niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

Przedszkolaki śpiewają

27 czerwca 2022r. w naszym przedszkolu odbył się Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Od przedszkola do gwiazdora”. Celem tego działania było rozbudzenie zamiłowania do śpiewania i integrowanie dzieci z całego przedszkola. Na początku p. Dorota Piróg powitała wszystkich zebranych. Przegląd rozpoczęły dzieci z grupy Biedronki piosenką powitalną. Prezentacje wokalne każda grupa rozpoczęła swoim hymnem.

            Na scenie pojawiło się wielu małych artystów. Z grupy „Żabek” udział brało 7 dzieci. Z grupy „Motylków” udział brało 14 dzieci. Z grupy „Misiów” 1 dziecko. Z grupy „Biedronek” udział brało 7 dzieci. Z grupy „Pszczółek” udział brało 9 dzieci.

            Wszyscy wykonawcy otrzymali podziękowania i gromkie brawa. Gratulujemy młodym artystom i życzymy dalszych sukcesów.

 

Sukces „Motylków”

 

Przedszkolaki z naszej placówki zostały zaproszone do udziału  w konkursie plastycznym „Brzechwolandia. Mój ulubiony bohater z wierszy Jana Brzechwy”. „Motylki” postanowiły skorzystać z tego zaproszenia, tym bardziej, że poznały wiele utworów tegoż pisarza, a to dzięki niedawno odbytemu konkursowi recytatorskiemu. „Pomidor”, „Żuk”, „Samochwała”, „Kwoka”, „Na straganie”, „Tydzień”, „Psie smutki” to wiersze znane już nie tylko tym, którzy je deklamowali, lecz niemal wszystkim z grupy. Nie mogliśmy więc oprzeć się przyjemności namalowania prac na podstawie tych utworów i przekazania ich do organizatora konkursu – Przedszkola Samorządowego nr 1 im. J. Brzechwy w Tomaszowie Lub. Miło nam poinformować, iż Rita Cienkusz rysując pieska z wiersza „Psie smutki” wymalowała II miejsce, a Anna Jakimczuk – III, rysując biedronkę z wiersza „Żuk”.
14 czerwca 2022r. dziewczynki wraz z rodzicami uczestniczyły w uroczystości „Brzechwolandia”, podczas której otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Bardzo się cieszymy i gratulujemy!

                                                                                                                            Barbara Tyrka

Piknik rodzinny-2022

Dnia 14 czerwca 2022 r. w naszym przedszkolu odbył się PIKNIK RODZINNY. Wydarzenie połączone było z obchodami Dnia Dziecka oraz Dnia Mamy i Taty.  Na boisko przybyły dzieci wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Piknik rozpoczął się w godzinach popołudniowych. Otworzyła go pani dyrektor Dorota Ciećko oraz pan wójt Piotr Pasieczny witając wszystkich zebranych i życząc wspaniałej zabawy. Atrakcji było mnóstwo: dmuchańce, konkurencje sportowe prowadzone przez panią Anię Najda oraz wspólne zabawy i tańce pod okiem DJ-a - Ryszarda Kopczyńskiego, który umilał czas dzieciom. Na pikniku nie zabrakło również dobrego jedzenia: kiełbasek z grilla, owoców i słonych przekąsek. Na zakończenie odbył się wspaniały pokaz baniek mydlanych. Uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków oraz rodziców świadczyły, że piknik był udany.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tak wspaniałej imprezy.

Przedszkolaki recytują

 

Dnia 10.06.2022r. w przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Ulubione wiersze przedszkolaków”. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, ćwiczenie pamięci, ćwiczenie prawidłowej wymowy, prezentacja umiejętności dzieci oraz popularyzowanie poezji dziecięcej.

