Wycieczka do szkoły podstawowej
Dnia 23 czerwca 2015 roku przedszkolaki odwiedziły Szkołę Podstawową w Tarnawatce. Starsze dzieci ( 5-6 latki) uczestniczyły w zajęciach w klasie I prowadzonych przez panią Jolantę Wołoszyn, w czasie których udowodniły, ze mogą rozpocząć naukę w szkole. 3 i 4 latki bawiły się wspólnie z dziećmi z oddziału przedszkolnego u pani Elżbiety Bielak, gdzie czekał na wszystkich słodki poczęstunek. Na koniec dzieci zwiedziły plac zabaw. Zmęczone, ale pełne wrażeń wróciły do przedszkola.



19 czerwca 2015 r. odbył się już VIII Festiwal Piosenki Przedszkolnej „ Od Przedszkola do Gwiazdora”. Brały w nim udział dzieci z oddziałów przedszkolnych z Tarnawatki-Tartak, Tarnawatki i Wieprzowa. Jury w składzie : pani Wiesława Grabek – Woś, pan Marian Szałapski i pan Kamil Kostur spośród 13 wykonawców wyróżniło następujące dzieci:
Dnia 02.06.2015r. Na boisku w Tarnawatce–Tartak odbyły się pokazy strażacki dla przedszkolaków. Z wielką niecierpliwością dzieci oczekiwały na spotkanie. Strażacy przyjechali bardzo szybko na sygnale, jakby jechali na prawdziwą akcję. Opowiedzieli nam o ciężkiej i niebezpieczniej pracy jaką wykonują. Zapoznali z wyposażeniem wozu strażackiego, do którego każdy mógł wejść i usiąść za kierownicą. Każde dziecko mogło przez chwilę poczuć się prawdziwym strażakiem mając na głowie hełm strażacki i sikawkę w ręku.
Dnia 29.05.2015r. Na boisku w Tarnawatce–Tartak odbył się Piknik Rodzinny dla przedszkolaków i ich rodzin. Na spotkanie przybyły również pani dyrektor Bernadetta Wołoszyńska i pani dyrektor Dorota Ciećko. Na początku wszyscy próbowali swoich sił w konkurencjach sportowych. Największym zainteresowaniem cieszyły się przeciąganie liny i rzut trampkami na odległość. Zmęczeni sportowymi zmaganiami wszyscy ze smakiem zjedli kiełbaskę z grilla, którą na tę okoliczność ufundowali państwo Małgorzata i Janusz Bartoszyńscy, właściciele firmy Jan–Bar.
Dnia 21.05.2015 przedszkolaki wraz z opiekunkami wybrały się na wycieczkę do Zamościa. Pierwszym punktem programu była zabawa w „Sali zabaw Jaś i Małgosia”. Dzieci mogły korzystać z licznych atrakcji między innymi: z trampoliny, ze zjeżdżalni tubowych, z ogromnych zjeżdżalni, na które wchodziło się krętymi dróżkami. Wszystkie nasze przedszkolaki znalazły coś dla siebie
12.04.2015r. dzieci wraz z opiekunkami udały się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki w Tarnawatce. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Pani Dyrektor biblioteki przeczytała dzieciom książeczkę pt. „Gąsienica” oraz zagadki. Oprócz słodkiego poczęstunku, dzieci otrzymały 10 nowych książek, które wzbogacą przedszkolną bibliotekę. Przedszkolaki obiecały, że będą częściej odwiedzać bibliotekę.









