wtorek 17 Maj 2022

Szukaj

Mistrzynie Powiatu LZS 2022

12 maja drużyna dziewcząt w kategorii wiekowej 2009 i młodsze zwyciężyła w Mistrzostwach Powiatu LZS w piłce nożnej. W turnieju brały udział cztery drużyny, które grały systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna pokonała SP Bełżec  5:0 ( 3 bramki zdobyła Agata Rębisz, 2 Joanna Graca), SP Majdan Górny 2:1 ( 2 bramki Agata Rębisz), SP Rachanie 2:0 ( 1 Joanna Graca, 1 Agata Rębisz).  Zawody odbyły się na boisku Orlik  w Bełżcu, naszą szkołę reprezentowały: Agata Rębisz, Patrycja Bucior, Maja Frańczuk, Maja Źróbek, Dominika Dejneka, Joanna Graca, Oliwia Janiszewska, Agata Danaj, Lena Pankiewicz oraz Nikola Kiszczyńska. Dziewczyny awansowały na zawody wojewódzkie. GRATULUJEMY! Uczennice do zawodów przygotowywały się pod kierunkiem Renaty i Mariusza  Litwińczuk.  Życzymy Powodzenia w Turnieju Wojewódzkim.

Mariusz Litwińczuk

Mistrzostwa Szkoły w Futsalu

6 kwietnia 2022 roku odbył się  Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców dla klas VII – VIII.  W zawodach uczestniczyli uczniowie z klas: VII a, VII b, VIII a i VIII b. Po rozegraniu wszystkich gier systemem „każdy z każdym” w turnieju dziewcząt I miejsce zajęła klasa VIII b, II miejsce VII b, na III miejscu uplasowała się klasa VIII a, IV miejsce zajęła klasa VII a. Królem strzelców został uczennica klasy VIII b Kamila Rębisz, która zdobyła trzy bramki. W turnieju chłopców zwyciężyła klasa VII a, II miejsce zajęła klas VIII a, na III miejscu została sklasyfikowana klasa VIII b, IV miejsce przypadło klasie VII b. Królem strzelców został uczeń klasy VII a Szymon Baran, który strzelił sześć  bramek.

Wyniki turnieju dziewcząt:                                Wyniki turnieju chłopców:

1. VII a – VIII a     0:0                                      1. VII a – VIII a    2:1
  2. VII b – VIII b    0:3                                       2. VII b – VIII b   0:1
  3. 3.      VIII a- VII b      1:1                                       3. VIII a – VII b   1:0
  4. 4.      VII a – VIII b    1:1                                       4. VII a   - VIII b   4:0
  5. 5.      VII a -   VII b    0:2                                       5. VII a  -  VII b    4:0
  6. VIII a -  VIII b   1:2                                       6. VIII a – VIII b   0:0

Zawody zorganizowali  nauczyciele wychowania fizycznego: Renata Litwińczuk, Mariusz Litwińczuk

MISTRZOSTWA POWIATU LZS W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - ŁOSINIEC 2021

Około 400 zawodników i zawodniczek z 13 szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego uczestniczyło w Mistrzostwach Powiatu LZS w biegach przełajowych. Zawody sportowe odbyły się 16 września na terenach przy Szkole Podstawowej w Łosińcu. Naszą szkołę reprezentowało 24 uczniów z klas II – VIII. Mistrzostwa rozegrano w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii klas I – II dziewcząt I miejsce zajęła Alicja Mirecka, w tej samej kategorii wiekowej w biegu chłopców na II miejscu uplasował się Antoni Laszczyński, w kategorii klas V – VI dziewcząt III miejsce zajęła Agata Rębisz, w kategorii klas VII – VIII dziewcząt zwyciężyła Maja Hołojuch. Punktowane miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli również: Szymon Baran (4), Piotr Hołojuch (5), Szymon Hołojuch (7), Joanna Graca (7), Karol Iskierka (10), Miłosz Czernek (12) i Dominik Kłos (12), w zawodach brali udział także: Hubert Sak, Sebastian Kępa, Nikola Kiszczyńska, Agata Danaj, Amelia Lewandowska, Jakub Litwińczuk, Patrycja Bucior, Maja Źróbek, Krystian Skiba, Maciej Skiba, Miłosz Iskierka i Kacper Kierepka. W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła II miejsce, zwyciężyli uczniowie z SP nr 2 z Tomaszowa Lubelskiego, podium w tej klasyfikacji uzupełnili uczniowie z SP nr 3 z Tomaszowa Lubelskiego.

Opiekunami na zawodach byli nauczyciele wychowania fizycznego; Renata Litwińczuk i Mariusz Litwińczuk.

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji #BiegFairPlayPKOl

7 września 2021 roku  obchodzimy Światowy Dzień Fair Play. To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu.  Z tej okazji Polski Komitet Olimpijski oraz Klub Fair Play PKO zaprosili szkoły podstawowe w całej Polsce do wzięcia udziału w akcji i zorganizowania jej w ramach zajęć wychowania fizycznego.

