niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

Przedszkolaki - Gminny Przegląd Jasełek

 Już po raz trzeci przedszkolaki występowały na scenie Ośrodka Kultury w Tarnawatce. 10 stycznia 2016 roku odbył się tam Gminny Przegląd Jasełek. Jak zawsze nasi wychowankowie starali się wypaść jak najlepiej. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w rolę, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko. W nagrodę otrzymały gromkie brawa i słodkie upominki.

 Dorota Piróg

 Anita Jędruszczak

Jasełka w przedszkolu

  „ Ach co za noc, niezwykła noc

 Ach co za dzień niezwykły!”

 Tymi słowami pastorałki 22 grudnia rozpoczęło się w naszym przedszkolu niezwykłe przedstawienie jasełkowe, na które licznie przybyli rodzice i zaproszeni goście. Zgodnie z tradycją byli Trzej Królowie, Maryja, Józef, pastuszkowie, zwierzęta, a także gwiazdki i aniołki, które pięknie zatańczyły Maleńkiemu.

 Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje, a przede wszystkim łamanie się opłatkiem i wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, pełnych ciepła, radości i bliskości.

 

Edukacja zdrowotna przedszkolaków

 W piątek 20 listopada b.r. w związku z realizacją tematów związanych z edukacją zdrowotną, przedszkolaków odwiedziła pani pielęgniarka Zofia Dzięba. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Zaproszony gość w ciekawy sposób przekazał dzieciom informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie. Przedszkolaki dowiedziały się również jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie. Same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Po spotkaniu czekało na nie wyzwanie – samodzielne przygotowanie zdrowych kanapek. Na stolikach stały: masło, pokrojone pieczywo, sery, wędliny, rzodkiewka, pomidory, ogórki, sałata, jajka i szczypiorek. Po starannym umyciu rąk wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. I ta maksyma sprawdziła się, gdyż nawet największe niejadki zjadły swoją kanapkę z apetytem. Dzieci podczas pracy kształciły odpowiedzialne nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

 Wychowawcy grup

Dorota Piróg

Anita Jędruszczak

 

Święty Mikołaj w przedszkolu

 „Jak dobrze wiecie Święty Mikołaj chodzi po świecie,

 Dźwiga swój worek niezmordowanie,

 I każde dziecko prezent dostanie”

Święty Mikołaj, ten wyjątkowy i bardzo oczekiwany gość przybył do naszego przedszkola 7 grudnia. Dzieci z wielką niecierpliwością czekały na niego od samego rana. A gdy się pojawił z ogromną radością i podekscytowaniem powitały go. Mimo braku śniegu dotarł do nas szczęśliwie, z dużym workiem prezentów. Rozmawiał z dziećmi,żartował, zachęcał ich by były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu a one w podziękowaniu za prezenty i emocjonujące spotkanie zaśpiewały mu piosenkę.

 Wizyta Świętego Mikołaja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Przyniosła naszym wychowankom wiele radości. Szkoda że Mikołaj przychodzi tylko raz do roku.

 

wieczór andrzejkowy

 „ Listopad gdy już kończy dzień i gwiazdką się pokaże spotkamy się przy blasku świec, tak jak tradycja każe zaszczeka pies, gęś złapie ser i buty staną w rzędzie, na wodę wosk poleje się i tajemniczo będzie. Niech wieczór ten obieca nam dni piękne i los nowy niech spełnią się najlepsze z wróżb w ten wieczór andrzejkowy”.

 Wróżby, czary, przepowiednie wprowadziły nasze przedszkolaki w magiczną atmosferę tego święta. Nie zabrakło lania wosku przez ucho od klucza, czy ustawiania butów. Z wielkim zaciekawieniem wbijały w serce szpilkę, na którego odwrocie napisane było imię przyszłej żony lub męża, a także próbowały dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywać w przyszłości. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały tańce przy muzyce magnetofonowej.

 Andrzejkowe zabawy dostarczały wszystkim uczestnikom wiele niezapomnianych przeżyć i emocji.

 A teraz czekamy na Świętego Mikołaja.

Wychowawcy grup

Dorota Piróg

Anita Jędruszczak

 

Pokochaj Pluszowego Misia

 „Pokochaj Pluszowego Misia”

 W sklepach pojawiają się coraz atrakcyjniejsze zabawki, ale moda na misie nie przemija. Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony przez prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w trakcie polowania postrzelił małego niedźwiadka, a później uwolnił go. Obrazek uwiecznił jeden z rysowników a producent zabawek na jego wzór stworzył znanego nam pluszaka.

 W dniu 25.11.2015 nasze przedszkolaki po raz pierwszy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem Misiem. Były misie małe, średnie,a także duże, różowe, niebieskie, brązowe i kolorowe, w ubrankach, z kokardkami i w kapeluszach. Nie było dwóch jednakowych, a każdy był piękny i wyjątkowy. Podczas całego dnia dzieciom towarzyszyły ich ulubione pluszaki. Tańczyły z nimi, śpiewały piosenki o misiach, słuchały wierszy i oglądały bajki. Odbywały się także zabawy ruchowe. Wszyscy doskonale się bawili w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół.

 Wychowawcy grup

Dorota Piróg

Anita Jędruszczak