KLASA III NA WYCIECZCE W KAZIMIERZU DOLNYM
W dniu 8 czerwca uczniowie klasy trzeciej pod opieką pań: Elżbiety Jakubczak i Elżbiety Bielak, uczestniczyły w wycieczce do Kazimierza Dolnego. Program wycieczki obejmował przejazd Eko Busikiem w trakcie którego dzieci mogły zobaczyć najciekawsze zabytki Kazimierza Dolnego z miejscem docelowym jakim był wąwóz, Korzeniowy Dół. Tam mogły przespacerować się i samodzielnie poznać uroki najsłynniejszego kazimierskiego wąwozu. Po krótkim spacerze, Eko Busikiem wróciły na rynek. W trakcie przejazdu ulicami, czas umilał audio przewodnik, dzięki któremu dzieci poznały trochę historii i zabawnych legend. Kolejnym punktem programu był rejs statkiem po Wiśle. Dzieci miały okazję także zwiedzić ruiny zamku, Kościół farny i Rynek . Miały zapewniony obiad i lody. W drodze powrotnej odwiedziły w Lublinie MC Donalds. Wycieczka była bardzo udana i na pewno zapisze się w pamięci uczniów.
Elżbieta Jakubczak



Sztuka czytania ma ogromne znaczenie dla rozwoju cywilizacji i kultury. Przez wieki książki były najważniejszym środkiem przekazywania wiedzy z pokolenia na pokolenie. Zawsze czytanie traktujmy jak kontakt z myślami innych ludzi zarówno żyjących współcześnie jak i tych, którzy już odeszli. Lektura uczy samodzielnego myślenia i lepszego rozumienia rzeczywistości. Książka dostarcza nam wzruszeń, kształtuję wrażliwość, postawy. Systematyczne czytanie rozbudza głód wiedzy i wyrabia nawyk obcowania z książką przez całe życie.
Ci, którzy na bieżąco śledzą stronę internetową ZSiP w Tarnawatce, niejednokrotnie natknęli się na artykuły o sukcesach recytatorskich uczniów szkoły podstawowej. Ważnym wydarzeniem w tej dziedzinie, i poniekąd zamykającym dany rok szkolny, jest Mały Konkurs Recytatorski, organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.
Dnia 02.06.2015r. Na boisku w Tarnawatce–Tartak odbyły się pokazy strażacki dla przedszkolaków. Z wielką niecierpliwością dzieci oczekiwały na spotkanie. Strażacy przyjechali bardzo szybko na sygnale, jakby jechali na prawdziwą akcję. Opowiedzieli nam o ciężkiej i niebezpieczniej pracy jaką wykonują. Zapoznali z wyposażeniem wozu strażackiego, do którego każdy mógł wejść i usiąść za kierownicą. Każde dziecko mogło przez chwilę poczuć się prawdziwym strażakiem mając na głowie hełm strażacki i sikawkę w ręku. 
W poniedziałek 1 czerwca 2015r. uczniowie klas 0 - III rozpoczęli obchody Dnia Dziecka od Szkolnego Przeglądu Piosenki Promującej Zdrowy Styl Życia. Następnie wraz z opiekunami udali się na długo oczekiwaną wycieczkę do TDK na film w 3D pt. "Dom". Na miejscu wszystkie dzieci otrzymały specjalne okulary 3D, w których mogli przeżyć niezapomnianą przygodę z bohaterami filmu Ochem, sympatycznym przybyszem z innej planety oraz Tip, pełną energii, bystrą i nieustraszoną nastolatką. Po obejrzeniu filmu wszyscy udaliśmy się do lodziarni na porcję pysznych lodów. Następnie wróciliśmy do szkoły, a tam czekał na dzieci poczęstunek.










