28 października 2019 roku 42 uczniów z klasy IV, V b, VI a i VI b wyjeżdżało na krytą pływalnię „Wodny Świat” do Horyńca Zdroju. Pływanie i nurkowanie w basenie, wodna zjeżdżalnia, kąpiel wirowo-bąbelkowa o temperaturze 32oC oraz bicze wodne to główne atrakcje wodne, z których korzystali  uczestnicy wyjazdu. Dwugodzinny pobyt na krytej pływalni to doskonały relaks i zabawa, który przyniósł młodzieży oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i uśmiechu. Głównym celem wyjazdu było promowanie wśród młodzieży szkolnej zdrowego stylu życia oraz zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali opiekunowie: Renata Litwińczuk, Agnieszka Loda – Kozłowska, Edyta Furgała i Mariusz Litwińczuk.

Renata Litwińczuk

Mateusz Krzyżanowski Mistrzem Województwa !

Uczeń klasy III a  Publicznego Gimnazjum w Tarnawatce Mateusz Krzyżanowski został mistrzem województwa  lubelskiego w biegu na 1000 m podczas Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS w lekko atletyce. Zawody odbyły się 12 czerwca na obiektach sportowych OS i R w Biłgoraju. Mateusz po raz ostatni reprezentował naszą szkołę na międzyszkolnych zawodach sportowych.  Gratulujemy, Dziękujemy i życzymy  dalszych sukcesów sportowych w przyszłości.

Mariusz Litwińczuk

PRZEŁAJE W ŁOSIŃCU

Aż 370 zawodników i zawodniczek wzięło udział w Mistrzostwach Powiatu Tomaszowskiego LZS w biegach przełajowych. Zawody odbyły się 28 maja na terenach wokół szkoły w Łosińcu. Swoje reprezentacje do mistrzostw wystawiło 13 szkół podstawowych i 10 klas gimnazjalnych z powiatu tomaszowskiego. Drużynowo, w kategorii gimnazjalistów wygrali uczniowie z Łaszczowa przed Tarnawatką i Ulhówkiem. W  kategorii szkół podstawowych kolejność była następująca:  Lubycza Królewska, Majdan Sopocki, Susiec, nasza szkoła uplasowała się na czwartym miejscu. Obie nasze reprezentacje otrzymały puchary. Indywidualnie w kategorii klas I – II chłopców  pierwsze miejsce zajął Mateusz Krasny, w kategorii klas VII – VIII dziewcząt III miejsce zajęła Sylwia Cisek, w kategorii gimnazjum chłopców pierwsze miejsce zajął Mateusz Krzyżanowski, a wśród gimnazjalistek III miejsce zajęła Katarzyna Cepil. Punktowane miejsca zajęli również następujący uczniowie ZSiP: Łukasz Kot, Jakub Bucior, Krzysztof Czuwara, Mikołaj Mach, Milena Samek, Szymon Baran, Miłosz Czernek, Karol Iskierka, Dominik Koper, Mateusz Dąbrowski, Julia Iskierka, Karol Karasiewicz, Amelia Rybaczyńska  oraz Kinga Kaznowska. Opiekunami uczniów byli: Renata Litwińczuk i Mariusz Litwińczuk.

Rejonowe Mistrzostwa LA w Zamościu

14 maja  na obiektach OSiR w Zamościu odbyły się Rejonowe Mistrzostwa  SZS   w Lekkoatletyce. Naszą szkołę reprezentowali: w biegu na 1000 m Mateusz Krzyżanowski zajął II miejsce, Jakub Zaturski w skoku w dal uplasował się na V miejscu, Katarzyna Cepil w biegu na 600 m została sklasyfikowana na VI miejscu.  Mateusz awansował na zawody wojewódzkie, które 12 czerwca odbędą się w Biłgoraju. Gratulujemy!

Mistrzostwa Powiatu SZS w Lekkoatletyce

Sukcesem zakończył się  udział uczniów ZS i P w Tarnawatce w powiatowych indywidualnych zawodach lekkoatletycznych, które odbyły się 10 maja na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 4              w Tomaszowie Lubelskim. W biegu na 1000 m zwyciężył Mateusz Krzyżanowski, w konkurencji skok          w dal  I miejsce zajął Jakub Zaturski, w biegu na 600 m III  miejsce zajęła Katarzyna Cepil. Naszą szkołę reprezentowali ponadto: Łukasz Kot i Radosław Rębisz w biegu na 300 m oraz Łukasz Pliżga            w biegu na 100 m. Mateusz , Jakub oraz Kasia zakwalifikowali się na zawody rejonowe, które 14 maja odbędą się w Zamościu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Kolejny Sukces Mateusza

Mateusz Krzyżanowski zwyciężył w konkurencji biegi przełajowe na dystansie 2000 m podczas VIII Zamojskiej Spartakiady Dzieci i Młodzieży Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej pod Honorowym Patronatem Posła na Sejm Sławomira Zawiślaka, Wojewody Przemysława Czarnka i Marszałka Województwa Jarosława Stawiarskiego. Zawody odbyły się 5 kwietnia na obiektach OS i R w Tomaszowie Lubelskim. GRATULUJEMY!

DRUGI W WOJEWÓDZTWIE

Mateusz Krzyżanowski uczeń IIIa Gimnazjum w Tarnawatce zajął II miejsce w Mistrzostwach Województwa SZS w biegach przełajowych na dystansie 1500 m. Zawody odbyły się 3 kwietnia na obiektach OS i R w Tomaszowie Lubelskim. Wcześniej 28 marca zwyciężył w Mistrzostwach Rejonowych SZS w biegach przełajowych na dystansie 1500 m, zawody również odbyły się w Tomaszowie Lubelskim. Mateusz na co dzień trenuje w klubie sportowym Tomasovia w sekcji LA. GRATULUJEMY!

MISTRZOSTWA POWIATU SZS W MINI PIŁCE RĘCZNEJ

20 marca drużyna chłopców młodszych z klas IV – VI uczestniczyła w Mistrzostwach Powiatu SZS w Mini Piłce Ręcznej. Zawody odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Tomaszowie Lubelskim,  chłopcy wystąpili po raz pierwszy w turnieju piłki ręcznej zajmując IV miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Mielniczuk, Mateusz Dąbrowski, Kacper Kosz, Dominik Koper, Kacper Czuwara, Michał Chacia, Bartosz Głogowski, Bartosz Mirecki, Karol Iskierka, Miłosz Czernek.

Mistrzostwa Powiatu LZS w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt

5 marca w naszej hali sportowej  odbyły się Mistrzostwa Powiatu LZS w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. W zawodach  udział wzięły drużyny ze Szkół Podstawowych w: Krynicach, Rachaniach, Tyszowcach, Telatynie , Ulhówku, Bełżcu, Podhorcach, Tarnawatce oraz ze szkoły podstawowej nr 2               z Tomaszowa Lubelskiego. Po rozegraniu gier eliminacyjnych do ścisłego finału zakwalifikowały się drużyny z Tyszowiec, Bełżca i Tomaszowa Lubelskiego. W finale najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Tomaszowa Lubelskiego, miejsce drugie zajęła drużyna z Tyszowiec                    a trzecie  z Bełżca. Tydzień wcześniej odbyły się eliminacje do Mistrzostw Powiatu LZS w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. Do finału w Lubyczy Królewskiej zakwalifikowały się drużyny ze Szkół Podstawowych nr 2 i nr 1 z Tomaszowa Lubelskiego.