niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

GMINNY PRZEGLĄD JASEŁEK

18 stycznia 2015r. przedszkolaki wystąpiły na scenie Gminnego Ośrodka Kultury
w Tarnawatce, biorąc udział w II Gminnym Przeglądzie Jasełek. Jak zawsze stanęli na wysokości zadania i wypadli znakomicie, z czego dumne były ich panie i rodzice. Mali aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami i koszem pełnym słodyczy.

„GÓRA GROSZA 2014”

Nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza domami rodzinnymi oraz uświadomienie przedszkolakom, że nawet najdrobniejsze wspólnie zebrane monety mogą tworzyć ogromny fundament. W ramach akcji udało się zebrać 4226 monet na łączną kwotę 95,65 zł.

 Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którzy wzięli udział w zbiórce.

 

 

 

JASEŁKA

 „Wśród nocnej ciszy, głos się rozchodzi,

 wstańcie pasterze, Bóg się wam rodzi.”

   Słowa tej kolędy wprowadziły wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.  Dnia 19 grudnia przedszkolaki wystawiły Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości, wśród których byli: dyrekcja szkoły, władze gminy oraz księża. Po przedstawieniu ksiądz wikary odczytał Ewangelię, odmówiono modlitwę, a następnie wszyscy dzieląc się opłatkiem składali sobie najlepsze życzenia. Było uroczyście, świątecznie, a nawet magicznie.

KONKURS KOLĘD

 

Dnia 18 grudnia 2014 roku odbył się IX Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”. Brało w nim udział trzech przedszkolaków. W kategorii przedszkole II miejsce wyśpiewał Kacper Roszkowski, III miejsce Bartosz Mirecki, natomiast Szymon Baran otrzymał wyróżnienie.

 

 

KONKURS PLASTYCZNY „OZDOBA CHOINKOWA”

 KONKURS PLASTYCZNY „OZDOBA CHOINKOWA” ZORGANIZOWANY PRZEZ ZESPÓŁ SZKÓŁ I PRZEDSZKOLA W TARNAWATCE

Do konkursu przystąpiło 9 dzieci. Dyplomy otrzymali Emilia Sochan i Jakub Kurzępa, których prace zakwalifikowały się do konkursu międzynarodowego oraz Anna Kohn. Prace pozostałych dzieci zostały zakwalifikowane do konkursu gminnego „Na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową”.

KONKURS NA NAJPIĘKNIĘSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

 Do konkursu zgłosiło się 8 dzieci. Dyplomy za najpiękniejszą kartkę świąteczną otrzymali Jakub Kurzępa i Bartosz Mirecki.