 Do konkursu przystąpiło 47 przedszkolaków. Komisja w składzie: p. dyr Dorota Ciećko, p. Małgorzata Knafel, p. Iwona Hucik, przyznała wyróżnienia następującym dzieciom: 

 grupa „Żabki”

1. Iga Bukała

2. Zofia Litwińczuk

3. Aleksander Józefczuk

 grupa „Motylki”

1. Bianka Kiszczyńska

2. Nina Krajewska

3. Agata Najda

 grupa „Biedronki”

1. Alicja Bukała

2. Milena Szokało

3. Iga Jasińska

4.Antoni Kobielarz

5. Aleksander Mużacz

6. Adrian Rembisz

 grupa „Pszczółki”

1. Lena Bartecka

2. Kinga Szczepaniuk

3. Zuzanna Gielmuda

4. Nikola Antoniak

5. Wojciech Najda

6. Michał Berbeć

7. Jakub Majewski

8. Karol Sochan

 grupa „Misie”

1. Aleksandra Dąbrowska

2. Łukasz Sachajko

            Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy dzieciom i życzymy dalszych sukcesów.

Wycieczka do Zamościa -2022

W piątek 03.06.2022 r. przedszkolaki z grup: ,,Żabki” i ,,Motylki” pojechały na wycieczkę do Zamościa. Swoją przygodę rozpoczęły od wizyty w sali zabaw NEMO. Na dzieci czekało tam wiele ciekawych atrakcji takich jak: trampolina, łóżko wodne z rybkami, zjeżdżalnie z basenem pełnym kulek, huśtawki, wielki piracki statek z pistoletami pneumatycznymi, strefa klocków. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną przedszkolaków, ale także stanowiła doskonałą okazję do radosnej zabawy i rozładowania dziecięcej energii. Aby tej energii i sił nie zabrakło, przedszkolaki udały się na obiad do baru "Aspirant", gdzie zjadły ze smakiem pyszne pierogi ze śmietaną. Następnie dzieci odwiedziły zamojskie ZOO. Przemierzając alejki ogrodu zoologicznego miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące z różnych kontynentów. Wycieczka do zoo była dla naszych przedszkolaków doskonałą lekcją przyrody. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory i wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki, niektóre od nadmiaru wrażeń zasnęły w autokarze. Po długim i wyczerpującym dniu, dzieci wróciły bardzo zmęczone, ale wszystkie z uśmiechem na twarzy.

Przedszkolaki poznają Roztocze

Dnia 02.06.2022 r. przedszkolaki z grup: Misie, Pszczółki i Biedronki wybrały się na wycieczkę. Najpierw udały  się do Parku Żywiołów Archipelagu Roztocze w Budach.  Obiekt ten składa się z kilku części, których tematyka inspirowana jest roztoczańską przyrodą, historią oraz dziejami polskich Kresów. W Empirii miały możliwość poznać  Roztocze przy pomocy wszystkich zmysłów oraz doświadczyć działania  czterech żywiołów. Dzieciom  bardzo podobał się także Park Miniatur Kresowych zawierający 26 makiet zamków i twierdz.                                                                                                                                     

Prawdziwa gratka dla małych wielbicieli aktywnej zabawy i poszukiwaczy przygód czekała na dwukondygnacyjnym placu zabaw,  laserowym torze przeszkód,  oraz w „ kopalni złota”, gdzie każdy miał szansę znaleźć „złoto i drogocenne kamienie”. Dzieci miały również okazję posłuchać odgłosów zwierząt oraz wydoić krowę.                                               

Następnie  udały się do Wioski Przygody Frajda w Bliżowie, w której przemieniły się w Indian. Rozniecały  ogień krzemieniem, piłowały pniak piłą moja- twoja, wbijały  gwoździe,  strzelały z łuku i bawiły się w tipi. Wzięły  udział w przeróżnych zabawach, konkurencjach sportowych oraz pokonały tor przeszkód.  Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Zmęczone, ale bardzo zadowolone dzieci musiały wrócić do przedszkola. Na pamiątkę zostaną im piękne wspomnienia, wyjątkowe zdjęcia i postanowienie: „jeszcze tu wrócimy!”