niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

 „Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na prezenty czekają” słowami piosenki przedszkolaki powitały Mikołaja, który przybył do nich w piątek 5 grudnia. Oczywiście z worem prezentów. Radości nie było końca. Dzieci otrzymały paczki i zatańczyły z Mikołajem „Taniec wygibaniec”. Wszyscy wspaniale się bawili.

ANDRZEJKI

W andrzejkowy wieczór wróżb wosk się sączy poprzez klucz. Czary, mary co za cuda, co wywróżysz to się uda. Tego dnia w przedszkolu było bardzo tajemniczo. Przedszkolaki chciały dowiedzieć się czy spełnią się ich marzenia, co przyniesie nadchodzący rok, a może czeka je wielka miłość. Oprócz lania wosku odbywały się również inne wróżby takie jak: serca z imionami, but za butem, czy kim będę w przyszłości, po których odbyła się zabawa taneczna.

 Wszyscy wspaniale się bawili.

TEATRZYK

20 listopada gościliśmy aktorów ze Studia artystycznego Magik z Białegostoku, którzy przyjechali do nas z przedstawieniem pt. „Egzamin z bezpieczeństwa Tygrysa Beniamina”.

 Był to spektakl o charakterze profilaktycznym, traktujący o zasadach bezpieczeństwa w otaczającym nas świecie. Pouczające scenki miały na celu uwrażliwienie dzieci na kontakt z osobą nieznajomą, unikanie sytuacji trudnych i niebezpiecznych, a także ukształtowanie u dziecka nawyku stanowczego odpowiadania „nie”. Wierszowane rady krasnoludków: Rozumka i Mądrusia utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu i dobrze się bawiły.

WILK I ZAJĄC

Dnia 10 października 2014 roku w przedszkolu odbyło się przestawienie „Wilk i zając” w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii Art-Re z Krakowa. Wilk odwiedził restaurację, poszedł do dentysty i złamał mnóstwo przepisów drogowych jeżdżąc na hulajnodze. A zając? Uczył wilka dobrych manier, zasad zdrowego odżywiania i przepisów drogowych. Podczas przedstawienia dzieci zapraszane były na scenę
i odgrywały powierzone im role.

Była świetna zabawa.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 7 października 2014 roku do naszego przedszkola przybył pan aspirant Zbigniew Dejneka z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Dzieci serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pan policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania
w stosunku do obcych. Dzieci zostały zapoznane z pozycją, którą należy przyjąć w przypadku zaatakowania przez psa. Uwieńczeniem spotkania było obejrzenie filmu edukacyjnego „Bezpieczna droga z radami Sponge Boba” i wspólne zabawy ruchowe. Na zakończenie pan policjant ofiarował dzieciom książeczki „Bezpiecznie przez cały rok”. Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiać się spotkania z policjantem.

 

Serdecznie dziękujemy Panu Zbigniewowi Dejnece, że znalazł czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.   

SPOTKANIE NA LEŚNEJ POLANIE

 

Dnia 2 października 2014 roku przedszkolaki wybrały się na leśną polanę, na której już czekali na nie pracownicy Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski oraz rozpalone ognisko. Pan leśniczy opowiadał nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podczas spotkania zadawał przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Następnie dzieci pod kierunkiem pana leśniczego bawiły się w wiele zabaw ruchowych w kręgu i zaśpiewały piosenkę „Wiewióreczka”. Przedszkolaki otrzymały odblaski w kształcie koniczynki, leśne plakietki oraz albumy o lesie. Uwieńczeniem spotkania było pieczenie kiełbasek przy ognisku i ich degustacja. Serdecznie dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa za spotkanie oraz zorganizowanie ogniska.