niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

Spektakl

Już po raz kolejny nasze przedszkole dnia 5 listopada 2015 roku odwiedził teatr Art- Re z Krakowa. Tym razem ze znaną bajką „Kopciuszek”. Choć losy bohaterki były chwilami smutne, to cała bajka przedstawiona była w bardzo śmieszny sposób. No i najważniejsze, że skończyła się jak zawsze szczęśliwie. Dzieci były zachwycone pięknymi kostiumami aktorów. Szczególnie podobała się postać skromnego i pracowitego Kopciuszka. Występom towarzyszyły melodyjne piosenki. Przedszkolaki oglądały przedstawienie, ale również same miały okazje znaleźć się przez chwile na scenie. Spektakl bardzo się podobał małym widzom. Aktorzy otrzymali gromkie brawa.

Wyjście na cmentarz

1 listopad – jest dniem pamięci o naszych bliskich, którzy już od nas „odeszli” i tych, którzy zginęli o walkach o wolność. Przedszkolaki też o tym wiedzą. Wykorzystując piękną pogodę 28 października odwiedziliśmy groby żołnierskie na cmentarzu w Tarnawatce. Zapaliliśmy znicze, odmówiliśmy modlitwę i minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych żołnierzy.

Spotkanie z policjantem

Dnia 22 października 2015 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panem aspirantem Zbigniewem Dejneka z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Pan policjant omówił zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po drodze, jak również przypomniał o bezpieczeństwie dzieci podczas jazdy samochodem, w tym z korzystania z fotelików ochronnych.

Dzieci zdobyły wiedzę na temat zachowania bezpieczeństwa w przypadku zaatakowania przez psa, ćwicząc przy tym pozycję żółwia. Następnie przedszkolaki wspólnie z naszym gościem rozwiązywały filmowe zagadki Sponge Boba (bohatera kreskówek) dotyczące prawidłowego poruszania się po drogach pieszo i na rowerze oraz bezpiecznego podróżowania samochodem z rodzicami. Poradziły sobie wyśmienicie. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „Kolorowe Światła”. Już teraz każdy przedszkolak wie że policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.

Serdecznie dziękujemy Panu Zbigniewowi Dejneka, że znalazł czas aby spotkać się z naszymi wychowankami.

 

Spotkanie przedszkolaków z panem leśnikiem

Dnia 8 października na leśnej polanie odbyło się spotkanie przedszkolaków z panem leśnikiem.

Przy palącym się ognisku pan leśnik opowiadał dzieciom o swojej pracy, lesie i o żyjących w nim zwierzętach. Zadawał również wiele pytań, z którymi przedszkolaki doskonale sobie poradziły. Następnie przy ognisku odbyło się pieczenie kiełbasek. Smakowała wyśmienicie. Na koniec spotkania pan leśnik podarował dzieciom upominki w postaci kredek, balonów, długopisów, zakładek itp.

 Serdecznie dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa za spotkanie i zorganizowanie ogniska.

Dzień Chłopaka w przedszkolu

30 września to Dzień Chłopaka, który uroczyście obchodziliśmy w przedszkolu. Dziewczynki przygotowały laurki, pięknie zaśpiewały 100 lat i wręczyły chłopcom słodkie niespodzianki. Następnie odbyła się zabawa taneczna, na której wszyscy wspaniale się bawili.

 

Zakończenie roku szkolnego 2014 /2015 w Przedszkolu

Dnia 26 czerwca 2015r. odbyło się zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Na uroczystość tę przybyły pani dyrektor Bernadeta Wołoszyńska, pani wicedyrektor Dorota Ciećko oraz rodzice. Dzieci przedstawiły krótką część artystyczną, a następnie otrzymały pamiątkowe dyplomy. Na koniec pani dyrektor życzyła wszystkim wesołych wakacji.