Dzieci zaprezentowały również świąteczne piosenki w języku angielskim. Po występie Pan Ryszard Kopczyński odczytał fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Na zakończenie Pani Dyrektor Dorota Ciećko oraz Pan Wójt Piotr Pasieczny złożyli wszystkim świąteczne życzenia.

 

Iwona Hucik

Por Przemek – realizacja projektu edukacyjnego Witaminki

 

W grudniu naszym warzywnym bohaterem w projekcie „Witaminki” był Por Przemek. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, jak zbudowany jest por i do czego może być wykorzystywany w kuchni. Zapoznały się z jego wyglądem, kształtem i zapachem. Miały okazję bliżej się mu przyjrzeć, dotknąć i powąchać. Największą atrakcją było wspólne przygotowanie i zjedzenie porowej surówki. Dzieci uczestniczyły w zabawie ruchowej „Gimnastyka z porem Przemkiem” z wykorzystaniem kart obrazkowych, a na zakończenie wykonały pracę plastyczną „porowe fryzury”.

Iwona Hucik

Protokół z rozstrzygnięcia Przedszkolnego Konkursu Plastycznego

          

Protokół z rozstrzygnięcia Przedszkolnego Konkursu Plastycznego

                       „Moja ulubiona postać z bajki”

             W grudniu w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona postać z bajki”. Celem konkursu było: popularyzacja literatury dziecięcej, rozbudzanie wyobraźni twórczej, wzbogacanie warsztatu plastycznego dzieci i różnorodnych form i technik plastycznych. Powołana komisja dokonała oceny prac konkursowych. Wyróżnienia otrzymały dzieci.

 

W grupie trzylatków „Żabki”:

Bartosz Bielecki

Hubert Jagusiak

Michalina Łaba

Nikola Karasiewicz

Mikołaj Marek

 

W grupie czterolatków „ Misie”:

Anastazja Dmitroca

Antonina Kierepka

Maksymilian Koczułap

Wiktor Grzeszczuk

Adam Droński

Aleksander Wardach

 

W grupie pięciolatków „Biedronki”:

Lena Chacia

Grzegorz Jagoda

Nikodem Kawka

Zofia Milczuk

Adam Skroban

 

W grupie sześciolatków „Pszczółki”:

Lena Gozdek

Lena Miśkiewicz

Antonina Oberda

Krystian Pankiewicz

Lena Smyk

Aleksandra Włoszczuk

 

W grupie sześciolatków „ Wiewiórki”:

Iga Bukała

Antonina Łaba

Zofia Litwińczuk

Aleksander Józefczuk

Alicja Wawrzusiszyn

Pola Wawrzusiszyn

             Wyróżnione prace można obejrzeć na stronie internetowej przedszkola. Gratulujemy zwycięzcom talentu, wrażliwości artystycznej i kreatywności. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.