niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

Glutki, czyli, z czego zrobić slime'a? - warsztaty laboratoryjne MiniLAB

Dnia 31 maja 2022 r. nasze przedszkole zamieniło się w laboratorium chemiczne. Panie z Pracowni MiniLAB z Tomaszowa Lubelskiego z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa przeprowadziły dla dzieci warsztaty, pokazując maluchom i starszakom jak wspaniała, kolorowa i ciekawa jest chemia. Swoją przygodę z chemią przedszkolaki rozpoczęły od samodzielnego wykonania slime'a. Dzieci wcieliły się w rolę małych naukowców, założyły fartuchy i samodzielnie wykonały eksperyment, według podanego planu. Z wielkim zaangażowaniem łączyły kolejne składniki, mieszały, ugniatały i wyrabiały w rączkach. Gotowy "glutek" włożyły do przygotowanego wcześniej pojemnika, aby móc zabrać go do domu. Warsztaty chemiczne były wspaniałą okazją, aby zaspokoić dziecięcą ciekawość. Dzięki nim dzieci nie tylko mogły zaznajomić się z zachodzącymi procesami i zależnościach między substancjami, ale i same mogły zostać, choć na chwilę chemikami. 

XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” - Przedszkole

Dziesięcioro wychowanków Przedszkola w Tarnawatce z grupy „Pszczółki” brało udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” organizowanym przez lubelski oddział KRUS. Celem konkursu jest promowanie wśród dzieci pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich oraz poszerzanie wiedzy z zakresu bhp w gospodarstwie rolnym, popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że sześcioro z nich: Michał Berbeć, Maciej Guczma, Olivier Pankiewicz, Aleksander Szczepaniuk, Kinga Szczepaniuk, Martyna Świder otrzymało wyróżnienia, a Lena Bartecka zajęła I miejsce na etapie regionalnym.

Dnia 12 maja 2022 r. na apelu szkolnym Pani dyrektor Dorota Ciećko wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody, podziękowała za udział w konkursie, życząc dalszych sukcesów.

W piątek, 20 maja 2022 r. w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom, wśród których znalazła się nasza uczestniczka Lena Bartecka.

Gratulujemy!

Święto Ziemi u przedszkolaków

W tym roku (2022r.)  przedszkolaki uczciły Światowy Dzień Ziemi na dwa sposoby. Najpierw chętne dzieci wraz ze swoimi rodzicami wykonały w domu wiele ciekawych, pomysłowych rzeczy z tego, co było przeznaczone do wyrzucenia – ze śmieci. Została urządzona intrygująca wystawa eko-rzeczy: roboty, pojazdy, komputery, smoki i inne zwierzątka, zamki itd. Trzeba przyznać, że wykonawcom nie brakowało ani fantazji ani kreatywności. Zadziwiające, ile wspaniałych przedmiotów można wykonać z różnego rodzaju odpadów. Eksponaty podziwiane były przez wiele kolejnych dni i naprawdę były warte tego, by zawiesić na nich swoje oko. Autorom prac dziękujemy i gratulujemy. Zaś 28 kwietnia odbył się apel podejmujący zagadnienia ekologiczne. Przygotowały go czterolatki „Motylki” pod opieką pani Barbary Tyrka. Dzieci przedstawiły scenkę, w której rodzina podczas biwaku zaśmieca las. Na szczęście pojawiają się Ekoludki, one kochają przyrodę, karcą biwakujących i wzywają na pomoc dzieci. Te przybywają z workami i w rękawiczkach zbierają śmieci, segregując je. A potem dają rady, jak dbać o naszą zieloną planetę nie tylko z okazji jej święta, ale na co dzień. Odpoczywający w lesie też zmieniają swoje zachowanie. W innej scence Ziemia udaje się do lekarza, ponieważ źle się czuje, a ten wydaje diagnozę: „Niepotrzebne maści, proszki, trzeba dać jej więcej troski”. Scenki przeplatane były piosenkami, a jedna z nich mówiła: „Zróbmy, by zielono było mamie, tacie, mnie i tobie”. Występujący na scenie zachęcali przede wszystkim do segregacji śmieci, dbania o rośliny i zwierzęta, troski o czyste powietrze i wodę. Wierzymy, że wpajane dzieciom wartości i zasady zaowocują w przyszłości i dla nich, już jako dorosłych, troska o planetę Ziemię będzie czymś oczywistym.

Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia do Przedszkola w Tarnawatce w roku szkolnym 2022/2023

Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
do przyjęcia do Przedszkola w Tarnawatce

w roku szkolnym 2022/2023

Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia do Przedszkola w Tarnawatce

Rocznik 2016

  1.  Bednarz Oliwia
  2.  Bukała Alicja
  3.  Czarnecka Oliwia
  4. Czuwara Karol
  5.  Dąbrowska Eliza
  6.  Gawlik Anastazja
  7.  Jasińska Iga
  8.  Jaworska Maria
  9.  Kawka Marcin
  10.  Kierepka Maja
  11.  Kobielarz Antoni
  12.  Kopczyńska Faustyna
  13.  Kovacs Leon
  14.  Kuczmaszewski Adrian
  15.  Luchowski Jacob
  16.  Łaba Hania
  17.  Maryńczak Daria
  18. Matwiejszyn Oliwia
  19.  Mokrzycka Nadia
  20.  Mużacz Aleksander
  21.  Pasieczny Mikołaj
  22.  Rembisz Adrian
  23.  Sachajko Łukasz
  24.  Sahajko Jakub
  25.  Skroban Zofia
  26.  Sochan Bartosz
  27.  Szokało Milena
  28.  Szostak Michał
  29.  Węgrzyn Julia
  30.  Wowczak Magdalena
  31.  Wysocki Wojciech
  32.  Żwirek Fabian

 

Rocznik 2017

  1. Bender Lena
  2. Biront Michał
  3.  Burda Gabriela
  4. Cienkusz Rita
  5.  Dąbrowska Aleksandra
  6. Godzisz Leonard
  7. Jagoda Mirosław
  8. Jakimczuk Anna
  9.  Kiszczyńska Bianka
  10.  Klich Mikołaj
  11.  Kłos Łucja
  12.  Kotarska Zofia
  13.  Krajewska Nina
  14.  Kurzępa Emilia
  15.  Kurzępa Krzysztof
  16.  Łopuszyńska Nadia
  17.  Mach Miłosz
  18.  Mazurek Brajan
  19.  Miśkiewicz Róża
  20.  Mużacz Hanna
  21.  Najda Agata
  22.  Onyszczuk Wiktor
  23.  Pankiewicz Zuzanna
  24.  Parus Łucja
  25.  Rajtak Oliwier
  26.  Roszkowski Franciszek
  27.  Skotnicki Szymon
  28.  Stefaniak Karolina
  29.  Szostak Weronika
  30.  Szuper Szymon
  31.  Wardach Tobias
  32.  Wnuk Julia

 

Rocznik 2018

  1.  Berbeć Tymoteusz
  2.  Bukała Iga
  3.  Czyż Amelia
  4. Gardzała Amelia
  5.  Gozdek Lena
  6.  Graca Łukasz
  7. Guczma Lena
  8.  Józefczuk Aleksander
  9. Karwańska Oliwia
  10.  Koczułap Mikołaj
  11.  Kołtun Kornelia
  12.  Kot Anna
  13. Kuczmaszewski Szymon
  14. Litwińczuk Antoni
  15.  Litwińczuk Zofia
  16.  Łaba Antonina
  17.  Michałuszko Jakub
  18.  Miśkiewicz Lena
  19.  Oberda Antonina
  20. Pankiewicz Krystian
  21.  Pasieczny Michał
  22. Samulak Szymon
  23. Smyk Lena
  24.  Śrutwa Sebastian
  25.  Wawrzusiszyn Alicja
  26.  Wawrzusiszyn Pola
  27. Węgrzyn Filip
  28.  Włoszczuk Aleksandra
  29. Wnuk Szymon

 

Rocznik 2019

  1.  Bender Blanka
  2. Biront Wojciech
  3. Górnik Antoni
  4.  Jagoda Grzegorz
  5. Jakimczuk Szymon
  6.  Kłos Klara
  7. Kołtun Antoni
  8.  Kołtun Wiktoria
  9. Kozłowski Dominik
  10.  Krajewski Wiktor
  11.  Kustra Karol
  12.  Milczuk Zofia
  13.  Skroban Adam
  14.  Stefaniak Julia
  15.  Szuper Oliwia
  16.  Turkot Teodor
  17.  Wojtak Kacper
  18.  Zielonka Marcelina
  19.  Zielonka Oliwier

 

Rocznik 2020

  1. Dmitroca Anastazja
  2. Koczułap Maksymilian
  3. Luchowska Rita

 

Kandydaci niezakwalifikowani do przyjęcia do Przedszkola w Tarnawatce

(niespełnione kryterium wiekowe na dzień 01 września 2022r.)

Rocznik 2020

  1. Droński Adam
  2. Piróg Antoni

 

Na pisemne potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia  do Przedszkola w Tarnawatce czekamy w sekretariacie szkoły do dn. 26 maja 2022r.

 

,,Zajączkowe niespodzianki"

13 kwietnia 2022 roku przedszkolaki obejrzały  spektakl teatralny pt. ,,Zajączkowe niespodzianki" wystawiany przez aktorów z Warszawskiego Teatru Edukacyjnego. Spektakl odbył się w Tomaszowskim Domu Kultury. Aktorzy przedstawili obrzędy i tradycje związane z nadejściem Wiosny oraz ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Przygody zajączka Kicusia bardzo rozbawiły wszystkich oglądających, a strach na wróble i świąteczne jajka wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Efekty świetlne i dźwiękowe wzbogaciły wyobraźnię naszych maluchów . Spektakl był bardzo ciekawy i wesoły.

 

Pierwszy Dzień Wiosny-2022

W poniedziałek 21 marca 2022 r. wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną, nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny. Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją był spacer po najbliższej okolicy. Wszystkie grupy, wraz ze swoimi paniami, wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach kolorowe kwiaty. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z nadejścia wiosny. 

Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre.