Podsumowanie VII edycji konkursu „Lubelszczyzna-moja Mała Ojczyzna”
27 maja 2015r. w ZSP w Suścu miała miejsce uroczystość podsumowująca VII edycję konkursu „Lubelszczyzna - moja Mała Ojczyzna” przebiegającego w tym roku pod hasłem „Eko-smaki Lubelszczyzny”. Konkurs odbywa się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Lubelskiego, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim, Wójta Gminy Susiec, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Nadleśnictwa Józefów, Roztoczańskiego Parku Narodowego, Rady Rodziców oraz lokalnych przedsiębiorców i organizacji działających na terenie gminy Susiec.
W tym roku uczennice naszej szkoły Aleksandra Kaznowska, Kinga Lachawiec oraz Justyna Siwak, pod opieką nauczyciela geografii Moniki Czerniak – Uchman, mogą pochwalić się niemałym sukcesem. Wywalczyły pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych, pokonując przeciwników z 10 innych szkół naszego województwa.
„Cała uroczystość podsumowująca tegoroczną edycję zrobiła na nas ogromne wrażenie. Próbowałyśmy regionalnych potraw, wysłuchałyśmy koncertu orkiestry dętej uczniów ZSP w Suścu, obejrzeliśmy widowisko obrzędowe „Pieczenie chleba” w wykonaniu młodzieży gimnazjum, miło spędziłyśmy czas zwiedzając muzeum pożarnictwa” - mówią dziewczyny.
Sukces naszych uczennic niech będzie zachętą do dalszych działań w przyszłym roku.




26 maja 2015 roku Sandra Litwińczuk z klasy VI b, uczennica pani Alicji Mazur otrzymała tytuł laureata Powiatowego Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Burmistrza Tyszowiec dla uczniów klas piątych i szóstych. Naszą szkołę reprezentowało jeszcze 3 uczniów: Mariola Kosak, Iza Dudek, Kacper Bosiak. Wszyscy pisali dyktando i test gramatyczno- językowy. Laureat musiał osiągnąć za nie 80 % i więcej punktów. Gratulujemy!
5 i 22 maja 2015 roku uczniowie kl. I a, I b, III i IV wyjeżdżali na krytą pływalnię do Zamościa w celu rozwijania swojej sprawności fizycznej. Opiekę nad uczestnikami wyjazdu sprawowały panie: Elżbieta Jakubczak, Jolanta Wołoszyn, Aneta Pastuszek. Na basenie wesoło i mile spędzili czas, trochę zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu. W drodze powrotnej wstąpili do Mc. Donalda.
Dnia 21.05.2015 przedszkolaki wraz z opiekunkami wybrały się na wycieczkę do Zamościa. Pierwszym punktem programu była zabawa w „Sali zabaw Jaś i Małgosia”. Dzieci mogły korzystać z licznych atrakcji między innymi: z trampoliny, ze zjeżdżalni tubowych, z ogromnych zjeżdżalni, na które wchodziło się krętymi dróżkami. Wszystkie nasze przedszkolaki znalazły coś dla siebie 









