czwartek 21 Lis 2019

Szukaj

Przedszkolny konkurs plastyczny „Kolory jesieni”- rozstrzygnięty!

W dniu 28.10.2019 r. rozstrzygnięty został przedszkolny konkurs plastyczny „Kolory jesieni”. Na konkurs przygotowano 49 prac.
Komisja konkursowa w składzie:
Przewodnicząca -  pani Ewa Zieńko-Bajwoł – nauczyciel plastyki.
Członkowie:  pani Bernadeta Wołoszyńska – Dyrektor ZSiP w Tarnawatce
Iwona Hucik – pomoc nauczyciela przedszkola, biorąc pod uwagę kryteria konkursowe przyznała 9 nagród.
W  kategorii I – 3-4 latki nagrody otrzymali:

  1. Julia Węgrzyn
  2. Olivier Pankiewicz
  3. Lena Bartecka
  4. Adrian Kuczmaszewski

W kategorii II – 5-6 latki nagrody otrzymali:

  1. Alicja Mirecka
  2. Wiktoria Majdanik
  3. Jakub Jakimczuk
  4. Zuzanna Milczuk
  5. Kinga Kosak

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Radę Rodziców.Nagrodzone prace  można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w  przedszkolu.

Organizator konkursu: Elżbieta Jakubczak

LAUREACI KURATORYJNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH ETAP SZKOLNY

L.p.

Nazwa konkursu

Imię i nazwisko laureata

Nauczyciel przygotowujący ucznia

 

1.

Konkurs języka polskiego

 Aleksandra Krzeszowska

Alicja Mazur

Łucja Więcławek

Alicja Mazur

Dudek Natalia

Aneta Mużacz

2.

Konkurs geograficzny

Dominik Kołodziej

Monika Czerniak-Uchman

3.

Konkurs języka angielskiego

Aleksandra Krzeszowska

Ewa Gruszka

4.

Konkurs matematyczny

Łucja Więcławek

Monika Borek

Dominik Kołodziej

Monika Borek

5.

Konkurs  chemiczny

Łucja Więcławek

Barbara Kierepka

 

Gratulujemy!

 

Z powodzeniem gawędzą o książce

„Booktalking, czyli gawęda o książce” - to regionalny konkurs czytelniczy dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i średnich z powiatów: biłgorajskiego, tomaszowskiego i zamojskiego, którego organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu.
I etap konkursu odbył się 23 października 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Tomaszowie Lubelskim. W nim gawędziło 12 uczniów z  powiatu tomaszowskiego. Cele konkursu są następujące: popularyzacja i podnoszenie poziomu czytelnictwa, zachęcenie uczniów do sięgnięcia po książkę, rozwijanie świadomości literackiej uczniów, doskonalenie umiejętności autoprezentacji.Ze Szkoły Podstawowej w Tarnawatce wystąpili miłośnicy czytelnictwa: Szymon Łopuszyński z klasy VI b przygotowany przez Małgorzatę Knafel; Aleksandra Wysocka z klasy VI a i Aleksandra Krzeszowska z klasy VIII, uczennice Alicji Mazur. Z powodzeniem przeszli do II etapu, który odbędzie się 6 listopada w Zamościu.

Jury oceniało m.in.: pomysłowość, poprawność językową, umiejętność zainteresowania odbiorcy książką, zaangażowanie emocjonalne, przestrzeganie czasu wystąpienia. Na werdykt musieliśmy z niecierpliwością czekać do 25 października. Z radością ogłaszamy, że cała nasza wspaniała trójka zakwalifikowała się do II etapu konkursu.

Szymon z dużym zaangażowaniem zachęcał do przeczytania powieści Stefana Dardy z serii Czarny wygon pt. Słoneczna Dolina. Aleksandra Wysocka z powodzeniem polecała powieść Moony Witcher  Dziewczynka z Szóstego Księżyca. Natomiast Aleksandra Krzeszowska pomysłowo  gawędziła i reklamowała utwór Dziewczyna w niebieskim płaszczu, który napisała  Monica Hesse.
6 listopada Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu gościła 37 miłośników książek w czasie II etapu konkursu. Nasi reprezentanci otrzymali dyplomy za udział i zgodnie przyznali, że spróbują za rok.
Gratulujemy i życzymy sukcesów!

                                                                                                          Małgorzata Knafel

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

Etap gminny II Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej odbył się 24 września 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Tarnawatce z inicjatywy pani dyrektor –Bożeny Gałan. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VIII, a jego organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim, gdzie 30 września zostaną przeprowadzone przesłuchania powiatowe.