Na terenie naszej szkoły akcja miała miejsce 10 września 2021r. Celem przedsięwzięcia była szeroka promocja postawy fair play wśród dzieci i młodzieży. Bieg poprzedziły  audycja radiowa przygotowana przez uczniów, pogadanki w klasach na temat zasad fair play oraz wykonanie plakatów.

W biegu FAIR PLAY wzięło udział 70 uczniów (z klas 1-7) Szkoły Podstawowej w Tarnawatce. W organizację imprezy zaangażowani byli nauczyciele wychowania fizycznego.

Koordynatorem biegu była pani Agnieszka Loda-Kozłowska.

XIII Memoriał Jana Kostura – Mistrzostwa Powiatu LZS w Tenisie Stołowym

4 marca w hali sportowej oraz GOK w Jarczowie odbył się XIII memoriał Jana Kostura – Mistrzostwa Powiatu LZS w Tenisie Stołowym. Zawody zostały rozegrane w czterech kategoriach wiekowych dla dziewcząt i chłopców: 2011/2012, 2009/2010, 2008/2007, 2005/2006. Do turnieju przystąpiło 12 szkół z powiatu i około100 zawodników, naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów. W kategorii wiekowej 2011/2012 chłopców III miejsce zajął Cezary Oberda, w kategorii 2009/2010 chłopców na II miejscu uplasował się Szymon Baran, w kategorii wiekowej 2005/2006 dziewcząt II miejsce zajęła Martyna Szokało. Ponadto punktowane miejsca zajęli: Agata Rębisz, Maja Oberda, Roksana Malec, Jakub Kuźniarz, Szymon Pękala, Amelia Rybaczyńska, Dominik Koper oraz Aron Malec. W klasyfikacji szkół nasza szkoła zajęła II miejcse ustępując jedynie SP Tarnoszyn. GRATULUJEMY!

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

27 stycznia w naszej szkole odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych dla dziewcząt i chłopców, w których wystąpiło 28 uczniów. W kategorii dziewcząt klasy V – VI zwyciężyła Roksana Malec, II miejsce zajęła Maja Oberda, na III miejscu uplasowała się Kamila Rębisz, w tej samej kategorii wiekowej chłopców I miejsce zajął Szymon Baran, miejsce II Bartłomiej Głogowski, na III miejscu został sklasyfikowany Jakub Kuźniarz. W kategorii wiekowej VII – VIII dziewcząt zwyciężyła Martyna Szokało, miejsce II zajęła Amelia Gumieńczuk, a III Amelia Rybaczyńska, w tej samej kategorii wiekowej chłopców zwyciężył Dominik Koper, II miejsce zajął  Aron Malec, na III miejscu został sklasyfikowany Patryk Rachański. Zawody zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego.

MISTRZOWIE POWIATU

9 grudnia drużyna chłopców w składzie:  Maciej Skiba, Mateusz Krasny, Daniel Antoniak, Maciej Palak, Mikołaj Mach, Krzysztof Czuwara, Dawid Dąbrowski, Jakub Berbeć i Michał Mulawa  zwyciężyła w powiatowych eliminacjach Piłkarskiego Turnieju „ Z Podwórka Na Stadion” U 10. Zawody odbyły się w hali sportowej ZS nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Nasz zespół  pokonał  2:0 SP Podhorce, 1:0 SP nr 3 Tomaszów Lubelski i 3:0 SP Hutę Dzierążyńską. Chłopcy awansowali do finału wojewódzkiego tych rozgrywek, który odbędzie się na przełomie marca i kwietnia ( w nieznanej  jeszcze miejscowości ). GRATULUJEMY!

„Mikołajkowy” Turniej

5 grudnia odbył się „Mikołajkowy” Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców dla klas V – VI. W zawodach uczestniczyli uczniowie z klas: V a, V b, VI a i VI b. Po rozegraniu wszystkich gier systemem „każdy z każdym” w turnieju dziewcząt I miejsce zajęła klasa VI b, II miejsce VI a, na III miejscu uplasowała się klasa V a, IV miejsce zajęła klasa V b. Królem strzelców został uczennica klasy VI b Kamila Rębisz, która zdobyła cztery bramki. W turnieju chłopców zwyciężyła klasa V a, II miejsce zajęła klas VI b, na III miejscu została sklasyfikowana klasa VI a, IV miejsce przypadło klasie V b. Królem strzelców został uczeń klasy V a Szymon Baran, który strzelił cztery bramki. Zawody zorganizowali  nauczyciele wychowania fizycznego.

„Z Podwórka Na Stadion” U 12

2 grudnia drużyna chłopców w składzie: Krystian Skiba, Szymon Baran, Bartosz Mirecki, Karol Iskierka, Miłosz Czernek, Jakub Kuźniarz, Bryan Luchowski, Szymon Gielmuda  i Bartłomiej Głogowski uczestniczyła w powiatowych eliminacjach Turnieju „Z Podwórka Na Stadion” U12              ( uczniów do 12 lat). Zawody odbyły się w hali sportowej ZS nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Nasz zespół pokonał SP Podhorce 6:1, SP Michalów 4:0, uległ SP nr 3 Tomaszów Lubelski 1:2 i SP Lubyczy Królewskiej 1:3 zajmując w swojej grupie III miejsce. Zawody wygrali uczniowie z Lubyczy Królewskiej.