Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego LZS w piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych.
Dnia 20 maja 2015r. w Szkole Podstawowej w Tarnawatce zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego LZS w piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych.
Zawody rozpoczęła nasza Pani dyrektor Bernadeta Wołoszyńska, która powitała Wójta Gminy Tarnawatka Piotra Pasiecznego, przewodniczącego Powiatowego Zrzeszenia LZS w Tomaszowie Lub. Jana Kijko, sędziego, nauczycieli i uczniów. Przypomniała o zdrowej rywalizacji i zachęciła uczniów do gry. Pan wójt życzył wygranej, a przede wszystkim wesołej zabawy. Przewodniczący zrzeszenia podziękował, że zawody mogły odbyć się w naszej szkole, a przede wszystkim panu wójtowi dziękował za przeznaczenie środków na zakup pucharów i medali.
W finale brało udział 7 drużyn: Rachanie, Michalów, Krynice, Jarczów, Łaszczówka, Telatyn, Tarnawatka.
Rozgrywki nadzorowali nauczyciele wychowania fizycznego: Renata Litwińczuk, Mariusz Litwińczuk, Teresa Bartoszyk.
Dokonano podziału na dwie grupy.
I grupa: Rachanie, Michalów, Krynice, Jarczów
II grupa: Tarnawatka, Telatyn, Łaszczówka
Rozegrano 9 meczów, z każdej grupy przeszły dwie drużyny: Rachanie, Jarczów, Tarnawatka, Telatyn.
I miejsce zajęła drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej z Jarczowa.
II miejsce drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej z Rachań.
III miejsce drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej z Telatyna.
IV miejsce drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej z Tarnawatki.
Na zakończenie pan wójt wraz z panią dyrektor wręczyli puchary i medale zwycięzcom.



W dniu 20 maja 2015 r. w Zespole Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych w Jarczowie odbywał się Finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas III. W finale naszą szkołę reprezentowało troje wychowanków pani Elżbiety Jakubczak: Aleksandra Krzeszowska, Wiktoria Sytek i Patryk Rachański. Cała trójka godnie reprezentowała naszą szkołę. Tytuł laureata zdobyła Aleksandra Krzeszowska. Dziękujemy naszym finalistom za udział, a Oli gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniowie klasy trzeciej przystępowali do dwóch sprawdzianów. 16 kwietnia pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem, a 20 maja Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów. To były dwa, dość trudne sprawdziany kompetencji i umiejętności. Jak sobie z nimi poradziły, dowiemy się wkrótce, kiedy to otrzymamy raporty z badań. Mamy nadzieję, że uzyskają dobre wyniki, czego im gorąco życzymy.
Miło mi poinformować, że na 43 Powiatowym Małym Konkursie Recytatorskim w Tomaszowskim Domu Kultury nagrodzono czterech recytatorów ze szkoły Podstawowej w Tarnawatce i ponadto przyznano wyróżnienie. Prezentowało się 84 uczestników, w tym 8 naszych uczniów: Klaudia Przybysz z klasy II przygotowana przez panią Małgorzatę Jakimczuk; Julia Iskierka i Angelika Szponar z klasy II przygotowane przez panią Barbarę Tyrka; Katarzyna Cepil i Kacper Litwińczuk z klasy V przygotowani przez panią Anetę Mużacz; Amelia Biront i Izabela Skali z klasy VI a przygotowane przez panią Małgorzatę Knafel; Sandra Litwińczuk z klasy VI b przygotowana przez panią Alicję Mazur.
Z sukcesami w różnych konkursach uczniowie klasy trzeciej kończą I etap edukacyjny. Tym razem czworo trzecioklasistów przygotowanych przez panią Elżbietę Jakubczak zostało dostrzeżonych i nagrodzonych w Wojewódzkim Konkursie Twórczości Dziecięcej „Zawsze niech będzie” w Zamościu w formie literackiej i plastycznej. W formie literackiej I miejsce zdobył Dominik Kołodziej, II miejsce Aleksandra Krzeszowska oraz wyróżnienie Martyna Szokało. Zajęcie III miejsca w formie plastycznej przez Olę Krzeszowską też było nie lada wyczynem, bo Oli praca została wybrana spośród 389 prac.
GIMNAZJALISTKI W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O ZDROWYM STYLU ŻYCIA „TRZYMAJ FORMĘ”









