niedziela 28 Cze 2026

Szukaj

Wycieczka do szkoły podstawowej

Dnia 23 czerwca 2015 roku przedszkolaki odwiedziły Szkołę Podstawową w Tarnawatce. Starsze dzieci ( 5-6 latki) uczestniczyły w zajęciach w klasie I prowadzonych przez panią  Jolantę Wołoszyn, w czasie których udowodniły, ze mogą rozpocząć naukę w szkole. 3 i 4 latki bawiły się wspólnie z dziećmi z oddziału przedszkolnego u pani Elżbiety Bielak, gdzie czekał na wszystkich słodki poczęstunek. Na koniec dzieci zwiedziły plac zabaw. Zmęczone, ale pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

„ Od Przedszkola do Gwiazdora”

19 czerwca 2015 r. odbył się już VIII Festiwal Piosenki Przedszkolnej „ Od Przedszkola do Gwiazdora”. Brały w nim udział dzieci z oddziałów przedszkolnych     z Tarnawatki-Tartak, Tarnawatki i Wieprzowa. Jury w składzie : pani Wiesława Grabek – Woś, pan Marian Szałapski i pan Kamil Kostur spośród 13 wykonawców wyróżniło następujące dzieci:

•         Milenę Samek ze Szkoły Podstawowej w Tarnawatce

•         Nikolę Kostecką ze Szkoły Podstawowej w Tarnawatce

•         Karolinę Czyż z  Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wieprzowie

•         Kacpra Roszkowskiego z Gminnego Przedszkola w Tarnawatce Tartak

•         Weronikę Dejneka z Gminnego Przedszkola w Tarnawatce Tartak

•         Jakuba Berbecia z Gminnego Przedszkola w Tarnawatce Tartak

Wielkie gratulacje!

Po występach wszystkie dzieci zaproszone zostały na słodki poczęstunek. Następnie trwały zabawy integracyjne w sali i ogrodzie przedszkolnym. Do zobaczenia za rok.

POKAZY STRAŻACKIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 02.06.2015r. Na boisku w Tarnawatce–Tartak odbyły się pokazy strażacki dla przedszkolaków. Z wielką niecierpliwością dzieci oczekiwały na spotkanie. Strażacy przyjechali bardzo szybko na sygnale, jakby jechali na prawdziwą akcję. Opowiedzieli nam o ciężkiej i niebezpieczniej pracy jaką wykonują. Zapoznali z wyposażeniem wozu strażackiego, do którego każdy mógł wejść i usiąść za kierownicą. Każde dziecko mogło przez chwilę poczuć się prawdziwym strażakiem mając na głowie hełm strażacki i sikawkę w ręku.

Najbardziej dzieciom podobała się demonstracja kołowania armatki wodnej.

 Na koniec spotkania pan wiceprezes-naczelnik straży w Tarnawatce Arkadiusz Berbeć wręczył przedszkolakom Dyplom Uznania za udział w pokazie i prezentacji sprzętu przeciwpożarowego.

 Dziękujemy serdecznie strażakom z OSP w Tarnawatce za wspaniałą przygodę!

 

PIKNIK RODZINNY

Dnia 29.05.2015r. Na boisku w Tarnawatce–Tartak odbył się Piknik Rodzinny dla przedszkolaków i ich rodzin. Na spotkanie przybyły również pani dyrektor Bernadetta Wołoszyńska i pani dyrektor Dorota Ciećko. Na początku wszyscy próbowali swoich sił w konkurencjach sportowych. Największym zainteresowaniem cieszyły się przeciąganie liny i rzut trampkami na odległość. Zmęczeni sportowymi zmaganiami wszyscy ze smakiem zjedli kiełbaskę z grilla, którą na tę okoliczność ufundowali państwo Małgorzata i Janusz Bartoszyńscy, właściciele firmy Jan–Bar. Dzieci otrzymały słodycze i owoce od rodziców oraz od pani Bożeny Mróz i pani Bożeny Staniszewskiej. Następnie trwało szaleństwo na dmuchanym placu zabaw, gdzie radości nie było końca. Na pikniku panowała prawdziwie rodzinna atmosfera. Niektóre dzieci z wielkim żalem
i łzami w oczach opuszczały boisko. Za rok na pewno znów się tam spotkamy.

Do zobaczenia!

WYCIECZKA DO ZAMOŚCIA

Dnia 21.05.2015 przedszkolaki wraz z opiekunkami wybrały się na wycieczkę do Zamościa. Pierwszym punktem programu była zabawa w „Sali zabaw Jaś i Małgosia”. Dzieci mogły korzystać z licznych atrakcji między innymi: z trampoliny, ze zjeżdżalni tubowych, z ogromnych zjeżdżalni, na które wchodziło się krętymi dróżkami. Wszystkie nasze przedszkolaki znalazły coś dla siebie
i aktywnie spędziły czas zaspokajając ty samym naturalną w tym wieku potrzebę ruchu. Po udanej zabawie dzieci pojechały na obiad do restauracji „Aspirant”, gdzie każde z wielkim apetytem zjadł swoją porcję. Następnym punktem wycieczki była wizyta w ZOO. Pani przewodniczka w sposób ciekawy i przystępny dla małych wielbicieli zwierząt opowiadała o poszczególnych gatunkach. Najbardziej podobały się przedszkolakom żyrafy, lwy, niedźwiedzie, tygrysy oraz znane
z popularnej kreskówki lemury. Potem dzieci uczestniczyły w lekcji przyrodniczej w sali multimedialnej, podczas której utrwaliły zdobyte informacje i zdobyły nagrody. Na koniec przedszkolaki zostały zaproszone do udziału w konkursie plastycznym „Moje ulubione zwierzę
w zamojskim zoo”. Po tak przeżytym dniu wszyscy z uśmiechem wrócili do domu.

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

12.04.2015r. dzieci wraz z opiekunkami udały się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki w Tarnawatce. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Pani Dyrektor biblioteki przeczytała dzieciom książeczkę pt. „Gąsienica” oraz zagadki. Oprócz słodkiego poczęstunku, dzieci otrzymały 10 nowych książek, które wzbogacą przedszkolną bibliotekę. Przedszkolaki obiecały, że będą częściej odwiedzać bibliotekę.