poniedziałek 20 Sty 2020

Szukaj

MISTRZOWIE POWIATU

9 grudnia drużyna chłopców w składzie:  Maciej Skiba, Mateusz Krasny, Daniel Antoniak, Maciej Palak, Mikołaj Mach, Krzysztof Czuwara, Dawid Dąbrowski, Jakub Berbeć i Michał Mulawa  zwyciężyła w powiatowych eliminacjach Piłkarskiego Turnieju „ Z Podwórka Na Stadion” U 10. Zawody odbyły się w hali sportowej ZS nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Nasz zespół  pokonał  2:0 SP Podhorce, 1:0 SP nr 3 Tomaszów Lubelski i 3:0 SP Hutę Dzierążyńską. Chłopcy awansowali do finału wojewódzkiego tych rozgrywek, który odbędzie się na przełomie marca i kwietnia ( w nieznanej  jeszcze miejscowości ). GRATULUJEMY!

Mariusz Litwińczuk

„Mikołajkowy” Turniej

5 grudnia odbył się „Mikołajkowy” Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców dla klas V – VI. W zawodach uczestniczyli uczniowie z klas: V a, V b, VI a i VI b. Po rozegraniu wszystkich gier systemem „każdy z każdym” w turnieju dziewcząt I miejsce zajęła klasa VI b, II miejsce VI a, na III miejscu uplasowała się klasa V a, IV miejsce zajęła klasa V b. Królem strzelców został uczennica klasy VI b Kamila Rębisz, która zdobyła cztery bramki. W turnieju chłopców zwyciężyła klasa V a, II miejsce zajęła klas VI b, na III miejscu została sklasyfikowana klasa VI a, IV miejsce przypadło klasie V b. Królem strzelców został uczeń klasy V a Szymon Baran, który strzelił cztery bramki. Zawody zorganizowali  nauczyciele wychowania fizycznego.

„Z Podwórka Na Stadion” U 12

2 grudnia drużyna chłopców w składzie: Krystian Skiba, Szymon Baran, Bartosz Mirecki, Karol Iskierka, Miłosz Czernek, Jakub Kuźniarz, Bryan Luchowski, Szymon Gielmuda  i Bartłomiej Głogowski uczestniczyła w powiatowych eliminacjach Turnieju „Z Podwórka Na Stadion” U12              ( uczniów do 12 lat). Zawody odbyły się w hali sportowej ZS nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Nasz zespół pokonał SP Podhorce 6:1, SP Michalów 4:0, uległ SP nr 3 Tomaszów Lubelski 1:2 i SP Lubyczy Królewskiej 1:3 zajmując w swojej grupie III miejsce. Zawody wygrali uczniowie z Lubyczy Królewskiej.

Turniej Piłkarski Klas II -IV

21 listopada odbył się Szkolny Turniej w Halowej Piłce Nożnej. W zawodach sportowych uczestniczyły drużyny z klas II – IV.  Turniej rozgrywany był systemem „Każdy z każdym”. Wyniki przedstawiają  się następująco: IIa – IIIa 0:2, IIb – IIIb 0:0, IIa – IV 0:3, IIb – IIIa 0:2, IIIb – IV 0:1, IIb – IIa 0:0, IIIa – IIIb 1:0, IV – IIb 3:0, IIa – IIIb 0:2, IIIa – IV 2:0. Zwyciężyła  klasa IIIa, drugie miejsce zajęła klasa IV,  na trzecim miejscu  uplasowała się klasa IIIb, czwarte miejsce zajęła klasa IIb, na piątym została sklasyfikowana klasa IIa. Królem strzelców turnieju został uczeń klasy IV Krystian Skiba, tytuł najlepszego bramkarza zdobył Maciej Skiba uczeń klasy IIIa. Zawody zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego ZS i P w Tarnawatce.

WYJAZD NA BASEN DO HORYŃCA ZDROJU

28 października 2019 roku 42 uczniów z klasy IV, V b, VI a i VI b wyjeżdżało na krytą pływalnię „Wodny Świat” do Horyńca Zdroju. Pływanie i nurkowanie w basenie, wodna zjeżdżalnia, kąpiel wirowo-bąbelkowa o temperaturze 32oC oraz bicze wodne to główne atrakcje wodne, z których korzystali  uczestnicy wyjazdu. Dwugodzinny pobyt na krytej pływalni to doskonały relaks i zabawa, który przyniósł młodzieży oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i uśmiechu. Głównym celem wyjazdu było promowanie wśród młodzieży szkolnej zdrowego stylu życia oraz zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali opiekunowie: Renata Litwińczuk, Agnieszka Loda – Kozłowska, Edyta Furgała i Mariusz Litwińczuk.

Renata Litwińczuk

Mateusz Krzyżanowski Mistrzem Województwa !

Uczeń klasy III a  Publicznego Gimnazjum w Tarnawatce Mateusz Krzyżanowski został mistrzem województwa  lubelskiego w biegu na 1000 m podczas Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS w lekko atletyce. Zawody odbyły się 12 czerwca na obiektach sportowych OS i R w Biłgoraju. Mateusz po raz ostatni reprezentował naszą szkołę na międzyszkolnych zawodach sportowych.  Gratulujemy, Dziękujemy i życzymy  dalszych sukcesów sportowych w przyszłości.

PRZEŁAJE W ŁOSIŃCU

Aż 370 zawodników i zawodniczek wzięło udział w Mistrzostwach Powiatu Tomaszowskiego LZS w biegach przełajowych. Zawody odbyły się 28 maja na terenach wokół szkoły w Łosińcu. Swoje reprezentacje do mistrzostw wystawiło 13 szkół podstawowych i 10 klas gimnazjalnych z powiatu tomaszowskiego. Drużynowo, w kategorii gimnazjalistów wygrali uczniowie z Łaszczowa przed Tarnawatką i Ulhówkiem. W  kategorii szkół podstawowych kolejność była następująca:  Lubycza Królewska, Majdan Sopocki, Susiec, nasza szkoła uplasowała się na czwartym miejscu. Obie nasze reprezentacje otrzymały puchary. Indywidualnie w kategorii klas I – II chłopców  pierwsze miejsce zajął Mateusz Krasny, w kategorii klas VII – VIII dziewcząt III miejsce zajęła Sylwia Cisek, w kategorii gimnazjum chłopców pierwsze miejsce zajął Mateusz Krzyżanowski, a wśród gimnazjalistek III miejsce zajęła Katarzyna Cepil. Punktowane miejsca zajęli również następujący uczniowie ZSiP: Łukasz Kot, Jakub Bucior, Krzysztof Czuwara, Mikołaj Mach, Milena Samek, Szymon Baran, Miłosz Czernek, Karol Iskierka, Dominik Koper, Mateusz Dąbrowski, Julia Iskierka, Karol Karasiewicz, Amelia Rybaczyńska  oraz Kinga Kaznowska. Opiekunami uczniów byli: Renata Litwińczuk i Mariusz Litwińczuk.

Rejonowe Mistrzostwa LA w Zamościu

14 maja  na obiektach OSiR w Zamościu odbyły się Rejonowe Mistrzostwa  SZS   w Lekkoatletyce. Naszą szkołę reprezentowali: w biegu na 1000 m Mateusz Krzyżanowski zajął II miejsce, Jakub Zaturski w skoku w dal uplasował się na V miejscu, Katarzyna Cepil w biegu na 600 m została sklasyfikowana na VI miejscu.  Mateusz awansował na zawody wojewódzkie, które 12 czerwca odbędą się w Biłgoraju. Gratulujemy!

Mistrzostwa Powiatu SZS w Lekkoatletyce

Sukcesem zakończył się  udział uczniów ZS i P w Tarnawatce w powiatowych indywidualnych zawodach lekkoatletycznych, które odbyły się 10 maja na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 4              w Tomaszowie Lubelskim. W biegu na 1000 m zwyciężył Mateusz Krzyżanowski, w konkurencji skok          w dal  I miejsce zajął Jakub Zaturski, w biegu na 600 m III  miejsce zajęła Katarzyna Cepil. Naszą szkołę reprezentowali ponadto: Łukasz Kot i Radosław Rębisz w biegu na 300 m oraz Łukasz Pliżga            w biegu na 100 m. Mateusz , Jakub oraz Kasia zakwalifikowali się na zawody rejonowe, które 14 maja odbędą się w Zamościu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.