Cele, które przyświecały tegorocznej edycji przedsięwzięcia to:

- upamiętnienie 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej,

- kształtowanie u dzieci i młodzieży postaw patriotycznych poprzez rozwijanie poczucia przynależności społecznej, budzenie świadomości narodowej,

- popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej,

- rozwijanie zainteresowania pięknem polskiej literatury i kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,

- promowanie młodych talentów.

Komisja, w skład której weszły panie Bożena Gałan, Małgorzata Knafel i Anna Najda, wysłuchała 14 recytatorów. Uczniowie pięknie się zaprezentowali, a niektóre interpretacje były tak poruszające, że wyciskały łzy nie tylko komisji, ale także słuchaczom. Po obradach jury przyznało 11 równorzędnych nagród – nominacji do etapu powiatowego następującym osobom:

- Bartosz Mirecki, kl. Va

- Zuzanna Kierepka, kl. Vb

- Krystian Kołodziej, kl. Vb,

- Marcel Rembisz, kl. Vb,

- Roksana Malec, kl. VIa,

- Katarzyna Matwiejszyn, kl. VIa,

- Julia Woźnica, kl. VIIb,

- Aleksandra Krzeszowska, kl. VIII,

- Amelia Rybaczyńska, kl. VIII,

- Wiktoria Sytek, kl. VIII,

- Łucja Więcławek, kl. VIII

Recytatorzy otrzymali podziękowania oraz długopisy, które ufundowała Biblioteka Publiczna W Tarnawatce.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i za wspaniałe wystąpienia recytatorskie. Dostarczyły one słuchaczom niesamowitych wrażeń i pozytywnych wzruszeń, które na długo pozostaną w ich pamięci. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na przesłuchaniach powiatowych.

                                                                                         Aneta Mużacz

Protokół z ogólnopolskiego leksykalnego konkursu językowego Memory Master

Memory Master to ogólnopolski konkurs leksykalny z języka angielskiego. Przeznaczony jest dla klas IV, V, VI, VII i VIII szkoły podstawowej, a jego organizatorem jest firma Blumont z siedzibą w Turku. Na stronie organizatora znajdują się listy słówek obowiązujące w każdej kategorii. Udział w konkursie jest płatny.

Konkurs w całej Polsce został przeprowadzony 4 kwietnia 2019 roku. Nad prawidłowoścą jego przebiegu w naszej szkole czuwały p. Ewa Gruszka oraz p. Aneta Mużacz. Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosi 100. Laureatami konkursu są wszyscy uczniowie, którzy uzyskali wynik powyżej 90 punktów. Uczniowie z wynikiem 90 - 94 punkty zdobywają miano laureata III stopnia, uczniowie z wynikiem 95 - 99 - miano laureata II stopnia, natomiast laureatami I stopnia są zdobywcy maksymalnej liczby punktów. Uczeń z wynikiem 85 - 89 punktów otrzymuje wyróżnienie.

Do udziału w konkursie zgłosiło się aż 48 uczniów Szkoły Podstawowej w Tarnawatce. Wyniki dotarły do nas pod koniec maja. Były to dobre wieści, gdyż nasi uczniowie odnieśli znaczące sukcesy. Tytuł laureata III stopnia zdobyli: Bryan Luchowski i Krystian Kołodziej (z wynikiem 93 punkty), Dominik Kowalczuk (91 punktów) oraz Emilia Proc (90 punktów). Czworo uczniów zdobyło wyróżnienia: Bartosz Piechnik (88 punktów), Aleksandra Krzeszowska (87 punktów) oraz Szymon Łopuszyński i Mateusz Dąbrowski (po 86 punktów).

Laureatom oraz osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział. Wszystkich zachęcamy do działu w kolejnej edycji, do której przygotowania można zacząć już dziś.

                                                                                                                      Aneta Mużacz

 

FINALISTKA KURATORYJNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

Łucja Więcławek uczennica klasy VII uzyskała tytuł finalisty konkursu matematycznego organizowanego przez Lubelskie Kuratorium Oświaty w roku szkolnym 2018/2019 dla uczniów szkoły podstawowej.

Łucjo! Gratulujemy i życzymy Ci dalszych sukcesów!

Monika Borek

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

11 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas VI. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim pod patronatem Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Zamościu.

