niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

Przedszkolaki pamiętają o zmarłych – wyjście na cmentarz

Tradycyjnie, jak co roku przed Świętem Zmarłych dzieci ze wszystkich grup wiekowych wraz z opiekunami odwiedziły cmentarz parafialny. Podczas pobytu w tym miejscu przedszkolaki mogły w ciszy i zadumie posłuchać opowieści na temat naszej ojczyzny, zapalić znicze na grobach żołnierskich i tym samym oddać hołd poległym, którzy walczyli w obronie naszego kraju. Dzieci odwiedziły również grób zmarłego pianisty i kompozytora jazzowego Mieczysława Kosza.  

Przedszkolaki doskonale wiedziały, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych oraz osób odwiedzających to miejsce.     Spacer alejkami cmentarza był ogromnym przeżyciem dla dzieci, szły skupione i bardzo zaciekawione. To była jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego, która z pewnością pozostanie w pamięci dzieci.                                                         

Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup zniczy.

 

                              Iwona Hucik

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM W PRZEDSZKOLU

W czwartek 24.10.2024r. nasze przedszkole odwiedził pan Karol Jańczuk – leśnik z Nadleśnictwa Tomaszów. Nasz gość w niezwykle interesujący sposób przedstawił nam na czym polega praca leśnika. Opowiedział o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Mówił o zwierzętach zamieszkujących to miejsce, ich potrzebach oraz jak należy się zachowywać w kontakcie z nimi. Przedszkolaki dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady zachowania się w lesie, m.in. zachowanie ciszy i porządku. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą przedszkolaków. Na zakończenie dzieci wręczyły podziękowanie oraz magicznym słowem „dziękuje” pożegnały naszego Gościa.

Serdecznie dziękujemy panu Karolowi Jańczukowi za ciekawe zajęcia i z niecierpliwością czekamy na następne – już w terenie.

 

 

 

Iwona Hucik

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2024

22 października 2024r. odbyła się w naszym przedszkolu ważna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. W wydarzeniu tym wzięli udział zaproszeni goście:pani dyrektor Dorota Ciećko oraz pan wójt Gminy Tarnawatka Piotr Pasieczny. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził zachwyt gości. Następnie przedszkolaki złożyły uroczyste przyrzeczenie, a pani dyrektor za pomocą „czarodziejskiej kredki” dokonała aktu Pasowania na Przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy.

Z radością witamy wszystkie pasowane dzieci w gronie przedszkolaków i życzymy im wielu wspaniałych chwil spędzonych w naszym gronie.

 

Iwona Hucik

„Kapuściane wyzwanie” – realizacja projektu edukacyjnego „Witaminki”

W październiku przedszkolaki poznały kolejne warzywo z projektu edukacyjnego „Witaminki”. Tym razem była to kapusta. Dzieci miały okazję poznać to warzywo wszystkimi zmysłami: wzrok, smak, zapach, dotyk. Przedszkolaki dowiedziały się jakie są rodzaje kapusty oraz jakie potrawy można z niej przygotować. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zadaniu kiszenia kapusty, a na koniec wykonali pracę plastyczną.

Wyjazd do TDK na spektakl pt. „Wielkiwyścig w poziomkowym lesie”

Dnia 18 października 2024r.uczniowie klas I-III oraz cała społeczność przedszkolna z wielkim podekscytowaniem i uśmiechami na twarzy udała się do Tomaszowskiego Domu Kultury na przedstawienie  pt. „Wielki wyścig w poziomkowym lesie”. Główni bohaterowie krasnal Pompka, krasnal Klakson oraz Zuzia już od pierwszych chwil zdobyli sympatię młodych widzów. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl, który w zabawny sposób przybliżał najmłodszym zasady ruchu drogowego. Pełne humoru dialogi oczarowały widownię. Dekoracje, kolorowe kostiumy, wpadające w ucho wesołe piosenki oraz kontakt z publicznością były gwarancją dobrej zabawy połączonej z edukacją. Wyjazd przyniósł wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń i radości.

 

Iwona Hucik

DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU 2024

Dnia 30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu niezwykłe święto – Dzień Chłopaka. W tym dniu dziewczynki złożyły chłopcom życzenia,  wręczyły laurki, dyplomy oraz drobne upominki. W każdej przedszkolnej sali rozbrzmiewały słowa piosenki „Sto lat” zaśpiewanej na cześć naszych chłopców. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Iwona Hucik