VIII GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY „MAM TALENT”
Dnia 24 maja 2016 roku w Publicznym Gimnazjum w Tarnawatce odbył się ósmy Gminny Konkurs Matematyczny „MAM TALENT”. Celem konkursu było między innymi rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, odkrywanie talentów matematycznych, porównywanie posiadanej wiedzy z wiedzą innych.
Konkurs był adresowany do wszystkich uczniów z obwodu Gminy Tarnawatka.
W eliminacjach wzięło udział 33 uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz klas I – III gimnazjum.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki w Gimnazjum w Tarnawatce:
Monika Borek i Agnieszka Świderek.
Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów tytuły laureatów przyznała następującym uczniom: Dominik Kołodziej uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej w Tarnawatce, Jakub Palak uczeń klasy V Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wieprzowie, Jakub Bucior uczeń klasy VIa Szkoły Podstawowej w Tarnawatce oraz Krystian Wardach uczeń klasy I b, Gabriela Jamroż uczennica klasy II a, Tomasz Koweła uczeń klasy III Publicznego Gimnazjum w Tarnawatce.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy finalistów oraz drobne upominki od Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego, a laureaci – dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Gminę Tarnawatka oraz panią Kazimierę Mańdziuk.
Dyplomy i nagrody wręczyli uczniom obecni na podsumowaniu konkursu Piotr Pasieczny – wójt Gminy Tarnawatka, Kazimiera Mańdziuk – przewodnicząca Rady Gminy, Bernadeta Wołoszyńska – dyrektor ZSiP w Tarnawatce i Dorota Ciećko – wicedyrektor.
Organizatorzy konkursu bardzo dziękują wójtowi oraz pani Kazimierze Mańdziuk wieloletniemu nauczycielowi i dyrektorowi naszego gimnazjum za wsparcie inicjatywy rozwoju zainteresowań matematycznych uczniów, ufundowanie nagród dla laureatów i pomoc finansową w organizacji konkursu.
Uczniów natomiast zapraszają do udziału w kolejnych edycjach Gminnego Konkursu Matematycznego „Mam Talent” i życzą im wielu sukcesów.






Dnia 28 kwietnia odbył się w naszym gimnazjum konkurs języka angielskiego. Celem było wyłonienie najlepszych uczniów na poziomie poszczególnych klas. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem językowym obejmującym zadania gramatyczne oraz leksykalne. Komisja w składzie p. Ewa Gruszka oraz p. Anna Panek sprawdziły prace, a następnie przedstawiły listę laureatów. W kategorii klas pierwszych I miejsce uzyskała Sandra Litwińczuk, wyróżnienie otrzymał Kacper Bosiak. W klasach drugich niedościgniona okazała się Gabriela Jamroż, wyróżnienie przypadło Aleksandrze Bitkowskiej. Bardzo zacięta rywalizacja była w klasie trzeciej, w której dwie osoby otrzymały miejca ex aequo. Pierwsze miejsce przypadło Magdalenie Bielak oraz Kindze Lachawiec, wyróżniona została Klaudia Kozak. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.