Konkurs składał się z 3 etapów: szkolnego, międzyszkolnego (rejonowego) i finału. Uczniowie na każdym etapie musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami matematycznymi, logicznymi oraz wytrwałością w pokonywaniu trudnych zadań.

Miło nam poinformować, że tytuł laureata w tym konkursie zdobył Karol Tyrka uczeń klasy VIa.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Monika Borek

KANGUR 2019

 W czwartek 21 marca 2019 roku uczniowie szkoły podstawowej przystąpili do XXVIII edycji jednego z najbardziej znanych konkursów matematycznych „KANGUR 2019”.

Zainteresowanych „królową nauk” było 14 uczniów z klas IV – VII:

Kategoria Maluch - Iskierka Karol, Janiszewska Oliwia, Luchowski Bryan,

Kategoria Beniamin - Kudyba Bartłomiej, Krasny Laura, Woźnica Julia, Tyrka Karol, Mamczur Anna, Dudek Natalia,

Kategoria Kadet - Kołodziej Dominik, Więcławek Łucja, Szokało Martyna, Rachański Patryk.

Zadaniem każdego  nich było zmierzenie się z 30 zadaniami o zróżnicowanym stopniu trudności (zadania za 3 punkty, 4 punkty, 5 punktów).

Uczniowie, którzy przystąpili do konkursu, oprócz satysfakcji, jaką daje poprawne rozwiązanie zadań przyzwyczajają się do obowiązkowej matury z matematyki.

Trenują, bo są świadomi, że tylko trening czyni mistrza!!!

Po dwumiesięcznym oczekiwaniu na wyniki miło jest nam poinformować, że Karol Iskierka uczeń klasy 4a został wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”.

Gratulujemy i życzymy zwycięstwa w kolejnych konkursach.

Monika Borek

Gminny Konkurs z Języka Angielskiego

Wprawdzie koniec roku szkolnego zbliża się do nas wielkimi krokami, uczniowie szkoły podstawowej mogli się jeszcze popisać swoimi zdolnościami językowymi w Gminnym Konkursie z Języka Angielskiego. W tym roku do konkursu przystąpiło w sumie 45 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy. Niepubliczną Szkołę Podstawową w Wieprzowie reprezentowało 11 uczniów, Szkołę Podstawową w Hucie Tarnawackiej – 8, natomiast Szkołę Podstawową w Tarnawatce – aż 26. Konkurs podzielony był na 5 kategorii wiekowych i miał formę pisemną. Zwycięzcy w swojej kategorii otrzymali tytuł Mistrza Języka Angielskiego Gminy Tarnawatka.

Zmagania językowe odbyły się dnia 10 czerwca 2019 r. Po tak intensywnym wysiłku umysłowym na uczniów czekał poczęstunek ufundowany przez Wójta Gminy Tarnawatka.

Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwało jury, w skład którego weszli nauczyciele uczący j. angielskiego w naszej gminie, tj., p. Ewelina Błotniak, p. Paweł Łukasiewicz, p, Ewa Gruszka, p. Agnieszka Papuga oraz p. Aneta Mużacz. Po sprawdzeniu prac komisja wyłoniła laureatów i tytuł Mistrza Języka Angielskiego Gminy Tarnawatka przyznała następującym osobom:

Kategoria klasa IV:

Bryan Luchowski, uczeń SP w Tarnawatce

Kategoria klasa V:

Adrian Koperwas, uczeń NSP w Wieprzowie

Kategoria klasa VI:

Gabriela Piechnik, uczennica SP w Tarnawatce

Kategoria klasa VII:

Aleksandra Krzeszowska, uczennica SP w Tarnawatce

Kategoria klasa VIII:

Zuzanna Źróbek, uczennica SP w Tarnawatce

Ponadto komisja przyznała wyróżnienia:

Kategoria klasa IV:

Natalia Janiszewska, uczennica SP w Tarnawatce

Krystian Kołodziej, uczeń SP w Tarnawatce

Kategoria klasa V:

Paweł Palak, uczeń NSP w Wieprzowie

Kategoria klasa VI:

Karol Tyrka,uczeń SP w Tarnawatce

Kategoria klasa VII:

Dominika Matwiejszyn, uczennica SP  w Hucie Tarnawackiej

Kategoria klasa VIII:

Patrycja Hołojuch,  uczennica SP  w Hucie Tarnawackiej

Dawid Bilewicz, uczeń SP w Tarnawatce

Laureaci konkursu zostali nagrodzeni myszkami bezprzewodowymi  ufundowanymi przez Wójta Gminy Tarnawatka oraz Readers’ami zasponsorowanymi przez wydawnictwo Oxford University Press. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz nagrody pocieszenia. Na ogłoszenie wyników przybył wójt, który osobiście pogratulował zwycięzcom i wręczył im nagrody.

Wszystkim uczestnikom konkursu gorąco dziękujemy za udział oraz zachęcamy do zgłębiania wiedzy językowej i pielęgnowania swojego talentu. Laureatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs zorganizowali przeprowadzili nauczyciele języka angielskiego SZiP w Tarnawatce, tj. p. A. Mużacz, p. E. Gruszka oraz p. A. Papuga.

                                                                                                          Aneta Mużacz

 

XI GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY „MAM TALENT”

Dnia 27 maja 2019 roku  w Publicznym Gimnazjum w Tarnawatce odbył się jedenasty Gminny Konkurs Matematyczny „MAM TALENT”.

Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów z obwodu Gminy Tarnawatka.                      W eliminacjach wzięło udział 38 uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum.

Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów tytuły laureatów przyznała następującym uczniom: Krystian Kołodziej uczeń klasy IVb Szkoły Podstawowej w Tarnawatce, Bartłomiej Kudyba uczeń klasy Va Szkoły Podstawowej w Tarnawatce, Julia Woźnica uczennica klasy VIb Szkoły Podstawowej w Tarnawatce, Łucja Więcławek uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Tarnawatce, Justyna Sochan uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej w Hucie Tarnawackiej oraz Jakub Bucior uczeń klasy III b Publicznego Gimnazjum w Tarnawatce.

II miejsca zostały przyznane następującym uczniom: Bartłomiej Mulawa z klasy IVb Szkoły Podstawowej w Tarnawatce, Łukasz Cisło z klasy Vb Szkoły Podstawowej w Tarnawatce, Karol Tyrka z klasy VIa Szkoły Podstawowej w Tarnawatce, Dominik Kołodziej uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej w Tarnawatce, Jakub Palak z klasy VIII Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wieprzowie oraz Maja Smyk uczennica klasy IIIa Publicznego Gimnazjum w Tarnawatce.

III miejsca przyznano uczniom: Karol Iskierka z klasy IVa Szkoły Podstawowej w Tarnawatce, Damian Dziura z klasy V Szkoły Podstawowej w Hucie Tarnawackiej, Anna Mamczur z klasy VIa Szkoły Podstawowej w Tarnawatce, Dominika Matwiejszyn z klasy VII Szkoły Podstawowej w Hucie Tarnawackiej, Patrycja Hołojuch z klasy VIII Szkoły Podstawowej w Hucie Tarnawackiej oraz Mateusz Krzyżanowski z klasy IIIa Publicznego Gimnazjum w Tarnawatce.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy finalistów, a laureaci – dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Gminę Tarnawatka oraz panią Kazimierę Mańdziuk.

Dyplomy i nagrody wręczyli uczniom obecni na podsumowaniu konkursu Marian Szałapski – sekretarz Gminy Tarnawatka, Kazimiera Mańdziuk – przewodnicząca Rady Gminy i Bernadeta Wołoszyńska – dyrektor ZSiP w Tarnawatce.

Organizatorzy konkursu bardzo dziękują wójtowi oraz pani Kazimierze Mańdziuk wieloletniemu nauczycielowi i dyrektorowi naszego gimnazjum za wsparcie inicjatywy rozwoju zainteresowań matematycznych uczniów, ufundowanie nagród dla laureatów i pomoc finansową w organizacji konkursu.

Laureatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkim uczestnikom konkursu gorąco dziękujemy za udział oraz zachęcamy do zgłębiania wiedzy matematycznej i pielęgnowania swojego talentu.

Monika Borek

BIP

IMIENINY

Dzisiaj jest
Czwartek
21 listopada 2019
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Janusz, Konrad, Konrada, Maria, Piotr, Regina, Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław
Do końca roku zostało
41 dni

GALERIA

Warto odwiedzić

STATYSTYKI

003944552
Dzisiaj
Wczoraj
Ten Tydzień
Tydzień temu
Ten Miesiąc
Poprzedni Miesiąc
Razem
1089
4280
20437
3851362
113913
181388
3944552

Twój IP: 46.229.168.154
Server Time: 2019-11-21 05:57:11

GOŚCIMY

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.